Водич од 5 минути за да се подготвите за онлајн турнир во покер

Покер

2021-09-11

Katrin Becker

Играње онлајн покер е една од најпријатните забавни активности. Едноставно треба најдете онлајн казино, изберете варијанта на покер и уживајте во сесијата. Сепак, нормално е да се биде малку амбициозен и да се добие победа играјќи ја оваа игра.

Водич од 5 минути за да се подготвите за онлајн турнир во покер

За среќа, најдобрите покер страници им дозволуваат на играчите да учествуваат на турнири за да добијат џекпот од 100.000 долари. Но, за да го земете пленот, мора добро да се подготвите пред да се придружите на масата. Подолу се дадени советите што треба да ги имате на ум за вашиот следен турнир во покер.

Одвојте пари од турнирот

Тие велат дека исплашените пари не можат да заработат пари, а тоа е апсолутно точно во светот на онлајн коцкањето. Затоа, научете неколку работи за управување со субсидирам пред да се запишете на турнир во покер.

Главното правило не е никогаш да не играте турнир што може значително да влијае на вашиот субсидирам. Погледнете ги минималните и максималните облози по рака и споредете ги со вашата банкарска сметка. Ако е можно, вашиот субсидирам треба да биде 1000 пати поголем од максималниот облог по рака.

Спијте добро

Како што можеби веќе знаете, недоволното спиење може негативно да влијае на повеќето аспекти од вашиот живот, вклучително и играњето онлајн покер. Всушност, повеќето професионални играчи на покер го игнорираат ова многу важно правило бидејќи повеќето турнири се случуваат ноќе.

Како и да е, секогаш треба да спиете добро без разлика дали играте ноќе или дење. Ова ги минимизира шансите за правење грешки при промена на играта. Иако е предизвик, треба претходно да ги прескокнете и непотребните забави и настани. Сè на сè, уживајте во часовите пред спиење максимално.

Распоредете го вашето време

Кога го играте вашиот следен турнир, најважно е да се осигурате дека имате доволно време при рака. Многу онлајн покер играчи целосно го прескокнуваат овој витален чекор, само за да паничат кога настанот е зад аголот.

Без соодветно распоредување на времето, може да се најдете како нуркате подлабоко во голем турнир во покер за кој никогаш не сте планирале. Запомнете дека повеќето покер настани може да се одолговлечат во текот на целиот ден. Затоа, погрижете се настанот да се совпадне со вашите слободни денови за да избегнете проблеми со вашиот работодавец или сопружник.

Поставете реална цел

Во животот, да имате остварливи цели и да внимавате на топката може да ве направи попродуктивни. Па, тоа не е поинаку кога се игра тој ноќен турбо или повеќедневен турнир на регулирано онлајн казино.

Прво, треба да планирате да победите на настанот преку какви било можни правни средства. Можете исто така да поставите помали, но остварливи цели, како што е темпо со правење паузи по одреден период. Ова ве штити од донесување непромислени одлуки на масата. Едноставно кажано, избегнувајте го тој менталитет на се или ништо.

Имајте стратегија за играње

Друга скапа грешка што ја прават играчите на казино е коцкањето без вистинска стратегија. Вообичаено, треба да се придружите на најдобрите покер страници откако ќе бидете сигурни за вашите системи и стратегии за обложување. Среќа за вас, постојат стотици основни стратегии за покер на интернет.

На пример, експертите покер играчи ќе ви кажат дека играњето агресивно помалку раце може да исплати дивиденда на долг рок. Друга работна стратегија за покер е да се преклопите секогаш кога не сте сигурни за вашиот следен потег. Значи, научете ги основните системи пред да играте.

Што е со патувањето во тоалет?

Ништо не може да биде фрустрирачко од тоа да се најде совршено место за покер само за природата да се јави на првото ниво. Ова може да ви го подели вниманието дали да се јавите/подигнете или да тргнете во тоалетот. Знајте дека пропуштањето на рака во првото ниво ќе ве стави на линијата за отпуштање секогаш кога ќе се снајде чудовиште.

Затоа, земете го овој совет; погрижете се максимално да ги искористите раните кругови. За да го направите тоа, користете го тоалетот пред да започне играта. Ако играте во копнено казино, ова ќе ви помогне да знаете каде се тоалетите за време на паузите.

Резиме

Ако не успеете да планирате, тогаш планирате да не успеете, особено во онлајн покерот. Затоа, не дозволувајте недостатокот на подготовка да ги ограничи вашите шанси да освоите сума што ќе ви го промени животот. Шестте хакови погоре треба да ви помогнат да се справите со првите карти како искусен професионалец. И не заборавајте, забавувајте се!

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости