Вести

June 8, 2023

Yggdrasil лансира подводна експедиција во слотот Wild Bonanza

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Играње Yggdrasil, врвна компанија за издавање игри позната по својата иновација на iGaming, се здружи со својот соработник на YG Masters, ReelPlay, за да го дебитира Orca's Wild Bonanza од Boomerang Games. Тоа е слот 5×3 со 25 линии за плаќање. 

Yggdrasil лансира подводна експедиција во слотот Wild Bonanza

Дејството започнува кога играчите на најдобрите онлајн казина одговара на најмалку три фантастични морски суштества на линија за плаќање. 

  • Симболи со висока плата се морска ѕвезда, медуза, делфин, желка и октопод, додека иконите на картичката JA се симболи со мала вредност. 
  • Орка е дивината во оваа игра, која ги заменува сите симболи за плаќање кога ќе избие од сините води. 
  • Дивиот, исто така, има исплата ако одговарате на најмалку две.

Секогаш кога ќе пронајдете добитна комбинација, ќе се активира каскаден систем, дозволувајќи им на новите симболи да паднат и да ги заменат победничките. Ова престанува само ако не најдете друга победничка формула. 

Во меѓу време, Бумеранг игри додаде мини-ролна лево за да и помогне на Wild Feature да внесе повеќе дивини во играта. Оваа функција има до четири нивоа, трансформирајќи ја секоја икона за плаќање до школка во дивината на играта. Исто така, достигнувањето на нивото четири ќе ги претвори сите икони со висока вредност во дивина. 

Како што продолжува, можеби ќе имате среќа да најдете 3+ скетери и да добиете пет бонус вртења. За време на бесплатните кругови, множителот WinMulti ќе се зголемува со секоја дивина што ќе ја соберете, со што ќе се приближите до 12.500 пати најголемата исплата. Покрај тоа, можете да ја активирате функцијата Extenda откако ќе ги искористите сите ваши иницијали бонус за бесплатни вртења, овозможувајќи ви да купите повеќе бонус вртења. 

Boomerang Games ја објави Orca's Wild Bonanza преку познатата програма YG Masters. Студиото соработуваше со ReelPlay, уште еден почитуван член на YG Masters, за да го создаде овој возбудлив онлајн слот, при што двете студија придонесоа многу за портфолиото на програмата.

Стјуарт Мекарти, раководител на производи и програми на Yggdrasil, изјави:

„Програмата YG Masters продолжува да дава врвни хитови, а ние сме воодушевени што објавуваме извонреден нов наслов во Wild Bonanza на Orca од Boomerang Games. исто така!"

Главниот извршен директор на ReelPlay, Дејвид Џонсон, исто така коментира:

„ReelPlay продолжува да ги олеснува и курира најсвежите содржини во индустријата од некои од најострите студија. Како дел од програмата YG Masters, возбудени сме што играчите ќе уживаат во ова издание исполнето со функции од Boomerang Games во Wild Bonanza на Orca“

Дивата бонанца на Орка е една од многуте нови онлајн казино игри од Yggdrasil Gaming. Неколку дена претходно, компанијата го објави дебито на нордиската митологија Ragnawolves WildEnergy. Пред тоа, студиото за игри отиде на риболовна експедиција во Нил 4 фантастични риби во Египет.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести