Вести

May 25, 2023

Yggdrasil ослободува овошен комбинатор со многу овошен потенцијал

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Yggdrasil Gaming и ReelPlay имаат успешно партнерство во последно време, благодарение на иновативната програма YG Masters. Двете компании објавија слотови во тренд, вклучувајќи ги El Dorado Infinity Reels и Jaguar SuperWays. И таа колекција се прошири уште повеќе по дебито на Fruit Combinator со стотици победнички начини, каскадни макари и други карактеристики. 

Yggdrasil ослободува овошен комбинатор со многу овошен потенцијал
  • Fruit Combinator се игра на голема табла за игра со 6 макари и 5 реда. 
  • Во оваа игра, играчите имаат до 707 начини да формираат победа на соседните макари. Значи, заземете најмалку три симболи кои се совпаѓаат почнувајќи од ролна 1 за да соберете исплата. 
  • Стандардните овошни симболи како портокали, дињи, цреши, бобинки и манго се икони со висока вредност, а црешите плаќаат најмногу со 1,25 пати до 10 пати повеќе од облогот. Се разбира, 10-A картичките кралски се иконите со ниска вредност.

Кога гејмерите на регулирани онлајн казино сајтови формирајте добитна комбинација, непобедничките симболи се отстрануваат од ролните, а новите симболи паѓаат од врвот. Овој циклус продолжува додека не се појават повеќе победници, дозволувајќи им на гејмерите да се концентрираат на освојување на 6.224 пати најголема исплата. 

Ако имате среќа да формирате две успешни комбинации, сите симболи освен дивите и скетеровите ќе се трансформираат во симболи со највисока плата за да ви помогнат да создадете уште поголеми добивки. И за целото искуство да биде уште повозбудливо и посочно, на казино игра се карактеризира со експлозивни реакции и механизми за зајакнување на добивката.

И на крај, играчите можат да ги отклучат бесплатните игри со слетување на 3+ скетери претставени со златниот почеток. Бесплатните игри започнуваат со 3 рунди, при што се враќаат на почетниот број секој пат кога повторно ќе се појави еден симбол за расејување. Покрај тоа, симболите за растурање доаѓаат со готовински вредности од 1x до 2.000x од оригиналниот влог. 

Напојувано со технологијата GATI на Yggdrasil, ова е најновото издание од ReelPlay. Неодамна, развивачите на игри лансираа Hyper Respins, бидејќи ReelPlay продолжува да покажува посветеност на програмата YG Masters.  

Говорејќи на промоцијата, Стјуарт Мекарти, раководител на производ и програми во Игдрасил, изјави:

„Fruit Combinator нуди инвентивно, привлечно искуство со слот за обожавателите, комбинирајќи го класичниот жанр со модерната механика, како што се победите со паѓање и огромните џекпот. Сакаме постојано да истражуваме нови идеи низ понудата на YG Masters, а ова е уште една фантастична креација на еден од нашите програмски партнери“

Од нивна страна, Дејвид Џонсон, извршен директор на ReelPlay, изјави:

„Серијата Combinator на ReelPlay е нашата најнова иновација и она што исто така сакаме да го наречеме игра „обратна каскада“. вртењето е преполно со потенцијал за сочно овошје и со задоволство лансираме уште една квалитетна изработена игра преку програмата YG Masters“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести