Croatian Gambling Association

Основано во 2015 година, Хрватското здружение за коцкање (исто така познато како ХУПИС) досега имаше ограничено влијание во секторот за онлајн коцкање. Меѓутоа, бидејќи владиното здружение ги регулира онлајн-казино-страниците кои нудат игри како што се слотови и покер во живо, неговото влијание сигурно ќе расте на хрватскиот локален пазар и на други места низ светот. Регулаторот има овластување над сите коцкарски бизниси во земјата, со зголемен број на онлајн казина кои бараат лиценца од Хрватската асоцијација за коцкање. На нашата страница, можете да најдете целосна листа на казина кои се веќе лиценцирани во Хрватска, вклучувајќи прегледи и рангирања за играчите да можат да направат информиран избор.

Croatian Gambling Association
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн казина лиценцирани од Хрватската асоцијација за коцкање

Влијанието што HUPIS го имаше на пазарот за онлајн коцкање досега беше прилично ограничено, бидејќи беше создадено само во 2015 година и моментално работи во помал обем од другите владини регулатори. И покрај неодамнешното влегување на пазарот, сепак, Хрватското здружение за коцкање веќе брзо се шири и се поголем број онлајн казина (особено оние со седиште во Хрватска) бараат лиценца од телото. Овде ќе продолжиме да водиме ажурирана листа на хрватски лиценцирани онлајн казина, затоа продолжете да проверувате бидејќи повеќе казина постојано добиваат лиценца и овој регулатор станува сè поголем.

HUPIS сега е хрватски регулатор за сите оператори на игри на среќа во Хрватска, што значи дека онлајн казината веќе чекаат одобрение за лиценца или наскоро ќе бараат да аплицираат за една. Многумина веќе имаат добиено лиценца, а клиентите во Хрватска го користат ова како начин за утврдување на правичноста и доверливоста на бизнисот. Примарната цел на Хрватската асоцијација за коцкање е да се погрижи играчите да се чуваат безбедни, а истовремено да се погрижи казината да функционира во рамките на локалните закони.

За лиценцата на Хрватското здружение за коцкање

Започнато во 2015 година, Хрватското здружение за коцкање го регулира пазарот на коцкање со цел да ги заштити клиентите и да обезбеди сите оператори законски да ги обезбедуваат своите услуги за игри. За да се здобијат со хрватска лиценца, од онлајн казината се бара да поминат низ темелен процес кој бара да докажат дека веќе се усогласени со сите релевантни закони за коцкање и мора да покажат дека игрите што ги обезбедуваат се управуваат праведно и безбедно. Податоците на играчите мора да бидат заштитени според високи стандарди, а HIPAS има овластување да ги следи и санкционира сите оператори на коцкање што не ги почитуваат сите прописи. Поради широката моќ над хрватската индустрија за коцкање, зголемен број на онлајн казина со седиште во земјата или кои им служат на хрватските играчи бараат да добијат лиценца од HIPAS.

Заштита на играчите во Хрватска

Владините регулатори како што е Хрватското здружение за коцкање се важна алатка за заштита на играчите додека се коцкаат и играат други игри на среќа. HIPAS ги проверува онлајн казината за безбедност и правичност, помагајќи да се спречат жителите на Хрватска да бидат измамени или неразумно третирани. Усогласеноста со законите за коцкање се обезбедува преку мерки за спроведување, одржувајќи ги чесните и законски операторите на онлајн казино. Играчите можат да проверат колку е доверлив бизнис со казино со проверка дека поседуваат валидна лиценца од HIPAS. Ако играат во казина со седиште во странство, играчите можат да проверат дали има други лиценци издадени од владата или членство во индустриски тела што добиваат почит од бизнисите и од клиентите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)