Вести

May 18, 2023

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Yggdrasil Gaming продолжува да објавува висококвалитетни слотови со пиратски теми недела по недела. Неодамна, компанијата го објави Shadow Raiders MultiMax со мултипликатори на черепот и врвна исплата од 15.000 пати поголема од уделот на играчот. 

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax

Пред играчите во регулирани онлајн казина може да се засити од овој слот, Yggdrasil соработува со Peter & Sons за да дебитира Barbarossa DoubleMax. Овој слот со пиратска тема има интензивна акција со 20.000 пати наградна награда. 

Формирањето добитна комбинација е брзо и лесно, а играчите треба само да поклопат 3+ симболи за да добијат исплата до 1 пати од влогот. Ќе најдете симболи со пиратски теми како што се сидра, волан, шишиња, пиштоли и џебни компаси. Црвенобрадестиот пират (Барбароса) и машките/жените пирати се иконите со висока плата. 

Во меѓу време, Игри на среќа Yggdrasil го додаде својот иновативен DoubleMax Game Engagement Mechanic (GEM) во играта. Оваа функција ги наградува играчите со двоен множител на победи со секоја каскада. Откако победничките симболи ќе бидат успешно отстранети од ролните, дивината ќе ги замени за да ги зголеми паричните награди на играчот.

Како што продолжува, играчите можат да најдат најмалку три скетери за да освојат седум бесплатни вртења. Тоа не е се. На секои два дополнителни скетери во бонусната рунда ќе ги наградуваат гејмерите со две дополнителни вртења. Понатаму, мултипликаторските скокови на играта може случајно да се активираат во секој даден момент, предизвикувајќи множителот на победи да се искачи за едно место, засилувајќи ги сите придобивки.

Гејмерите кои сакаат да скокнат во бонус играта може да платат дополнителни 0,25 пати за да ги удвојат нивните шанси за отклучување на бесплатни вртења. Алтернативно, плаќајте 100 пати за да го купите бонусот со седум загарантирани бесплатни вртења. Плаќањето 200 пати од облогот ќе ви овозможи до 11 бесплатни вртења автоматски.

GATI технологија на Yggdrasil го напојува слот машината Barbarossa DoubleMax. Оваа технологија им овозможува на развивачите на игри да пристапат до претходно поставен, стандардизиран комплет со алатки во согласност со регулативата за создавање врвни онлајн казино игри. Платформата нуди и брза дистрибуција до мрежата на казино на Yggdrasil. 

Стјуарт Мекарти, раководител на производ и програми во Yggdrasil, изјави:

„Воодушевени сме од овој неверојатен нов слот. Тоа е уште една победничка титула за која навистина веруваме дека ќе успее благодарение на неговите одлични карактеристики и механика, особено DoubleMax GEM

Менаџерот за бизнис развој на Peter & Sons, Јан Баутиста, забележа:

„Работењето заедно со Yggdrasil за развој на нови наслови како Barbarossa DoubleMax беше фантастично за нас додека ја продолжуваме нашата мисија да им нудиме возбудливи искуства и одлични уметнички дела на играчите ширум светот“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести