Најдобрите онлајн казина што прифаќаат Mobiamo

За брзи, лесни и без напор плаќања на онлајн казино, направете го Mobiamo ваша банкарска опција на избор. Како еден од водечките добавувачи на мобилни плаќања и наплата преку мобилен оператор ширум светот, Mobiamo веќе прави онлајн купувања едноставно и без стрес - и сега можете да уживате во истата погодност и со вашето онлајн коцкање!

Без разлика дали имате телефон со функции, телефон со овозможен интернет или телефон со плаќање, ќе можете да го користите Mobiamo за да плаќате за вашите онлајн депозити. Само направете го вашето онлајн плаќање и, благодарение на услугата за наплата на операторот на Mobiamo, износот ќе ви биде веднаш додаден на сметката на вашиот мобилен телефон. Погледнете го нашиот преглед на Mobiamo и дознајте како еден начин на плаќање може многу да ви го олесни животот.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

За брзи, лесни и без напор плаќања на онлајн казино, направете го Mobiamo ваша банкарска опција на избор. Како еден од водечките добавувачи на мобилни плаќања и наплата преку мобилен оператор ширум светот, Mobiamo веќе прави онлајн купувања едноставно и без стрес - и сега можете да уживате во истото погодност со вашето онлајн коцкање исто така!

Без разлика дали имате телефон со функции, телефон со овозможен интернет или телефон со плаќање, ќе можете да го користите Mobiamo за да плаќате за вашите онлајн депозити. Само направете го вашето онлајн плаќање и, благодарение на услугата за наплата на операторот на Mobiamo, износот ќе ви биде веднаш додаден на сметката на вашиот мобилен телефон. Погледнете го нашиот преглед на Mobiamo и дознајте како еден начин на плаќање може многу да ви го олесни животот.

Што е Мобиамо?

Основана во 2013 година како поделба на глобалната платформа за плаќање Paymentwall, Mobiamo нуди лесни мобилни плаќања и наплата од мобилен оператор. Со партнерство со повеќе од 240 мобилни оператори ширум светот, Mobiamo покрива 110 пазари низ Азија Пацифик, Источна Европа, Блискиот Исток и Африка, Северна Америка, Јужна и Централна Америка и Западна и Централна Европа. Постигнувајќи повеќе од 75.000.000 корисници кои плаќаат ширум светот, Mobiamo е иднината на SMS плаќањата и наплатата на мобилниот оператор.

Сега казината Mobiamo ви ја нудат истата погодност за плаќање. Благодарение на наплатата на мобилниот оператор – метод за наплата директно на сметката на вашиот мобилен телефон – ќе можете да уживате во брзи и лесни SMS плаќања во безбедна, безбедна средина.

Сè додека имате мобилен телефон, нема да ви треба банкарска сметка или кредитна картичка за вашето онлајн банкарство во казино. Тоа е затоа што со Mobiamo, секогаш ќе имате начин да платите.

Изработка на депозити во онлајн казино Mobiamo

Предноста на користењето на Mobiamo за онлајн депозити за коцкање е колку е брз и лесен за користење.

Како да се користи Mobiamo

 1. Пријавете се во вашето онлајн казино Mobiamo.
 2. Посетете ја касината на казиното и изберете Mobiamo како начин на плаќање.
 3. Внесете го износот што сакате да го депонирате, имајќи ги предвид минималните лимити за депозит на вашето онлајн казино.
 4. Почекајте виџетот Mobiamo да се појави на вашиот телефон со потврда за OTP (еднократен PIN).
 5. Откако ќе ја извршите вашата уплата, едноставно потврдете дека вашите средства се достапни и подгответе се да ги играте вашите омилени онлајн казино игри!

Mobiamo Mobile Payments

Благодарение на практичноста на Mobiamo, нема да треба да имате банкарска сметка или кредитна картичка. Наместо тоа, сè што ви треба е мобилен телефон што овозможува директна или мобилна наплата на операторот или премиум плаќања со СМС. Потоа ќе можете да одобрите мобилни плаќања директно од вашиот мобилен телефон.

Мобилните плаќања на Mobiamo се инстант, па штом плаќањето е успешно, ќе можете да ги користите средствата на вашата сметка за играјте ги вашите омилени онлајн казино игри.

Поддржани мрежи за наплата на мобилни оператори Mobiamo

Благодарение на премиум поврзувањето на Mobiamo, тој е поддржан од повеќе од 240 мобилни оператори ширум светот, вклучувајќи ги Vodafone, Telenor, Nextel, Etisalat, Virgin Mobile, Movistar, Orange, KPN, Deutsche Telekom и многу повеќе.

Повеќето мобилни оператори автоматски ќе ви овозможат мобилни плаќања. Ако откриете дека мобилните плаќања не се овозможени, едноставно контактирајте со давателот на услуги за наплата на операторот и побарајте од него да ја овозможат функционалноста на вашата сметка. Потоа ќе можете да користите Mobiamo, да плаќате со мобилен телефон и да уживате во онлајн-казино банкарство без стрес.

Изработка на повлекувања од онлајн казино Mobiamo

Една од најголемите придобивки од користењето на Mobiamo за плаќање е тоа што, како еден од неговите клиенти, ќе можете да го користите за депозити и повлекувања. Користењето на истиот начин на плаќање за целото ваше казино банкарство помага да се олеснат вашите трансакции и да се избегне забуна.

Како да направите повлекување на Mobiamo

 1. Најавете се на вашата сметка на онлајн казино Mobiamo.
 2. Посетете ја касата на казиното и изберете Mobiamo како начин на плаќање за повлекување.
 3. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете, како и сите други потребни детали.
 4. Кликнете на копчето за да го потврдите вашето повлекување.
 5. Вашите средства треба да бидат ослободени во рок од 1 до 2 дена.
 6. Ќе добиете известување по е-пошта штом вашето повлекување ќе биде успешно.

Брзо, лесно и практично – тоа е предноста на мобилните плаќања.

Надоместоци и времиња на обработка на Mobiamo

При плаќањето, секогаш е важно да се земат предвид таксите за обработка и времето на трансакција, за да можете да управувате со начинот на кој плаќате и да играте одговорно. Еве што треба да знаете:

Депозити:

 • Плаќањата на Mobiamo се моментални во секое онлајн казино. Ова значи дека секогаш ќе имате достапни средства за да ги играте вашите омилени онлајн казино игри.
 • Постои минимално ограничување на трансакцијата од 0,30 долари или еквивалент во други валути.

Повлекувања:

 • Може да очекувате вашите повлекувања од мобилни телефони да бидат обработени во рок од 1 до 2 дена.
 • Постојат ограничувања за повлекување што важат. Сепак, тие се променливи во зависност од земјата во која вршите трансакции и специфичниот мобилен оператор што го користите.

Каде е прифатен Mobiamo?

Една од најголемите предности на плаќањето преку наплата на оператор е колку е широко достапен Mobiamo низ целиот свет. Во моментов, оваа опција за мобилно плаќање ги нуди своите услуги во повеќе од 110 земји на глобално ниво, со поддршка од над 240 мобилни оператори кои достигнуваат повеќе од 75.000.000 корисници кои плаќаат ширум светот.

Како еден од клиентите на Mobiamo, може да се радувате на услугите во различни земји како Албанија, Белгија, Камбоџа, Канада, Јужна Африка, Обединетото Кралство и многу други. Кога станува збор за земјите кои моментално не го прифаќаат Мобиамо, Кина, Индија, Нов Зеланд и Австралија се дел од оваа група. Меѓутоа, доколку откриете дека Mobiamo не е поддржан во вашата конкретна земја, едноставно испратете е-пошта до [email protected] за да се овозможи пристап.

Прифатени валути за плаќање

Извршувањето мобилни плаќања со Mobiamo е уште полесно благодарение на валутите во кои се прифаќа плаќањето. Тоа е затоа што, во најголем дел, плаќањата се достапни во одредена валута во земјата во која се користи Mobiamo. Значи, ако сте клиент во Белгија или Грција ќе плаќате во евра, во Канада ќе плаќате во канадски долари, во Данска, данска круна, во Хонгконг, долари од Хонг Конг, во Јужна Африка, Јужноафрикански Рандови итн. Ако сте во земја која го поддржува Мобиамо, секогаш ќе имате начин да платите.

Врвни бонуси за онлајн казино Mobiamo

Бонусите за онлајн казино се вообичаени за начините на плаќање, вклучувајќи го и Мобиамо. Ако сте еден од новите или редовните корисници на вашето казино, може да имате корист од кој било од многуте бонуси или награди што се нудат. Едноставно проверувајте ја вашата веб-страница на онлајн казино редовно за нови ажурирања за бонуси и промоција, и наскоро би можеле да побарате едно од следниве:

Бонуси за депозит

Станува збор за бонуси на онлајн казиното кои им се нудат на играчите кои прв патуваат како поттик за пријавување во онлајн казино. Тие обично се рекламираат како „Добијте 100% до 100 долари“ бонуси за добредојде или слични промоции. За да ги побарате, прво ќе треба да се регистрирате во вашето онлајн казино како нов играч за вистински пари. Откако ќе ја отворите вашата сметка, тогаш ќе можете да ја извршите првата исплата и побарајте го вашиот бонус.

Ако го барате овој конкретен бонус за депозит, на пример, ќе треба да извршите исплата на која било сума до максимум 100 УСД. Откако ќе го направите тоа, казиното потоа ќе ја усогласи таа сума 100% со истата сума во бонус пари. Значи, ако уплатите од 100 долари, ќе имате вкупно 200 долари за играње!

Погрижете се темелно да ги прочитате одредбите и условите за да ги исполните сите потребни барања за обложување и уживајте во вашиот онлајн бонус за депозит во казино!

Бонуси за начинот на плаќање

Поретки од бонусите за депозит, бонусите за начинот на плаќање се користат и за добредојде на играчите во онлајн казина како нови играчи. Овде ќе ви биде даден бонус едноставно за користење на специфичен начин на плаќање за да направите депозит, обично со користење на алтернативна банкарска опција за почести избори како дебитни или кредитни картички.

Честопати ќе ги видите овие промовирани заедно со бонуси за депозит, што ви овозможува да го барате бонусот за депозит како и обично, плус мал дополнителен бонус за користење на одредената опција за плаќање што се рекламира. Ова може да биде бонус од 10% или 15%, покрај редовниот бонус за депозит.

Исто како и со традиционалниот бонус за депозит, прво ќе треба да се регистрирате како нов играч со вистински пари за да се квалификувате за бонусот. Откако ќе се регистрирате, ќе треба да направите депозит со конкретниот начин на плаќање потребен за да го побарате бонусот. Откако вашата исплата ќе биде успешна, ќе го добиете стандардниот бонус за депозит заедно со вашиот дополнителен бонус за начинот на плаќање.

Повторно, погрижете се внимателно да ги проверите одредбите и условите за да се осигурате дека ги исполнувате сите потребни барања за бонус за онлајн казино.

Повторно вчитајте бонуси

Бонусите за повторно вчитување се еден вид бонус за онлајн казино понудени на редовните играчи со цел да ги награди за нивната лојалност. Тие работат на ист начин како и бонусите за депозит, но овде процентот на понудените пари од бонус обично ќе биде различен, на пр. „Добијте 30% до 50 долари“.

Бидејќи бонусите за повторно вчитување се нудат само на редовните играчи на онлајн казино, нема да треба да отворате сметка за да го побарате вашиот бонус. Наместо тоа, ќе треба да ја извршите вашата квалификувана исплата во одредена временска рамка за да ја побарате. Можеби ќе треба да го обложите вашиот бонус и на одредени игри, за да ги исполните условите и условите.

Внимателно прочитајте ги ситните букви, побарајте го бонусот за повторно вчитување пред да истече и уживајте!

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит

Што го тера играчот на онлајн казино да избере еден метод на депозит пред друг? Секоја банкарска опција има свои предности и недостатоци - ајде да погледнеме што точно Mobiamo им нуди на своите корисници.

ДобритеКонс
Тоа е безбедно. Користењето на услугата за наплата на операторот Mobiamo ви гарантира врвни безбедносни мерки и мир на умот да можете безбедно да вршите плаќања преку Интернет.Не повеќејазично. Во моментов, портата за онлајн финансирање е достапна само на англиски и корејски.
Тоа е погодно. Mobiamo е достапен и за корисниците на iOS и за Android, што го прави достапен на голем број различни платформи за дополнителна погодност.Нема разговор во живо. Додека Mobiamo нуди поддршка од светска класа, во моментов нема достапна онлајн поддршка во живо.
Брзо е. Успешните депозити се обработуваат веднаш, што ви дава непосреден пристап до вашите онлајн средства за коцкање.
Едноставно е. Не е потребно комплицирано поставување и не е потребна ниту регистрација на сметката. Се што ви треба е мобилен телефон и ќе можете да започнете со банкарство преку наплата на операторот.
Тоа е разноврсна. Mobiamo е поддржан од повеќе од 240 мобилни оператори ширум светот, вклучувајќи ги Vodafone, Orange, Nextel, Virgin Mobile и многу повеќе, со над 75.000.000 клиенти.
Тоа е флексибилно. Mobiamo поддржува голем број различни валути од различни земји ширум светот, вклучувајќи EUR, GBP, ZAR, CAD, HKD и многу повеќе.

Правење онлајн депозити

Благодарение на практичноста на мобилни плаќања и плаќања со СМС, ќе можете да плаќате за вашите онлајн трансакции со коцкање директно од вашиот мобилен телефон. Уште подобро, нема да треба да имате банкарска сметка или кредитна картичка за да уплатите - се што ќе ви треба е вашиот мобилен телефон и ќе можете брзо и лесно да вршите трансакции преку наплата на мобилниот оператор.

Во зависност од вашата земја и вашиот мобилен оператор, ќе можете или да вршите трансакции преку директна наплата од операторот (DCB) или премиум СМС (PSMS), што ви овозможува да вршите плаќања преку СМС.

Не се потребни комплицирани чекори - само едноставни трансакции без стрес за инстант обработка и целосен мир на умот. Уште повеќе, на Mobiamo му треба само вашиот телефонски број за вашите трансакции и никогаш нема да ги пренесе вашите информации на трети страни, освен ако тоа не е законски потребно, додавајќи дополнително ниво на безбедност и заштита на вашето онлајн банкарство.

Безбедност и безбедност на интернет

Ако вршите плаќање на онлајн казино со Mobiamo, можете да бидете сигурни дека тоа е безбеден облог. Тоа е затоа што Mobiamo обезбедува строга безбедност на клиентите преку употреба на протоколи како технологијата за шифрирање Secure Socket Layer, осигурувајќи се дека вашите трансакции се заштитени во секое време. Поради ова, никогаш нема да морате да се грижите дали вашите депозити или повлекувања ќе бидат компромитирани на кој било начин.

Уште повеќе, Mobiamo ќе ја гарантира и вашата приватност со тоа што нема да собира никакви лични податоци или информации освен вашиот телефонски број. На овој начин, можете да бидете сигурни дека вашите податоци ќе бидат безбедни од хакери, измамници и друг неовластен персонал.

Алгоритам за машинско учење помага да се спречи измама, додека посветен тим за усогласеност постојано ги прегледува веб-локациите за забранета содржина. Со овие повеќекратни безбедносни мерки, како и тим за поддршка 24/7 за помош, можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци и вашите средства се целосно обезбедени и заштитени.

Други опции за онлајн депозит

Ако некогаш ви треба алтернатива на Мобиамо, обидете се со една од овие популарни опции за плаќање преку Интернет:

Кредитни или дебитни картички

Ако барате брз и лесен начин за плаќање преку Интернет, не гледајте подалеку од вашиот паричник – затоа што ако имате признаена кредитна или дебитна картичка, имате еден од најзгодните начини за плаќање.

Иако некои онлајн казина (како оние во ОК) можеби нема да прифатат кредитни картички за онлајн казино банкарство, Visa и MasterCard сè уште се прифатени во повеќето онлајн казина каде е дозволено банкарство со кредитни картички. Или ако сакате наместо тоа да ја користите вашата дебитна картичка, Visa Electron и Maestro се исто така прифатени опции.

За да направите депозит со кредитна или дебитна картичка, едноставно најавете се на вашето онлајн казино, посетете ја касата на казиното и изберете ја претпочитаната опција за депозит. Внесете го бројот на вашата кредитна или дебитна картичка, износот на депозитот и сите други потребни информации и потврдете ја вашата трансакција. Под услов да ги имате на располагање бараните средства, ќе можете да пристапите до вашиот депозит за неколку минути и да го користите за да ги играте вашите омилени онлајн казино игри.

Е-паричници

Ако претпочитате да не ја користите вашата кредитна или дебитна картичка за да направите трансакција преку онлајн казино, тогаш користете е-паричник за вашите плаќања во казино наместо тоа. Како трети лица даватели на плаќања, е-паричниците ви овозможуваат брз, лесен и безбеден трансфер на интернет, без да барате размена на какви било лични или финансиски детали. Така, можете да верувате дека вашите информации се секогаш целосно заштитени и безбедни.

Опциите како Neteller и Skrill се популарни многу години токму поради оваа причина, а исто така се едноставни за користење. Само депонирајте средства во вашиот е-паричник, а потоа искористете ги парите за да направите депозити на вашата сметка на онлајн казино. Не може да биде полесно! Електронските паричници се доверливи, реномирани и гарантираат инстантни трансакции без проблеми, што го прави банкарството побеспрекорно од кога било. Значи, ако сте еден од корисниците кои претпочитаат алтернативи за банкарството со кредитни и дебитни картички, е-паричниците би можеле да бидат токму решението што го барате.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Мобиамо?

Mobiamo е услуга за наплата на оператор кој ви овозможува да вршите трансакции преку онлајн казино директно од вашиот мобилен телефон преку директна наплата од оператор или СМС плаќања. Вашите купувања потоа ќе се наплатат директно на сметката на вашиот мобилен телефон за ваша погодност.

Може ли да му верувам на Мобиамо?

Да. Лансиран во 2013 година, Mobiamo е достапен во повеќе од 110 земји во светот и е поддржан од повеќе од 240 мобилни оператори, давајќи му врвна покриеност и една од најдобрите репутација.

Може ли да правам депозити и повлекувања преку Mobiamo?

Да. Mobiamo е достапен и за депозити и за повлекувања на онлајн казино. Проверете кај вашиот мобилен оператор за специфични ограничувања за депозит и повлекување, како и за сите потенцијални трошоци за обработка.

Колку долго траат депозитите на Мобиамо?

Депозитите на Mobiamo се обработуваат веднаш, што ви дава непосреден пристап до средствата на вашата сметка на онлајн казино.

Колку долго трае повлекувањето на Mobiamo?

Општо земено, повлекувањата трае од 1 до 2 дена за успешно да се обработат.

Дали Mobiamo поддржува различни валути?

Да. Mobiamo поддржува голем број различни валути ширум светот, во зависност од земјата и мобилниот оператор. Тие вклучуваат EUR, GBP, ZAR, CAD, HKD и многу повеќе.