Вести

June 22, 2023

Yggdrasil Gaming ја објави дијамантската симфонија DoubleMax

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Yggdrasil, истакнат провајдер на iGaming, ги здружи силите со Игри отпорни на куршуми да се направи музичко ремек дело во Дијамантската симфонија DoubleMax. Тоа е слот-машина со 5 ролни и 20 линии за плаќање што обезбедува извонредна саундтрак и визуелни слики поддржани од популарниот Game Engagement Mechanic (GEM) DoubleMax. Оваа функција им овозможува на гејмерите да освојат до 20.000 пати од влогот за време на бонусот за бесплатни вртења и функцијата Каскада+.

Yggdrasil Gaming ја објави дијамантската симфонија DoubleMax

Во оваа игра, музичките симболи со LED светла се икони со ниска вредност, кои ги наградуваат играчите со до 2 пати влог за совпаѓање на најмалку три на линијата за плаќање. Можете исто така да најдете гитара, пијано, џез хорна, музички инструктор и дијамант. Музичкиот инструктор е дивината, додека дијамантот е расејувачот. Двата симболи доаѓаат со исплата од 1x до 10x.

Во меѓувреме, системот DoubleMax GEM ќе стапи во игра по секоја последователна победа, додавајќи множител од 2x до 256x на вашите победи. Како што продолжува ова, механичарот Каскада+ ќе ги отстрани победничките симболи од ролните, дозволувајќи им на новите да паднат на нивното место. Дополнително, оваа игра функција воведува трага од бесплатни вртења, подобрување на нивната позиција со синџир на победи. Како што играчите напредуваат по патеката, тие ќе добијат повеќе вртења кога ќе започне бонусот.

Механичарот Каскада+, исто така, им овозможува на играчите да активираат 7 до 15 бесплатни вртења, кои можат да ги коцкаат на мини-игра слична на „Тркало на среќата“. За време на бонусните игри, мултипликаторот DoubleMax се задржува помеѓу вртењата, дозволувајќи им на гејмерите да се приклучат најдобрите онлајн казина за да создадете множители до 1.000x.

Во одредени јурисдикции, Играње Yggdrasil го овозможува режимот Encore, значително зголемувајќи ја фреквенцијата на погодување на наградата за 50% од влогот на играчот. Ова преобразува две губитни позиции на патеката во преспин делови. Дијамантската симфонија DoubleMax, исто така, содржи два избора за купен бонус по 100x и 200x од облогот на играчот, со што се доделуваат 7 и 15 бесплатни вртења, соодветно.

Дијамантската симфонија DoubleMax се придружува на другата најнова онлајн казино игри од Yggdrasil, вклучувајќи го и Jokrz Wild UltraNudge GigaBlox. Овој слот им овозможува на играчите да креираат мамутни икони кои можат да достигнат големина од 4x4. Компанијата исто така неодамна го лансираше Candifinity, со вкусна победничка серија механичар. 

Марк Мекгинли, главен директор за игри во Yggdrasil, коментира:

„Нашиот DoubleMax GEM се покажа како цврст омилен меѓу играчите и ние сме среќни што работевме заедно со тимот во Bulletproof Games за да испорачаме уште едно возбудливо издание. Уверени сме дека Diamond Symphony DoubleMax ќе биде музика за ушите на операторите и играчите подеднакво додека слетува во казино лоби во деновите и неделите што доаѓаат“

Од своја страна, Мајкл Булок, директор на производи во Bulletproof Games, додаде:

„Нивото на возбуда за Diamond Symphony DoubleMax е на највисоко ниво меѓу нашиот тим овде во Bulletproof

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести