Слотови

December 3, 2022

Дали има добро време за освојување џек-пот на онлајн слот?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн слотови се навистина најиграните казино игри. Овие игри се директни, забавни, а исплатите се извонредни. Не е ни чудо што слотови сочинуваат најмалку 70% од библиотеката на казиното. Но, да се биде најпопуларна казино игра значи дека слотови не се срамат од контроверзии. Едно од најпоставуваните прашања за автоматите е дали има „добро“ време да ги играте овие игри и да освоите џекпот. Ова детално читање ја решава дебатата еднаш засекогаш.

Дали има добро време за освојување џек-пот на онлајн слот?

Онлајн слотови се чисто засновани на среќа.

Иако ова можеби не е музика за ушите на љубителите на слотовите, тоа е горчливата вистина на онлајн коцкањето. Слот-машините, вклучително и онлајн џекпот-слотови, се 100% игри на среќа. Со други зборови, нема добро или лошо време за играње на овие игри бидејќи резултатите се случајни. Запомнете дека ниту една стратегија не може да ја намали предноста на куќата во онлајн слотови. 

Дали сè уште се сомневате во тоа? Потоа одговорете на ова прашање; што прават играчите откако ќе кликнат на копчето „спин“ на автоматот? Тие стојат таму беспомошно, надевајќи се дека ќе постигнат добитна комбинација на симболи. Ова значи дека никој не треба да ве убеди да користите стратегија или систем за обложување за да играте автомати наутро или навечер. Слот машините никогаш не се лабави во овие времиња. Се е до среќа!

Играјте слотови за време на празниците

Бидејќи слотови чисто се засноваат на среќа, тоа не значи дека играчите не треба да ги користат добрите можности во казиното. Со наближувањето на празничната сезона, најдобрите онлајн казино сајтови подготвуваат бонуси и промоции за нови и лојални играчи. И погоди што? Слот машините, вклучувајќи ги и џекпотовите, често придонесуваат 100% во барањата за обложување. На пример, кредитите за бесплатно вртење се однесуваат на автоматите. 

Поентата е дека треба да користите бонуси и промоции за да ги зголемите вашите шанси за победа во казиното. Иако бонусите не ја намалуваат предноста на куќата, тие им дозволуваат на играчите на слотови да играат игри, вклучувајќи џекпот наслови со бесплатни кредити. Ќе уживате во продолжени периоди на играње и ќе постигнете голема победа ако имате среќа. 

Но, некои бонуси за казино се генерално подобри од другите. Многу бонуси за казино имаат барања за обложување, што е бројот на пати кога играчите мораат искористете ги парите од бонус пред да го повлечете. На пример, бонус за казино од 200 долари со услов за обложување 30 пати значи дека играчите мора да играат за 6.000 долари пред да ги уплатат добивките. Затоа, бидете внимателни кога ги барате тие празнични бонуси и промоции за автомати. 

Знајте кога да го постигнете џекпотот

Оваа точка не значи дека има одредено време играјте џекпот на онлајн слот и освојте награда. На крајот на краиштата, ќе треба да имате огромна среќа за да го освоите џекпотот на Мега Мула. Но, логично е да се игра слотови кога паричната награда е до небо. 

Кога последен пат џекпотот на Мега Мула ја помина границата од 20 милиони долари? Иако играта неколку пати исплатила повеќе од таа сума, почнете да ја играте агресивно секогаш кога наградата ќе надмине 20 милиони долари. Сè што е над 10 милиони долари е исто така добар знак во повеќето онлајн џекпот-слотови.

Друг испробан трик за играње џекпот е да го погодите кога играта не се исплатела долго време. Вообичаено, играта со џекпот е поверојатно да попушти кога поминала долго време без да биде активирана. Но запомнете дека не сте единствениот кој ја брка наградата. Големите џекпот привлекуваат повеќе внимание, што значи дека ќе се судрите со други мотивирани коцкари. 

Изберете го вистинскиот онлајн слот

Без разлика дали играте џекпот слот машини наутро, навечер или навечер, внимателното избирање на насловите е промената на играта. Како и другите онлајн казино игри, слот машините имаат теоретски стапки на враќање кои влијаат на играта по илјадници кругови. Забележете дека просечниот играч може да направи 600 вртења на час. Значи, ако играте неколку часа, тоа ќе бидат илјадници вртења, доволни за да го активирате работ на куќата.

Најдобрите онлајн слотови треба да имаат теоретска стапка на враќање од најмалку 96%. Ова значи дека играчите можат да освојат 96 монети на секои 100 обложени монети. Иако некои игри може да достигнат и до 98%, џекпотите се познати по ниските стапки на враќање. Легендарниот Mega Moolah од Microgaming има стапка на враќање од 88,12%, додека Mega Millions од NetEnt максимално достигнува 89,37% RTP.

Друг фактор што влијае на тоа како се плаќа слот машината е нестабилноста или фреквенцијата на удари. Mega Millions е слот со ниска испарливост, што значи дека играчите може да очекуваат чести, но мали победи од машината. Од друга страна, Mega Moolah е многу нестабилен слот со големи, но ретки победи. Сè на сè, секое време е време за автомати, но внимателно изберете ги машините.

Најлошото време за играње онлајн слотови

Пред да го завршите овој пост, од клучно значење е спомнувањето на некои од најлошите времиња за играње автомати. Никогаш не ја разгорувајте играта ако не сте добро расположени. Иако треба да играте слотови за забава и да се олабавите по работниот ден со модринки, сметајте дека тоа е моментот кога сте склони кон правење грешки. На пример, можеби сте премногу уморни за да го притискате копчето „спин“ секој пат кога сакате да играте, па оттука ја користите функцијата AutoPlay. За возврат, оваа одлика ќе ви се напие како шумски пожар. 

Други ситуации за да се избегне играње автомати вклучуваат:

  • Кога немате доволно пари за да играте стотици рунди. За среќа, многу слотови поддржуваат облози од 0,10 монети.
  • Ако се борите со зависност од коцкање,
  • Кога џекпотот штотуку е ресетиран, играчот го освоил. 
  • Не играјте слотови ако не сте сигурни за RTP, варијансата или развивачот на игри.
  • Не играјте слотови кога вашата интернет врска е нестабилна.

Завршни зборови

Никој не треба да ве обесхрабрува да играте слотови секогаш кога сакате да играте. Овие игри користат генератори на случаен број за да создадат среќни добивки. Значи, имате еднакви шанси да освоите џекпот на онлајн слот рано или доцна во текот на денот. Само не заборавајте да играте во лиценцирано и регулирано онлајн казино. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести