Вести

July 3, 2021

Yggdrasil Partners Jade Rabbit Studio ќе го објави World of Thoth

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

На 17 мај 2021 г Игдрасил објави дека Jade Rabbit Studio ќе дебитира на својата позната платформа YGS Masters со видео слотот World of Thoth. Овој видео слот со египетска тема ве носи во Кем, древен египетски град.

Yggdrasil Partners Jade Rabbit Studio ќе го објави World of Thoth

Сега, ова е прв пат видео слот да ги носи играчите во овој град, наместо во обичната Гиза, Каиро или пирамидите. Затоа, подгответе ја вашата чинија и почекајте што има за вас кујната Masters на Yggdrasil.

Преглед на светот на Тот

Прво, онлајн слотот World of Thoth е инспириран од обилниот и упатен свет на Стариот Египет. Тот, богот на учењето и творец на пишаните зборови и јазикот, е главниот лик. Играта доаѓа во мрежа 6x4 со најмногу 4.096 начини за победа. Овде, играчите можат да создадат добитна комбинација со слетување на три или повеќе соодветни икони од лево кон десно.

Тоа рече, ова онлајн казино игра доаѓа со А до 9 членови на кралското семејство покрај Окото на Хорус, златна амајлија, ѕвезда и анх крст. Се разбира, иконата што најмногу се плаќа е Тот, која плаќа максимум 25 пати од првичниот влог ако спуштите шест симболи на соседните ролни. Покрај тоа, дивината може да слета насекаде на шесте ролни и да ги замени сите стандардни симболи.

Во меѓувреме, World of Thoth може да се игра на кое било онлајн казино по ваш избор. Играта е развиена со HTML5 технологија, што значи дека можете да ја играте на паметен телефон, таблет или десктоп. Само превртете го телефонот во режим на пејзаж и уживајте во светлите симболи во темна поставка.

Карактеристики на World of Thoth

World of Thoth додава дополнителен призвук на својата привлечна игра со две бонус функции. Иако ова може да изгледа ограничено, има многу можности за победа. Прво, ќе ја добиете функцијата Каскадни симболи, која се активира откако ќе создадете победничка комбинација.

Како и обично, победничките симболи ќе експлодираат со нови кои ќе паднат на место. Во тој случај, се врши сосема ново размислување за исплата. Функцијата продолжува додека играчите не создадат нова победничка комбинација.

Потоа, ќе ја добиете функцијата Бесплатни вртења која се активира на два различни начини. Прво, ќе добиете десет бонус вртења ако слетате пет или повеќе каскадни симболи по ред. Алтернативно, можете да ја активирате оваа одлика со слетување на три или повеќе симболи за расејување. Како и обично, играчите добиваат дополнителни бесплатни вртења за приземјување дополнителни скетери.

Но, тоа не е се. Може да внесете множители и дополнителни бонус вртења во игра со добивање на жешка серија од победнички каскадни симболи и осветлување на мерачот. Ако пополните три позиции на мерачот, ќе добиете дополнително бесплатно центрифугирање и 3x множител.

Од друга страна, играчите можат да пополнат четири позиции и да добијат две бесплатни вртења и 5x множител. Пополнувањето на пет или повеќе позиции ви дава пет дополнителни бесплатни вртења и множител од 10x. Запомнете, рундата продолжува додека не постигнете победа ако нема победа во бесплатно вртење.

Нестабилност на светот на Тот, RTP и максимални победи

World of Thot има 96,12% RTP, исто како и повеќето онлајн слотови од развивачот. Ниту нестабилноста не е лоша, бидејќи играта има просечна стапка на удари од 20,88%. Ова значи дека во просек може да очекувате да постигнете победа еден од пет пати од вртењето. Што се однесува до влогот, тој се движи од 0,20 до 100 долари, во зависност од големината на вашиот џеб. Максимумот што можете да го освоите е 7.384 пати почетен влог.

Светот на Тот Финални мисли

Ако овој видео слот е нешто што може да се случи, тогаш онлајн слотови со египетска тема нема да го губат својот шарм во скоро време. Темното чувство е волшебно, а каскадната карактеристика убаво се вклопува. Сепак, максималниот множител од 7.384x е игра со деца во споредба со 20.000x на новите игри како 3 Clowns Monty. Сепак, тоа е забавно издание со египетска тема.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести