Што е Слинго? Сè што треба да знаете

Игри

2021-12-02

Ethan Tremblay

Значи, што е Слинго? Како што сугерира името, Slingo е онлајн казино игра која нуди совршен спој помеѓу слот машини и бинго. Иако луѓето уживаат во Slingo од 1994 година, само до 2015 година Gaming Realms ги доби сите права за оваа игра.

Што е Слинго? Сè што треба да знаете

Првично, Slingo беше дизајниран да биде игра за бесплатна игра, иако најновите верзии нудат игра за вистински пари. Честопати, ќе го играте на решетка од 5x5, што наликува на бинго-картичка со 75 топки.

Долу, ќе видите ролна од еден ред, броеви на хостинг и симболи што се прецртани од картичката. Уште не го разбираш? Продолжете да читате за да дознаете повеќе!

Како да се игра Slingo

Ако ти посетете ги најдобрите онлајн казина, постои 101% шанса да играте онлајн слотови и бинго. Сега комбинирајте ги интригите на двете игри и ставете ја на мрежа 5x5, прикажувајќи до 25 случајни броеви. Цифрите се извлечени од стандардниот формат на бинго со 75 топки.

По дното на решетката, ќе видите една линија или ролна. Прикажува пет броеви или симболи на секое вртење. Вообичаено, играчите добиваат од 10 до 20 вртења, со цел да се соберат што повеќе броеви на картите. Гејмерите мора да пополнат комбинезони и линии на таблата што личат на бинго картичка за да победат во рундата.

Како што ги креирате победничките линии, добивате поени за победа од различни причини, како означување на цела линија или картичка. Потоа, паричната награда се доделува во зависност од бројот на поени што ќе ги соберете на крајот од вашите доделени вртења.

Во меѓувреме, возбудата продолжува да тече кога иконите како ѓаволот и џокерот скокаат на средината на вртењето. На пример, приземјувањето на симболот за џокер им овозможува на играчите да изберат број во колоната над симболот. Исто така, супер џокерот ви овозможува да означите кој било број на мрежата 5x5, додека симболот за бесплатно вртење ви дава дополнителна шанса за победа.

продолжи да читаш

Можете да собирате дополнителни поени во текот на играта со освојување хоризонтална, вертикална, дијагонала или создавање целосна куќа. После тоа, гејмерот со најмногу поени во режимот на повеќе играчи ја добива премиум наградата. Се разбира, ова првенствено се должи на среќата, иако некои варијанти на Slingo доаѓаат со бонус кругови, слични на онлајн слотови.

Зборувајќи за бонусите на Slingo, можете да изберете помеѓу три икони за да ја откриете наградата доколку ви биде побарано. Исто така, играчите може да купат дополнителни вртења во други варијанти ако се блиску до создавање целосна куќа или повеќе победнички линии. Сепак, внимавајте дека верзијата за повеќе играчи обично има временско ограничување. Затоа, искористете ги вашите вртења што е можно побрзо.

Совети за победа играјќи Slingo онлајн

Како и секоја друга онлајн казино игра, има неколку стратегии за да ги зголемите вашите шанси за победа во Slingo. Подолу се неколку:

  1. Првото нешто што треба да направите кога играте Slingo е внимателно да ги прочитате правилата на играта. Додека основната игра наликува на повеќето варијанти, секоја може да има уникатни карактеристики и напојувања.

  2. Исто така, научете внимателно да ги користите вашите дивини. Не брзајте секогаш да го комплетирате следното Slingo. Наместо тоа, размислете однапред со ослободување на централниот плоштад за да ги отклучите идните победи.

  3. И на крај, и што е најважно, размислете двапати пред да ги купите тие дополнителни вртења. Во оваа игра на среќа, нема гаранција дека дополнителните вртења може да резултираат со победа. Затоа, не купувајте скапи вртења освен ако не сте сигурни за вашиот следен потег.

Дали сте подготвени да играте Slingo?

Сè на сè, Slingo е прилично јасна игра паркирана со напојувања и посебни карактеристики. Играта е ветре за играње и ви нуди нешто ново подалеку од еднодимензионалните видео слотови и бинго. Затоа, пронајдете регулирано онлајн казино и пробајте го Slingo денес!

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости