American Express против други начини на плаќање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

American Express, или едноставно Amex, е популарен давател на кредитни картички достапен во многу казина ширум светот. Играчите можат да ја користат оваа картичка за да прават депозити, овозможувајќи им да играат казино игри со вистински пари и да добијат исплата. Уште подобро, картичката American Express поддржува повлекувања од казино.

Сепак, важно е да се забележи дека онлајн казината American Express имаат добрите и лошите страни. Пред да направите депозит во казино, мора да знаете некои од овие точки и како плаќањата на Амер се споредуваат со другите опции за банкарство во казино. Тоа е она што овој водич е за сите!

American Express против други начини на плаќање

Што е казино American Express?

Казино Американ Експрес е страница за коцкање што им овозможува на гејмерите да прават депозити и повлекувања користејќи ја оваа платежна картичка. Играчите можат да најдат онлајн казина прифаќаат American Express со читање на страницата „плаќања“ на веб-локацијата пред да се регистрирате. Исто така, од витално значење е да се знае дали казиното Amex е лиценцирано и шифрирано за да се гарантира безбедноста на деталите за вашата картичка и личните информации. И да, најдобрите онлајн казина обезбедуваат награди на American Express.

Тоа, рече, правењето депозит во казино Amex е брзо и лесно. Следете ги овие чекори:

 • Најдете лиценцирано и регулирано онлајн казино кое прифаќа Amex.
 • Пријавете се за сметка со обезбедување на бараните детали.
 • Отворете ја касата и изберете American Express под „Депозити“
 • Внесете го износот за депонирање и кодот за бонус за добредојде на Amex (доколку го има).
 • Наведете детали за картичката како име, датум на истекување и број на CVV.
 • Откако вашата картичка е поврзана со казиното, потврдете го плаќањето.

Добрите и лошите страни на казината American Express

Пред да го споредите Amex со другите начини на плаќање на онлајн казино, од клучно значење е да ги знаете добрите и лошите страни на оваа кредитна картичка. За почеток со предностите, American Express е регулиран давател на платежни картички, што значи дека вашите податоци се безбедни кај компанијата. Ова исто така значи дека American Express соработува само со регулирани онлајн казина. Згора на тоа, новите играчи често добиваат врвни бонуси за онлајн казино по уплатата на American Express.

Од друга страна, казината на American Express може да биде потешко да се најдат во индустријата за онлајн игри во споредба со некои начини на плаќање. Покрај тоа, овој начин на плаќање може да не поддржува плаќања во казино во области каде што коцкањето е забрането. Затоа, продолжете да читате за да знаете како оваа платежна картичка се споредува со другите безбедни начини на плаќање казино.

American Express против други платежни картички

Ако немате картичка American Express, ќе ви биде мило да слушнете дека повеќето сајтови за коцкање нудат безбедни алтернативи за картички. Тие вклучуваат:

 • Виза
 • Mastercard
 • Маестро
 • Виза електрон
 • Откријте

Плаќањата за казино Visa и Mastercard се вообичаени во денешно време, дури и пораспространети од Amex. Некои казина поддржуваат и плаќања преку Visa Electron, Maestro и Discover, иако овие опции може да не поддржуваат повлекувања.

American Express против електронски паричници

Некои коцкари често се скептични околу споделувањето на деталите за нивната кредитна картичка со казиното. Исто така, банките во некои земји каде што коцкањето е нелегално може да не обработуваат плаќања со кредитна/дебитна картичка. За среќа, повеќето е-паричниците ви дозволуваат да вршите плаќања за казино без оглед на вашата јурисдикција. Само поврзете ја вашата е-пошта на е-паричник со казиното и безбедно обработете ги депозитите и повлекувањата.

Популарните е-паричници за коцкање вклучуваат:

 • PayPal
 • EcoPayz
 • Скрил
 • Нетлер
 • Исплаќач
 • Неосурф
 • Софорт
 • Многу подобро

Бидејќи банките не се вклучени во трансакциите со е-паричник, за разлика од плаќањата на Amex, вие веднаш ќе ги добиете вашите повлекувања. Најдобрите сајтови за коцкање поддржуваат повлекувања истиот ден преку е-паричници, иако стандардното времетраење е 24 часа. Во споредба со 3-5 работни дена на дебитни/кредитни картички, тоа е возбудливо брзо.

American Express против онлајн банкарство

Онлајн банкарството им овозможува на играчите да пристапат до нивните банкарски сметки онлајн и да вршат плаќања во казино без да споделуваат никакви детали. Отворете ја страницата за наплата на казиното, изберете метод на онлајн банкарство и најавете се на вашата онлајн банкарска сметка за да ја завршите трансакцијата со казино. Депозитите често се моментални, а исплатите траат до 48 часа.

Еве некои најчесто понудени онлајн банкарски плаќања за казино:

 • Доверливо
 • Интерак
 • Instadebit
 • iDebit

American Express против апликации за плаќање

Apple Pay, Google Pay и Samsung Pay се широко распространети во онлајн коцкањето. Со овие апликации за плаќање, треба само да ја поврзете вашата банкарска картичка и веднаш да извршите онлајн трансакции. Како што се очекуваше, ќе ја користите биометриската автентикација на вашиот телефон за да ги потврдите плаќањата, што ги прави веројатно најбезбедните начини на плаќање. Но, за разлика од Amex, кој поддржува двонасочни плаќања, играчите можат да депонираат само преку Apple Pay или Google Pay.

American Express против криптовалути

Плаќањата со криптовалути нудат сигурни алтернативи за American Express и сите начини на плаќање наведени погоре. Овие дигитални монети им обезбедуваат на корисниците децентрализирана форма на плаќање, што значи дека банките и властите не можат да ги контролираат нивните онлајн плаќања за коцкање. Ова ги прави крипто плаќањата безбедни, анонимни и моментални. Во повеќето случаи, исплатите на казиното би траеле помалку од 24 часа.

Вообичаените криптовалути за онлајн игри вклучуваат:

 • Биткоин Кеш
 • Биткоин
 • Dogecoin
 • Лајткоин
 • Етереум
 • Тетер
 • Бинанс монета
 • Бран
 • Монета од американски долари

Но пред користење криптовалути за плаќања во казино, следењето на линиите за тргување со монети е од витално значење. Некои дигитални валути имаат флуктуирачки вредности што може да доведат до загуби доколку вредноста падне. Значи, купување дигитални монети во мали парчиња или користејќи стабилни монети како Tether и USD Coin е препорачливо.

Заклучок

Силно се препорачува да се игра во казино Amex ако казиното е шифрирано и лиценцирано. Тоа е безбедна платежна картичка која често се квалификува за најдобрите бонуси за онлајн казино. Но, бидејќи Amex казината може да биде предизвик да се најдат, користете ги неколкуте алтернативи во оваа статија. Секогаш користете начин на плаќање што ги означува виталните полиња како безбедност, практичност, такси и бонуси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали е безбедно да се игра во казино American Express?

Да, играњето во казино Amex е 100% безбедно. Оваа платежна картичка е регулирана во САД, а повеќето казина што поддржуваат плаќања на Amex се легални во нивните соодветни јурисдикции.

Колку долго трае повлекувањето на казиното на Amex?

Повлекувањето на казиното на Amex често трае 3-5 работни дена за да се обработи. Сепак, ова може да биде пократко или подолго, во зависност од казиното и износот за повлекување.

Дали онлајн казината нудат бонуси за депозит на Amex?

Да, најдобрите казина на Амекс нудат бонуси за депозит по плаќањето со помош на оваа кредитна/дебитна картичка. Овие казина можат да ги наградат играчите со бесплатни вртења, бонуси за депозити и повторно вчитување бонуси.

Како Amex се споредува со другите опции за плаќање?

Amex функционира како и другите популарни платежни картички како Visa, Mastercard, Maestro и Visa Electron. Но, бидејќи повлекувањата преку овие картички може да потраат до пет дена, разгледајте ги опциите како е-паричници и криптовалути.

Како можам да знам дали казиното прифаќа плаќања со Amex?

Повеќето казина кои прифаќаат плаќања на Amex го прикажуваат логото на Amex на дното на почетната страница. Но, секогаш отворајте ја страницата „Плаќања“ за да ги потврдите прифатените начини на плаќање казино во вашата земја.

Како да го извлечете максимумот од наградите на American Express

Како да го извлечете максимумот од наградите на American Express

Повеќето онлајн казина нудат бонуси за депозит за нови и лојални играчи. Играчите мора да депонираат само минимален износ за да ја побараат наградата. Но, бонусите за депозит често имаат услови и услови, а квалификуваните опции за плаќање се еден од нив. Со картичките на American Express, повеќето казина би го наградиле вашиот депозит со бесплатни токени. Значи, овој напис дискутира за тоа како функционираат паричните награди на American Express и најпопуларните бонуси во онлајн казина на American Express.