Play'n GO издава Hugo Carts за уште една дива авантура

Слотови

2021-11-10

Hugo е несомнено популарен лик на конзолите за игри и компјутерите. Овој смешен лик глуми во видео игри уште од 90-тите. Па, тој се враќа откако Play'n GO објави на 26 август 2021 година дека овој симпатичен лик ќе оди во живо на вашето омилено онлајн казино преку Hugo Carts. Значи, дали сте подготвени за бескрајниот луд хаос?

Play'n GO издава Hugo Carts за уште една дива авантура

Преглед на слот Hugo Carts

Play'n GO неодамна го објави објавувањето на онлајн слотот Hugo Carts. Хуго и Хуголина (неговата сопруга, се разбира) се зафатени под земја со ископување малку злато во оваа забавна игра.

Како што рече, играта се игра на мрежа 5x4 и нуди до 1.024 начини на победа. Интересно, начините за победа може да се зголемат, благодарение на специјалните модификатори, како што ќе дознаете подоцна.

За да генерираат победничка комбинација, играчите на Hugo Carts мора да слетаат 5, 4 или 3 симболи кои се совпаѓаат од лево кон десно на линијата за плаќање. Забележете, сепак, дека ролните треба да бидат соседни една до друга. Исто така, комбинацијата започнува од најлевата макара.

Во меѓувреме, симболите со мала вредност се 10, J, Q, K и A. Ќе наидете и на многу алатки за рударство како што се шлемови, лопати, светилки и секири. Кацигата е премиум симбол, што на играчите им дава множители 3x, 2x или 1,5x за слетување 5, 3 или 4, соодветно.

Покрај тоа, играта доаѓа со диви симбол претставен со стапчиња од динамит. Ги заменува сите други икони освен вреќата со злато, која е расејувањето. Распрснувачот плаќа 10x, 5x или 3x од почетниот влог за слетување на 5, 4 или 3 од нив.

Бонус карактеристики на Hugo Carts

Најдобро како и другите онлајн слотови Play'n GO онлајн казина, Hugo Carts пакува многу бонус функции под хаубата. Прво, постои функцијата Re-Spin, која се активира по слетувањето на кој било од трите знаци. Потоа, кога ќе слетаат на трите средни ролни, може да се случат следниве работи:

  • Hugo - играчите добиваат повторно вртење и 2 до 5 симболи на грутки од диво злато по случаен избор низ макари.
  • Хуголина – Слетување Сопругата на Хуго ви дава 2 до 5 множители на симболи, зголемувајќи ги победничките начини. Максималната вредност на мултипликаторот е 10 пати поголема од почетниот влог.
  • Scylla – Како и другите, со приземјување на овој симбол се добива возвраќање. Но, во овој случај, играчите добиваат 5 до 9 мистериозни симболи. Потоа, овие икони се менуваат во соодветни симболи за плаќање.

Пред сè, Hugo Carts онлајн слот доаѓа со функцијата Бесплатни вртења активирана со симболи за расејување при слетување. Добивањето 5, 4 или 3 икони за расфрлање дава 11, 9 или 7 бонус вртења. Исто така, приземјувањето 5, 4 или 5 скетери за време на бонусните кругови го активира повторно активирањето. Ова им дава на играчите уште една рунда бонус вртења.

Исто така, важно е да се забележи дека симболот со еден знак е избран по случаен избор претходно бесплатни вртења започнете. Ова ви дава множител до 10 пати од почетниот влог на секое бесплатно вртење.

Hugo Carts Variance, RTP и Ограничувања за облози

Овој автомат е оценет со висока варијанса бидејќи добивките може да бидат поретки. Сепак, го сочинува со разумно просечен RTP од 96,23%.

Што се однесува до нивоата на облози, играчите можат да стават влог од $0,10 до $100 по спин. Доаѓа и со функција за автоматска репродукција со до пет претходно поставени ленти. Друга работа, максимумот што играчот може да го земе дома е импресивни 25.000 пати повеќе од нивниот вкупен влог.

Конечна проценка на Hugo Carts

Play'n GO сигурно заврши солидна работа на Hugo Carts. Играта е релативно едноставна, со познати ликови и живописна графика.

Исто така, оваа лесна игра е исклучително наградувачка, благодарение на максималниот множител од 25.000x. Сепак, можеби ќе ви треба голема субсидирам бидејќи оваа игра е слот со голема варијанса. Забавувај се!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости