Растечката популарност на Megaways Slots

Слотови

2021-11-12

Онлајн слотови несомнено поминаа долг пат. Имаше време кога онлајн казино играчите би се прегазиле еден со друг само за да добијат вкус на иновативниот каскаден механизам и 243 начини за победа.

Растечката популарност на Megaways Slots

Но, сето тоа отиде за степен повисоко во 2017 година, откако Big Time Gaming го претстави механичарот Megaways на онлајн слотот Bonanza. Значи, што е толку посебно во Megaways слотови дека играчите не може да се чини дека се доволно?

Што е Мегавејс?

Мегавејс е ан онлајн слот терминологија измислена од BTG во 2017 година, австралиски развивач на казино игри. Во оваа функција, гејмерите можат да отклучат до импресивни 117.649 победнички начини. Како тоа да не е доволно, некои игри како што е Научната игра на Invaders Megaways нудат до 1.000.000 победнички начини.

Типично, слотови Megaways се базираат на одреден математички модел. Но, не грижете се бидејќи не треба да се биде математички гениј за да се разбере оваа карактеристика на онлајн слот.

На пример, типичен слот на Megaways работи на 6 ролни со околу 7 симболи по случаен избор по секое вртење. Ако е така, на пример, автоматот ќе има 117.649 победнички начини (7x7x7x7x7x7). Претпоставувајќи дека истата игра има 8 симболи, тоа е речиси милион со 823.543.

Не мешајте ги линиите за плаќање со Megaways

До тука, можеби размислувате, што е со линијата за плаќање. Па, линијата за плаќање е линија каде што идентични симболи создаваат добитна комбинација. Играчите можат да креираат линија за плаќање од лево кон десно или од десно кон лево, во зависност од развивачот на играта. Исто така, повеќето линии за плаќање обично се хоризонтални, иако некои се вертикални или дијагонални.

Значи, како што можете да видите, линијата за плаќање и Megaways се две различни работи. Механичарот Megaways им овозможува на гејмерите да генерираат повеќе победнички комбинации на линијата за плаќање. Сепак, имајте предвид дека некои онлајн слотови имаат фиксни линии за плаќање, додека други имаат активни линии за плаќање. Во активните линии за плаќање, играчите можат по случаен избор да генерираат добитна комбинација.

Зошто играчите сакаат Megaways слотови

Па, зошто гејмерите ги сакаат видео слотови Megaways? Очигледно, способноста да се има безброј шанси за победа е главната продажна точка. Важно е да се запамети дека играчите би убиле за да играат на автомат со 100 победи пред само една деценија. Сепак, тоа се промени со игрите како Laser Fruit од BTG кои нудат неверојатни 60.466.176 начини на победа.

Покрај тоа, играњето слотови на Megaways во најдобрите онлајн казина ви нуди возбуда да не знаете што ќе следи следно. Со поедноставни зборови, играчите не можат да го предвидат бројот на симболи на ролните со овие механизми.

Исто така, оваа функција се интегрира со други карактеристики на играта за да им обезбеди на играчите повеќе шанси за победа. Вообичаено, насловите на Megaways нудат функции како множители, бесплатни вртења во играта и случајни бонус кругови за да ја зачинат играта. За искусен играч, овие елементи на играта треба да му се најдат.

И што е најважно, играњето брендирани игри на Megaways во казина како 1XBET ги изложува играчите на примамливо високи стапки на RTP. Вообичаено, повеќето од овие игри нудат стапки не помали од 95%. Но, внимавајте дека варијансата на слотот може да биде висока кај игрите на Megaways.

Кои се најдобрите Megaways слотови за играње?

Зависи! Има стотици, ако не и илјадници Megaways слотови за играње. Затоа, сè зависи од вашиот вкус и претпочитање за развивачот на играта. Но, ако сè уште ви треба помош, играјте ги овие наслови:

  • Bonanza – BTG
  • Invaders Megaways – SG Digital
  • Machina – Релакс играње
  • Медуза Мегавејс - Релакс играње
  • Ласерско овошје - BTG

Заклучок

Генерално, слотови Megaways се закануваат на долгогодишната статус кво. Денес, речиси сите играчи на автомати сакаат да играат на механичар на Megaways. Но, едно е сигурно; онлајн казино индустријата постојано се развива. Така, наскоро очекувајте уште поголеми механизми за плаќање и пронајдоци.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости