Интригантни аспекти на играње прогресивен бакара онлајн

Бакара

2021-10-23

Benard Maumo

Идејата за прогресивни џекпот е главно поврзана со онлајн слотови. Но, можеби е интересно да се знае дека играњето прогресивен baccarat онлајн е апсолутно возможно и во RNG и во живи верзии.

Интригантни аспекти на играње прогресивен бакара онлајн

Но, дали прогресивниот бакара се разликува од стандардната игра бакара? Дали е добра идеја да научите како да играте прогресивен бакара на прво место? Продолжете да читате за повеќе од овие и многу други.

Како да се игра прогресивен бакара

Прво и основно, играње прогресивен бакара кај врвни казина онлајн сè е за разбирање на стандардните правила на играта. Со едноставни зборови, нема забележлива разлика кога ја играте оваа игра во онлајн казино. Единствената разлика е во достапните странични облози, како што ќе видите подоцна во овој пост.

Оваа игра со карти овозможува до седум играчи да седнат на секоја маса, дозволувајќи им на секој играч да ги избере и менува своите места за време на играта. Исто така, ќе видите тајмер во горниот десен агол штом ќе се отвори прозорецот за обложување.

Покрај тоа, оваа игра има осум палуби со 52 карти. Овде, асовите претставуваат 1, а броевите од 2 до 9 ги претставуваат нивните традиционални вредности. Од друга страна, картичките со лице и десетките претставуваат нулта вредност. Како и обично, играњето продолжува додека не се постигне пресечена картичка. Ако тоа се случи, следната рунда ќе добие нов чевел.

Главни облози во прогресивен бакара

Исто како кога играње на стандардниот бакара, главните/внатрешните облози во прогресивната верзија се облогот за врзување, раката на играчот или раката на банкарот. Ако ја освоите раката на банкарот, добивате исплата 1:1, иако се применува провизијата од 5% на куќата. Работ на куќата овде е 1,06%.

Поради провизијата, повеќето играчи претпочитаат обложување на раката на играчот, која има малку повисок раб на куќата од 1,24%. Во овој облог, исплатата е 1:0,95. Запомнете, раката на банкарот победува 45,8% од случаите, а раката на играчот победува 44,6%.

На крајот, облогот за нерешено се исплаќа со стапка од 8:1 со 85,20% RTP. Ако го ставите овој облог, имате само 9,6% шанси за победа.

Странични облози во прогресивен бакара

Интересно е тоа што играчите треба да стават и страничен и главен облог за да се квалификуваат за прогресивниот џекпот во повеќето верзии на бакара. Но, ако имате среќа, страничниот облог ќе биде опционален, што значи дека играчите можат да го користат облогот во секој момент.

Честопати, ќе потрошите најмалку 1 $ на страничниот облог на повеќето онлајн казина. Но, сепак, повеќето играчи нема да пропуштат шанса да го стават овој облог бидејќи тоа ве квалификува за џекпот и други исплати.

Исплати за прогресивниот џекпот на бакара

Во прогресивен бакара, играчите ја добиваат наградата откако ќе слетуваат кец и 8 на едно одело поделено на двете раце. Така, на пример, ако на двете раце им се поделат 8 срца и кец на десетка, ќе го носите денот.

Освен тоа, и други комбинации можат да исплатат добри пари. На пример, ако и раката на играчот има палки и раката на банкарот има срца, ова ќе ви даде неверојатни 10.000 пати од вашиот оригинален удел.

Кои се шансите да се победи прогресивот?

Како што се очекуваше, освојувањето на прогресивен џекпот не е прошетка во паркот. Меѓутоа, во овој случај, вашите шанси за победа се малку подобри од она што го добивате играјќи џекпот на онлајн слот.

Шансите за освојување на прогресивниот џекпот на бакара се 1 на секои 588.296 испитувања. Идеално, овие бројки во никој случај не се охрабрувачки.

Дали има победничка стратегија?

За жал, не постои позната стратегија за освојување на прогресивниот бакара на Playtech. Сепак, оваа игра е сè уште атрактивна перспектива за многу играчи, имајќи ги предвид многу вклучени странични облози. Уште подобро, нема неразумни услови за да се има шут за големата награда. Само поставете џекпот залог за рундата и одете!

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости