Вести

September 7, 2023

Yggdrasil ги поканува играчите во античка Кина за да ги зграпчат националните богатства во GigaGong GigaBlox

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Yggdrasil Gaming, снабдувач на наградувани онлајн слотови и водечки агрегатор на содржина, го објави својот најнов наслов GigaGong GigaBlox. Во оваа игра, инвеститорот ги поканува играчите во прекрасниот свет на античка Кина, преполн со богатства и специјални симболи.

Yggdrasil ги поканува играчите во античка Кина за да ги зграпчат националните богатства во GigaGong GigaBlox

Тоа е слот со средна нестабилност со 6 ролни и 40 линии за обложување. Играчите можат да победат со совпаѓање од три до шест симболи на која било линија за обложување. Иконите на картичката JA плаќаат најмалку со 0,2x до 6x од влогот, додека кинеските симболи плаќаат најмногу со 1,2x до 40x од влогот.

Супер дивината, претставена со кои рибата, е дивиот симбол на играта, што ги претставува сите икони за плаќање што ги наоѓа на патот кога ќе се појави. Како тоа да не е доволно, овој симбол доаѓа и со исплата слична на иконата со највисока вредност кога играчите одговараат на доволно од нив на таблата за игра.

Во меѓувреме, развивачот вели дека симболите 4x4, 3x3 и 2x2 GigaBlox можат да слетаат каде било на ролните. На овие симболи им се придружуваат наградните Гонг-симболи и дивините кои се прошируваат, кои можат да ја покријат целата ролна за време на центрифугата. Симболот Гонг ќе ја исплати вредноста на главниот облог повеќе од вредноста на глобалниот множител на Гонг на десната страна на макарите.

Играчите се вклучени врвни онлајн казина добиваат 10 бесплатни вртења ако слетаат 6 до 10 симболи за бонус на лотос на макари. Тие ќе добијат ист број на бонус за бесплатни вртења кога има единаесет или повеќе бонус симболи. Мултипликаторот на гонг ќе започне по случајна вредност на почетокот на бесплатните вртења и ќе продолжи да расте за 1+.

Играта ќе ги награди гејмерите со дополнително вртење за секој бонус симбол што се појавува за време на бесплатните вртења. Дополнително, постои многу поголема веројатност за слетување на симболите Super Wild и Gong, а вкупниот мултипликатор на гонг не се ресетира помеѓу вртењата.

Гејмерите кои сакаат да скокаат директно во кругот на бесплатните вртења, можат да ја користат функцијата за купување бонус за да платат 100 пати од влогот, активирајќи 10 бесплатни вртења. Ова исто така ќе ги види играчите да добиваат повеќе Гонг и Супер диви отколку во вообичаениот бонус за бесплатно вртење.

GigaGong GigaBlox е одличен додаток на колекцијата на Yggdrasil која постојано се проширува казино игри. Два дена пред објавувањето, компанијата се здружи со Питер и Синови за да одат на ловечка експедиција во сибирската пустина во Питер Хантер. Пред тоа, компанијата ги одведе играчите на подводна авантура за да ги запознаат сирените Маѓепсани води.

Марк Мекгинли, главен директор за игри во Игри на среќа Yggdrasil, кажа:

„Има многу возбуда околу ова издание и GigaGong GigaBlox е уште еден фантастичен пример за тоа што може да произведе нашиот тим за игра, со одлична тема, математика и карактеристики. Механичарот GigaBlox брзо стана вистински главен елемент на арсеналот на Yggdrasil, нудејќи голем потенцијал за победа , и во комбинација со Super Wilds и глобалните гонг мултипликатори, ова создава навистина посебен слот“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04