Нови слотови што не можете да си дозволите да ги пропуштите - октомври 2020 година

Слотови

2020-10-22

Октомври видел многу нови слотови хит на онлајн казино на пазарот, неверојатно има некои од нив кои се истакнаа со посебни карактеристики и што е најважно победничките ликови се премногу раскошни за некој да пропушти. Ќе ги разгледуваме изданијата во изминатата недела што можете да ги направите вашите нови омилени.

Нови слотови што не можете да си дозволите да ги пропуштите - октомври 2020 година

Милион 777 од Red Rake Gaming

Red Rake Gaming повторно ја измисли класичната категорија на слотови со нешто како никогаш досега, тоа е игра насловена како милион 777. Во таков период на големи повеќенасочни слотови што прават рејвови, Red Rake Gaming е навистина stee ring на бродот заедно со нивниот најнов слот Million 777. Уникатноста на овој иконски слот вклучува блескави еден милион потенцијални линии за плаќање.

Играта е лансирана на мрежа со 6 × 10 ролни. Ретро иконите како што се грозје, јагоди и дињи може да се користат за изградба на надолжни линии за плаќање. Како што е кажано, не сите конфигурации на макари имаат икони, така што не можете да активирате релативно сличен број линии за победа за секое вртење.

Специјални карактеристики Внимавајте на 777 златни монети. Секој пат кога ќе фатите еден од нив, тој ќе се собира во посебна странична плоча до макари. Пополнете го мерачот и ќе ја активирате мини-играта 777. Можете дури и да заземете мултипликатори на богатство или да активирате бонус за бесплатен спин. Плус, можете да активирате мини-игра и да освоите до 300 пати од вашиот влог.

Стартувате со три бесплатни вртења и три поставени монети. Ако ролните се вртат, ќе се појават повеќе златници, секој од нив ја одразува вредноста на наградата. Или добивате целосна награда на крајот од кругот или активирате специјален џекпот: ова е во три категории Мала, Голема или Голема.

Милион 777 нуди и множители на среќа вреднувани од 2x до 10x, опција за бесплатно центрифугирање или режим на готовина. И ако тоа не е доволно, слотот Million 777 има и специјални M симболи кои можат да поттикнат вртења на ролна или функцијата Frenzy.

Подготвен, поставен, готовина од Skywind

Овој слот со пет ролни има 20 поставени линии за плаќање и повеќе од доволно ѕвона, лубеници и цреши за да се направи лигавка на Новоматик. Иако Skywind е популарен за приспособени игри како The Last Kingdom, тие сепак создаваат извонредна низа класични слотови со светли бои. Без разлика дали сте ги доживеале нивните Respin Mania и Viva Fruit Vegas, ќе знаете дека Skywind има извонредна експертиза за тоа како да создаде силен носталгичен слот.

Специјални карактеристики

Измешајте три броја за да отклучите голем број вртења. Можете да отклучите од 5 до 20 бесплатни игри каде и да е. Во текот на овој процес, ќе откриете и диви симболи; тие можат да придонесат мултипликатори за сите ваши бонус победи. Направете три или четири симболи за готовина за време на основната игра и ќе добиете паричен бонус. Со притискање на 3-9 икони за готовина, ќе освоите помеѓу 1x до 2000x вашиот вкупен влог.

Cosmic Heart by High 5 Games

Cosmic Heart е слот што одговара на секој квалитет на модерен слот. Има флуоресцентна графика, атмосферски звук и можеби фасцинантна бонус карактеристика што може да го смени секое вртење. Cosmic Heart е слот со 4 × 5 ролни со 20 линии за плаќање. Но, тоа е слот со пет ролни со разлика. Над калемите има количка со ексклузивни симболи што се движи лево со секое вртење. Специјални карактеристики Карактеристиките вклучуваат рандомизирани дивини, претворање на дивините во бесплатни вртења, избирање бонуси или готовински поени. Активирате функција со удирање на жолтата галаксија на кое било место на ролна под придружниот симбол за дополнителен бонус. Сината ѕвезда преку ролна со галаксија отклучува бонус. Изберете ги зелените накит за да ги прикажете паричните суми додадени на мултипликаторот на бонус.

Бонус мултипликатор ќе се зголеми за еден откако ќе направите седум избори. Можете исто така да откриете темно-сина ѕвезда што го намалува бројот на избирања. Кругот заврши додека не ја погодите нулата.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости