Како работат онлајн слот машините

Слотови

2021-02-09

Дали барате да го разубавите видеото процеп макари и да освојат пари? Тогаш е време да научите неколку трикови за онлајн слот машините. Повеќето играчи на казино го држат митот дека има местење во автоматите. Но, тоа е далеку од вистината бидејќи во моментов нема да има никаков слот играч наоколу. Всушност, историјата вели дека е најистакнат онлајн казино победите се од видео слотови. Значи, ајде да го разоткриеме митот за видео слотови со неколку тврдоглави факти.

Како работат онлајн слот машините

Како се програмираат видео слотовите?

Прво и основно, онлајн слотови се забавни, наградувачки и флексибилни. Најчестите типови на видео слотови се слотови со 3 ролни, кои доаѓаат со забавни и возбудливи симболи како цреши, ѕвона, потковици, итн. растера, и многу повеќе.

Покрај повеќе симболи, модерните симболи имаат многу повеќе линии за плаќање за создавање огромни добивки. Додека оригиналните видео слотови имаа само една линија за плаќање, сегашните верзии имаат нешто помеѓу 9 и 50 линии за плаќање. Овие видео слотови доаѓаат и со 243 или 1043 начини за победа. Вообичаено, просечната линија за плаќање што може да ја добиете е околу 25. Во овој случај, играчите имаат 25 различни форми на победа во секое вртење.

Во меѓувреме, генератор на случаен број (RNG) го одредува исходот од која било игра со видео слот. Повеќето регулирани сајтови за коцкање го користат овој софтвер за да произведат случајни и непредвидливи резултати. RNG може да генерира до 4 милијарди броеви во секунда, при што секој број е поврзан со исход од спин. Генерално, оваа функција гарантира дека игрите се случајни и фер.

Нестабилност на слот машина

Покрај RTP, нестабилноста на слотот е уште една карактеристика што одредува колку обложувач може да освои на долг рок. Нестабилноста ја одредува фреквенцијата и големината на исплатите. Видео слотовите доаѓаат со висока, средна или ниска нестабилност или варијанса. На пример, слотови со висока варијанса нудат големи исплати, иако исплатата е поретка. Од друга страна, полесно е да се победи на слотови со ниска нестабилност, иако исплатата е мала.

За жал, само неколку развивачи на видео слот укажуваат на нестабилноста на слотот. Значи, за лесно да ја одредите нестабилноста на слотот, играјте го бесплатно. Запомнете дека колку повеќе ја играте, толку полесно ќе знаете колку често се исплаќа играта и колку.

Друг јасен начин е да се провери разликата помеѓу исплата на четири идентични симболи во линијата за плаќање. Поставете го наспроти исплата на 5 идентични симболи. Ако разликата е 10 до 15 пати, тоа е веројатно слот за висока нестабилност. Слотови со мала варијанса имаат 3 до 5 пати поголема разлика во исплатата.

Врати се на процентот на играч (RTP)

Пред да ги зголемите вашите надежи за репродукција на видео слотови, од витално значење е да запомните дека куќата секогаш победува. Но, тоа не значи дека не можете да освоите ништо. Идеално, казиното добива дел од секој облог што го правите, без разлика дали е победа или загуба. На пример, ако играта има RTP од 3%, тоа значи дека ќе добиете 97 долари за секои обложени 100 долари. Затоа, секогаш одете на најниската можна стапка на RTP.

Експериментирајте со бесплатни игри

На OnlineCasinoRank, ќе најдете стотици онлајн казина кои нудат широк спектар на казино игри за бесплатно играње. Во овие онлајн казина, поголемиот дел од видео слотови доаѓаат со „демо“ верзии. Оваа функција им овозможува на играчите да видат како функционира играта пред да вложат вистински пари. Гејмерите можат да експериментираат со елементи на игра како бонус кругови, дивини, распрснувачи, мултипликатори итн. Затоа, изострете ги своите вештини овде пред да се приклучите на светот на коцкање со вистински пари.

Збирот

Слот-машините за казино се несомнено тука на долги патеки. Шансите се дека дури и ќе ги играте прво на кое било онлајн казино. Тоа е затоа што тие се поврзани со вашиот бонус за добредојде. Само запомнете дека другите казина игри како покер и блек џек имаат далеку поповолни RTP стапки. Сепак, автоматите за игри на среќа се супер-пријатни.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости