Вести

July 27, 2023

Yggdrasil Презентира Notre-Dame Tales GigaBlox Slot Game

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

На 27 јули 2023 година, Yggdrasil, водечки издавач во индустријата iGaming, го објави својот најнов онлајн слот, Notre-Dame Tales GigaBlox. Оваа игра ги телепортира играчите во средниот век за прекрасна бегство.

Yggdrasil Презентира Notre-Dame Tales GigaBlox Slot Game

Се одликува со свечен настан организиран пред една од најпознатите катедрали во светот, каде што коцкарите можат да освојат големи награди. Игри на среќа Yggdrasil користеше решетка 4x6 со различни остро облечени фигури, дизајни со витраж и трендовски механичар GigaBlox.

По притискање на копчето „спин“, среќните играчи можат да поклопат најмалку три икони со карти на која било од линиите за обложување на играта за да добијат исплата од 0,2x до 2x. Можете исто така да одговарате на кој било од добро облечените ликови за да добиете награда од 0,6x до 12x. Човекот со маска е дивиот симбол на играта, кој ги заменува другите икони кога ќе се појави. Овој уникатен симбол може да дојде и со награда од 1,6x до 20x ако одговарате на најмалку три од 40 линии за обложување во играта.

Во меѓувреме, играчите треба да внимаваат на масивните икони 2×2, 3×3 или 4×4 што може да се појават по случаен избор. Овие симболи може да бидат големи до 6×6 за време на бонусните кругови, зголемувајќи ги вашите шанси за огромна победа.

Петтата ролна може да содржи ковчег со богатство, нудејќи парична награда до 500x или многу бесплатни вртења. Понатаму, градите може да се појават во бонус кругот за да ги награди гејмерите со дополнителни вртења. 

Зборувајќи за кругот на бонус, гејмерите можат да го активираат со слетување на пет или повеќе симболи за бесплатно вртење. Како што се очекуваше, повеќе расфрлања доаѓаат со повеќе бесплатни вртења. Пред да започне кругот, играчите ќе добијат до седум модификатори, кои може да ги вклучуваат следните додатоци:

  • Диви
  • Мултипликатори
  • Проширени макари
  • Дарежливи наредени симболи
  • Повеќе вртења

Во некои правни системи, играчите на најдобрите онлајн казина може веднаш да се приклучи на режимот за бесплатно вртење користејќи ја функцијата за купување бонус. Тие исто така можат да ги коцкаат своите бесплатни вртења за да добијат дополнителни награди на ова онлајн казино игра

Дебито на Notre-Dame Tales Gigablox доаѓа само неколку дена по издавање на Fast Fruits DoubleMax со мултипликаторни бустери. Bucks and Doe 10K Ways со трофејни награди кои можат да достигнат 2.000 пати повеќе од влогот му претходеа на класичниот слот со овошна тема.

Марк Мекгинли, главен директор за игри за Yggdrasil, рече:

„Приказните за Нотр Дам GigaBlox комбинира амбиент кој инспирира стравопочит со игра преполна со акција за совршен спој на теми и механика. Режимот за избор на функции пред почетокот на Бесплатните вртења додава дополнително ниво на возбуда, а ние сме воодушевени од нашата најнова креација“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести