Онлајн Казино Методи за повлекување во 2023

Опциите за начинот на повлекување понекогаш се помали од опциите за депозит. Ако имате потреба или имате предност за опции за брзо повлекување на вашите добивки, тогаш користете ја нашата листа за да ги најдете казина со најдобри и најбрзи опции за повлекување. Кредитните и дебитните картички обично се најбрзиот начин за повеќето онлајн казина доколку сакате да ги повлечете парите.

NeoSurf

Кога барате услуга за припејд картичка која е и сигурна и реномирана, NeoSurf е еден. Лансирана во 2004 година, картичката е една од неколкуте APM интегрирани во трговијата достапни ширум светот, во супермаркети, продавници, интернет кафулиња, киосци, бензински пумпи итн. Меѓу неколку онлајн платформи кои дозволуваат повлекување преку NeoSurf, онлајн казината се вклучени.

Прикажи повеќе
InterAc

Основана во 1984 година како Асоцијација Интерак, Интерак е канадска компанија која ги олеснува меѓубанкарските електронски трансакции. Во моментов, овој начин на плаќање преку Интернет е достапен само во Канада, но има детални планови за проширување на операциите и во други региони. Interac може да се пофали со преку 59.000 банкомати и преку 450.000 трговци.

Прикажи повеќе
Neteller

Основана во 1999 година, Neteller е еден од системите за електронско плаќање што го регистрира своето присуство на планетата. Седиштето е на островот Мен, Обединето Кралство. Компанијата е управувана од Paysafe Group, која е една од најголемите платежни компании во светот. Едно нешто што мора да се разбере е дека Neteller не позајмува пари на своите клиенти; тоа не е банка.

Прикажи повеќе
Skrill

Skrill е онлајн паричник за оние кои сакаат да испраќаат и примаат пари низ целиот свет. Основана е на 17 јуни 2001 година од Џоел Леоноф и има седиште во Лондон Обединето Кралство. Skrill нуди разновидни онлајн трансакции во 40 различни валути во 120 земји.

Прикажи повеќе
Wallet One

Wallet one, систем за онлајн плаќање, им овозможува на членовите на системот да ги префрлаат финансиите во реално време. Опцијата за дигитално плаќање е соодветен метод за онлајн коцкари. Прочитајте за да дознаете повеќе за овој фантастичен начин на плаќање преку Интернет.

Прикажи повеќе
Yandex Money

Иако има десетици процесори за плаќање кои работат во Русија, многу малку се приближуваат до Yandex Money кога станува збор за моќта и досегот. За една милја, овој начин на плаќање е најголем во округот, а поголемиот дел од руското население го претпочита методот за нивните парични трансакции.

Прикажи повеќе
Perfect Money

Perfect Money е популарен начин на плаќање на Интернет. Основана е во 2007 година и продолжува да расте. Компанијата ви овозможува брзо и безбедно да направите повлекување од голем број онлајн казина во целосна приватност. Клиентите вршат главно анонимни трансфери и поддржуваат фиат и криптовалути.

Прикажи повеќе
EcoPayz

EcoPayz е безбеден и лесен начин за примање, испраќање и трошење пари во онлајн казина. Компанијата ги прави онлајн трансакциите побрзи и поефикасни. Бесплатно е да се отвори сметка на EcoPayz и процесот може да се заврши за само неколку минути.

Прикажи повеќе

Bank transfer

Како да ги најдете најдобрите слотови казина за вас
2022-11-08

Како да ги најдете најдобрите слотови казина за вас

Слотовите се супер забавни и возбудливи. Никогаш не знаете кога ќе го постигнете џекпотот и ќе добиете неверојатна награда. Што може да биде подобро од слот игри? Па, за повеќето луѓе, тоа се онлајн слотови. Онлајн слот игрите им овозможуваат на луѓето да ја добијат истата возбуда додека се во удобноста на нивните домови.

Топ 6 совети за обезбедување дигитална безбедност при коцкање преку Интернет
2021-07-01

Топ 6 совети за обезбедување дигитална безбедност при коцкање преку Интернет

Дали онлајн обложувањето е безбедно? Ова е веројатно најчесто поставуваното прашање во светот на онлајн казиното. Но, тука е едноставниот одговор; онлајн коцкањето е безбедно сè додека сериозно ја сфаќате вашата дигитална безбедност.

Онлајн казино измами | Знајте ги црвените знамиња
2021-05-28

Онлајн казино измами | Знајте ги црвените знамиња

Една од главните причини зошто индустријата за онлајн казино расте толку брзо е затоа што повеќето страници за коцкање се безбедни. Сепак, мал број од нив го расипуваат доброто име на оваа индустрија. Измамните казина може да побегнат со вашите депозити или добивки и, во најлошото сценарио, да ги украдат вашите лични податоци. За среќа, оваа објава ќе ве води во избегнување на онлајн казино измами со тоа што ќе ги забележите од далеку.

Коцкањето со биткоин ќе се зголеми по неодамнешното соопштение на PayPal
2021-05-20

Коцкањето со биткоин ќе се зголеми по неодамнешното соопштение на PayPal

Миграцијата на дигитални плаќања продолжува да фаќа пареа. Овој пат, PayPal е тој кој ја виде светлината и одлучи да го лансира својот паричник за криптовалути насочен кон американските трговци и клиенти. Според соопштението за печатот во октомври 2020 година, PayPal избра да оди по овој пат откако го забележа зголемениот интерес за дигитални монети од страна на неговите потрошувачи и централни банки.