Вести

June 5, 2021

Yggdrasil Partners ReelPlay за издавање игри Lab Royal Dragon Infinity Reels

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Тоа е сосема нов месец 2021 година и Игдрасил е повторно на тоа. Овој пат, компанијата, во партнерство со ReelPlay, ги претстави епските нови ролни Royal Dragon Infinity Reels во азиски стил на 29 април. Изработени во познатото студио YGS Masters, играта им нуди на играчите елегантен аркаден игла со возбудливи растечки макари. Затоа, продолжете да го читате овој преглед на слотот Royal Dragon Infinity Reels за да научите нешто или шест за играта.

Yggdrasil Partners ReelPlay за издавање игри Lab Royal Dragon Infinity Reels

Кралскиот змеј Бесконечни макари Преглед

Со слотот Royal Dragon Infinity Reels, ќе одите на виртуелно патување на Далечниот Исток за да се справите со ѕверот што дише со оган. Импресивниот дизајн содржи тема за кинески змеј со заднини на црвено небо и планини покриени со снег. Како што се очекуваше, ја содржи и традиционалната азиска саундтрак со можност за истовремено репродукција и на заднината и на звучните ефекти.

Во меѓувреме, играта започнува на мрежа 3x4, каде што играчите можат да предизвикаат победа со усогласување на три симболи лево кон десно. Ако го направите тоа, симболите се замрзнуваат и се додава уште една ролна десно. Сепак, не завршува тука. Можете да одговарате на друг симбол на сосема новата ролна и да го отклучите петтиот ролна.

Ќе наидете на повеќе симболи на макари, вклучувајќи го цветот на лотос, жабата, рибата, фенерот и златната статуа. Од сите достапни стандардни симболи, феникс плаќа најмногу, давајќи им на играчите 8 пати почетен влог ако постигнат 3 во комбинација. И, се разбира, оваа онлајн казино игра е оптимизирана за паметни телефони, таблети и мобилни телефони.

Бонусите на Royal Dragon Infinity Reels

Во оваа игра во кинески стил, ќе уживате во Frenzy Spins со до 5x множител, бесплатни вртења со постојано растечки множители и џекпот награда до 1.000x вашиот првичен влог. Подолу се главните карактеристики на бонус:

Мултипликатор на симболи

Во слотот Royal Dragon Infinity Reels, секое вртење започнува со множител 1x. Потоа, ако имате среќа да слетате сосема нова ролна, се активира функцијата Symbol Multiplier. Интересно, множителот постојано се зголемува за 1 без ограничувања.

На пример, со приземјување на три икони жаби на макари 1-2-3 се квалификувате за 3x исплата. Ако добиете друга икона за жаба на новододадената ролна, исплатата 3x се множи 2x, што ви дава множител 6x. И да, слетувањето на друга жаба на ролна број 5 ви дава 9x исплата на уделот. Тука е завршена пресметката на исплатата.

Бес врти

Со оваа функција, играчите можат да добијат Frenzy Spin на кое било случајно вртење на основната игра. За возврат, ќе заработите множител 5x, 3x, 4x и 2x на споменатиот спин. Не заборавајте дека ова ги вклучува сите бонуси што ќе ги добиете. Дополнително, можете да ги префрлите вртењата со множител на победи и френзи во кругот за бесплатни вртења.

Бесплатни вртења

За да го активирате Функција за бесплатни вртења, добијте победа со иконата Гонг. Во тој случај, ќе уживате до седум бонус вртења. Исто така, слетувањето на уште еден Гонг над пет симболи ви дава уште едно дополнително вртење. Забележете, сепак, дека множителот на симболи на основната игра се пренесува во бесплатните вртења. Дополнително, освојувањето на рунда бесплатно вртење го зголемува множителот за 1x до 5x. Од друга страна, секое губење на бесплатно вртење го намалува множителот за 1x.

Џекпот

Сега еве каде работите стануваат возбудливи. Ако активирате повеќе од дванаесет ролни, ве чека награда вредна 200 пати поголема од првичниот влог. Значи, ако можете да го направите ова за време на функцијата Frenzy Spin, имате шанса да освоите 1000 пати од вашиот оригинален влог.

Royal Dragon Infinity Reels RTP и Min/Max Bet

Како прво, овој возбудлив видео слот има стапка на RTP од 95,85%, што е под просекот. Што се однесува до опсегот на обложување, можете да поставите облози помеѓу 0,30 и 75 долари со еден клик. Исто така, имајте во предвид дека нестабилноста на играта е висока. Со фреквенција на удари од околу 33,48%, играчите можат да добијат победа по три вртења.

Кралскиот змеј Infinity Reels конечни мисли

Ако ви се допаѓа механичарот на Infinity Reels, тогаш не пропуштајте ја шансата да ги вртите ролните на Кралскиот змеј. Играта е убаво направена, со привлечни визуелни слики и повеќекратни потенцијали за победа, благодарение на множењето на макари. Сè на сè, нон-стоп акцијата заедно со максимален потенцијал за победа од 2.652x е премногу добра за да се игнорира.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести