Вести

March 27, 2023

Yggdrasil ги поканува играчите да собираат победи со пари од бубачки

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

На 20 март 2023 г Игри на среќа Yggdrasil и Рефлексно играње, партнер во студиото на YG Masters, го најави дебито на Bugs Money. Овој сосема нов слот машина ги носи гејмерите во универзум каде пчелите прават повеќе од мед. Reflex Gaming ја пофали оваа слот игра како еден од нејзините најефикасни слотови. 

Yggdrasil ги поканува играчите да собираат победи со пари од бубачки

Играта има низа живи пчели, бубачки, инсекти, цвеќиња и овошје. Светлите уметнички дела и дизајнот се споени со возбудливи карактеристики како што се модификаторите Glow Wilds и Free Spins.

Електричниот круг на бесплатни вртења ќе започне во најдобрите онлајн казина по слетувањето три или повеќе распрснувачи. На играчите им е претставена опција од 3, 7, 10 и 15 вртења со нивните соодветни множители на максимална победа од 50x, 20x, 10x и 5x. Ова им овозможува да ја прилагодат нестабилноста на Функција за бонус за бесплатни вртења и го поттикнува вклучувањето на играчите.

Кога ќе започне бонусот, прекрасната икона „Кралицата пчела“ може да се појави на средната ролна, зголемувајќи се за 10 пати со секое појавување. Оваа функција може да ги награди играчите до 500x. 

Дополнително, бонусот за модификатор на ролна Glow Wilds може да се активира во кој било момент од играта, трансформирајќи ја околината од ден во ноќ. Во меѓувреме, блескавите бубачки може случајно да паднат на ролните за да ги применат дивите симболи. И пчелата кралица може да се појави за време на бонусот Glow Wilds, што ќе доведе до неверојатни победи.

Bugs Money е насловот #13 на Reflex Gaming под чадорот на YG Masters. Студиото ја има технологијата GATI на Yggdrasil за благодарност. Оваа технологија им обезбедува на партнерите претходно конфигуриран комплет со алатки подготвен за регулација за создавање модерна содржина и олеснување на брзата дистрибуција.

Стјуарт МекКарти, шеф на производ и програми во Yggdrasil, изјави дека Bugs Money е забавен со едноставна, но волшебна игра. Тој додаде дека врската на компанијата со Reflex Gaming е одлична, со повеќе од 10 објавени наслови, а Yggdrasil е воодушевен што лансира уште една врвна игра на својата огромна операторска мрежа.

Главниот директор за производи на Reflex Gaming, Мат Инграм, изјави дека изработката на оваа игра е пријатно искуство за студиото и е една од уникатните идеи на компанијата. Инграм додаде дека иако околината на играта е опуштена, таа може брзо да се интензивира, бидејќи Бесплатните вртења можат да ја засилат нестабилноста.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести