Најневообичаени и чудни онлајн казино игри за играње

Игри

2021-02-25

Дали сте уморни од играње стандардно онлајн казино игри како кено, слотови или блек џек? Оваа страница има нешто уникатно за вас. Во одреден момент од вашата славна коцкарска кариера, вртењето на макари од омилениот видео слот може да ви биде досадно. Но, тоа не значи дека треба целосно да престанете да играте казино игри. Има повеќе казино игри таму што допрва треба да ги откриете. Затоа, седете цврсто и запознајте се со уникатните варијанти што ќе ги испробате денес.

Најневообичаени и чудни онлајн казино игри за играње

Крајниот холдем покер

покер се рангира меѓу најчестите онлајн казино игри досега. Сепак, оваа покер варијанта сè уште е релативно невообичаена во некои делови на Европа. Меѓутоа, во Северна Америка, Ultimate Hold'em Poker е доста распространет, иако не толку многу. Има раб на куќата помала од 2%.

Сепак, играњето на оваа игра е исклучително едноставно, особено за оние кои знаат нешто или шест за правилата на Texas Hold'em. Картите се делат во слична верзија како Texas Hold'em. После тоа, постои пред-флоп облог од x4 или x3 од оригиналниот облог.

Потоа, постои пост-флоп облог од x2 за оние кои сè уште не подигнале. Можете исто така да одлучите да го усогласите вашиот облог или да го преклопите со повикување на покачување. И, се разбира, раката на обложувачот може да стигне до дилерот и да освои сè до x50 од обложената сума.

Тонг Итс

Tong Its или Tongits е ретка казино игра која најверојатно ќе ја копате подлабоко за да ја најдете на сцената со коцкање преку Интернет. Оваа игра со рами со 3 играчи стана популарна во 90-тите на Филипините. Се игра со стандардна палуба со 52 карти. Целта е да ја испразните раката или да ги минимизирате резултатите и бројот на неспоредливите карти.

За време на играта, на секој играч му се делат 12 карти, а дилерот добива 13. Останатите карти делуваат како централен куп. Играта започнува откако дилерот ќе исфрли картичка, а потоа следниот играч може да ја подигне ако картичката направи комплет. Играчот треба да собере комбинации на раце и да ги отфрли непотребните картички. Тоа трае додека не се исцрпат централните картички, или играчот не победи со Тонгитс или не повика нерешено.

Рулет за глодари

Оние кои сакаат да се одморат од типичната трка на стаорци на секојдневни неволји, можат да бараат утеха играјќи рулет со глодари. Играта им нуди на играчите уникатен пресврт од традиционалната игра. Има многу варијации понудени во различни казина ширум светот. Но, можеби најчестата верзија е Gerbil Roulette.

Наместо да се обложуваат на топката што паѓа по случаен избор, играчите ставаат гербил во кутија на тркалото. Гербилот на крајот ќе слета на која било од повеќекратните нумерирани дупки. Шампион е оној кој го има бројот во кој се крие топката.

Белгиска песна на птици

The Belgian Birdsong е уште една забавна онлајн казино игра која ја опфаќа употребата на животни во својата игра. Тоа е дури и една од причините зошто оваа игра и рулетот со глодар се сметаат за чудни и невообичаени.

Сепак, белгискиот Birdsong звучи повеќе како песна отколку игра. Па, тоа не е далеку од вистината затоа што обложувачите ќе се обложуваат на птицата која најгласно и најдолго пее. Можете да освоите пари со обложување на најгласната птица, онаа што најдолго пее или птицата што ги има двата квалитети. За жал, наоѓањето на оваа казино игра надвор од Белгија може да биде предизвик.

Заклучок

Секогаш е одлична идеја малку да се измешаат работите за да се спречи вашето искуство со коцкање преку Интернет да застари. Со горенаведените казино игри, можете да ги освежите вашите коцкарски активности и да освоите пари во процесот. Запомнете, постојат десетици стотици казино игри за кои веројатно не знаете ништо.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости