Главните слотови изданија оваа година

Слотови

2021-02-23

И покрај многуте предизвици во 2020 година, развивачите на софтвер за казино уживаа во успех. Имаше повеќе изданија од врвни брендови како Microgaming, NetEnt, Playtech и така натаму. И бидејќи 2021 година е веќе со нас, овие компании веќе се трудат да обезбедат повеќе забава онлајн казино игри. Значи, ако барате нови слотови за играње, еве неколку одлични додатоци оваа 2021 година.

Главните слотови изданија оваа година

Чикаго злато - Microgaming

Сосема е фер да се започне оваа листа со спомнување на нешто од веројатно најубавиот развивач на слотови - Microgaming. На 4 февруари 2021 година, гејмерското студио Microgaming и Pear Fiction се здружија за да го објават Chicago Gold. Овој прогресивен џекпот има 40 линии за плаќање, 5 ролни и доаѓа со повеќе функции како Respin Collect, Multi Collect и Cash Collect. Играта ве води до гламурот во Чикаго од 1920-тите со оружје и мафијашки шефови.

Стампедо на слон – игра со руби

Ништо не е порелаксирачко од одењето на авантуристичко патување во Африка во овие тешки времиња. Во оваа игра, играчите трчаат на сонце додека гледаат како слоновите, лавовите, зебрите, биволите и другите диви животни живеат хармонично. Тоа е игра со 5 ролни со 3 реда која им подарува на играчите неверојатни награди секогаш кога ќе се случи стампедо. Слетувањето на повеќе од три скетери го активира профитабилниот Избор за стампедо, каде што играчите можат да изберат бесплатни вртења или одликата Stampede Rush.

Наредени - Betsoft

Ајде да скокнеме малку пред време и да разговараме за Stacked – видео слот закажан за 18 март 2021 година. Тоа е слот со 4 ролни што има до 20 фиксни линии за плаќање. Во играта, Магионичарот ќе ги сврти ролните во ваша корист, дозволувајќи ви да влезете во Mystery Boxes. За возврат, ќе добиете бесплатни вртења. Интересно е што Магионичарот може да ги турка тркалата нагоре/надолу за да ги зголеми вашите шанси за победа. Покрај тоа, има пристоен 96,39% RTP.

Златни рогови - Betsoft

Со стапка на RTP од 96,2%, Златните рогови се еден од најплатените видео слотови претставени во јануари 2021 година. Тоа е слот со 3 ролни, една линија за плаќање што ви овозможува да ја прославите Годината на Волот додека го следите неговиот пат до обилно богатство и незамислива среќа. Можете да го добиете прекрасното дрво за пари, раскошните жаби и славните риби. Можете дури и да соберете три симболи на една линија и да отклучите позначајни победи.

Bounty Belles – iSoftBet

iSoftBet е наградуван развивач на софтвер за казино кој ве води на авантура на Дивиот Запад низ Bounty Belles. Станува збор за слот со 5 ролни и 243 линии за плаќање што следи тројца опасни одметници кои бараат да ги соберат договорите за исплата на нивните глави. Можете да го активирате Bounty Boost на кое било вртење и да ги проширите ролните на 3, 4 и 5. Ова ќе ви даде дополнителни начини за победа. Bounty Belles го додава растечкото портфолио со слот на програмерите.

Капетан вложување - Гринтуб

Captain Venture е класичен видео слот кој веќе е хит на повеќето онлајн казина. Во ова продолжение со 5 ролни и 10 линии за плаќање, ќе пловите за да собирате богатства и да уживате во некоја акција. Оваа игра може да се пофали со ризница исполнета со карактеристики што ќе направат вашето срце да чука побрзо. Доаѓа со бесплатни вртења, вртења и мултипликатори за да им помогне на играчите да победат до 3 пати.

Fruit Shop Megaways – NetEnt

Fruit Shop Megaways ја позајмува играта од оригиналниот хит од 2011 година и ја носи на сосема ново ниво. Тоа е видео слот со 5 ролни исполнет со мултипликатори и бесплатни вртења. Играта го одржува својот шарен и весел дизајн со извонредна тема.

Истрелот за разделба

Ова се најдобрите нови казино игри за уживање оваа година. Но, ако сакате да пристапите до сите наслови погоре, погрижете се да играте на регулирани мобилни казина. Не само што ќе добиете обемен каталог на игри, туку ќе бидете сигурни и за сите добивки што ќе ги остварите. Значи, играјте безбедно!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости