Најдобрите онлајн казина што прифаќаат OKPay

OKPay е безбедна платформа за управување со пари која обезбедува различни опции за пренос на пари, како што се банкарски трансфери, кредитни картички, дебитни картички, припејд картички, криптовалути итн.

Меѓународниот е-паричник, кој постои од 2007 година, е поддржан од строг процес на верификација како безбедносна мерка. Во онлајн казина, OKPay наплаќа номинални такси. Најдоброто нешто за овој начин на плаќање е што трошокот останува константен без оглед на деталите за трансакцијата.

Фактот што толку многу играчи на онлајн казино го користат овој начин на плаќање за да депонираат средства на нивните сметки, му даде голема популарност во индустријата за онлајн коцкање.

Најдобрите онлајн казина што прифаќаат OKPay
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Како да направите депозит со OKPay

Многу онлајн казина им овозможуваат на клиентите да депонираат преку OKPay. Бидејќи начинот на плаќање е виртуелен паричник, тој мора да биде натоварен со средства што може да се користат во интернет казина. Исто така, може да се поврзе со кредитна картичка или банкарска сметка, правејќи депозити брзо и без напор. Електронскиот паричник работи беспрекорно со мобилните казино сајтови. Казината се разликуваат во нивните лимити за депозит, па играчите мора да проверат со платформата за да утврдат кој е минимумот/максимумот. Сепак, максималниот лимит за трошење за сметките на OKPay е 300 ЕУР.

Процесот на депонирање со OKPay ги следи чекорите подолу.

 1. Пријавете се во онлајн казино што прифаќа OKPay
 2. Најдете ја благајната/областа за плаќање и одете во „Депозити“
 3. Изберете OKPay (на пример, OKPay дебитна картичка) од паѓачката листа на достапни начини на плаќање
 4. Наведете ја сумата што треба да ја ставите како депозит
 5. Следете ги инструкциите на екранот и најавете се на сметката на OKPay
 6. Завршете автентикација во два чекора со OTP-код
 7. Потврдете ги плаќањата и кликнете „Готово“

Времето на трансфер е моментално, така што средствата треба да бидат подготвени играње казино игри со вистински пари штом депозитот е одобрен. Провизијата за трансакцијата е само 0,5% од износот на депозитот, но не повеќе од 2,99 ЕУР. Играчите на онлајн казино треба да бидат внимателни кога поднесуваат детали за плаќање бидејќи трансферите на OKPay не може да се рефундираат.

Како да направите повлекување со OKPay

Добар дел од коцкари кои ги пробуваат своите раце во онлајн казино игрите завршуваат со џекпот или добиваат парични награди. За среќа, OKPay го олеснува повлекувањето на овие локации за коцкање, што го прави исто толку брзо и лесно како депонирањето.

Плаќањата на OKPay имаат два различни пристапи врз основа на преференциите на играчот. Ако обложувачот депонира директно од нивната виртуелна OKPay сметка, казиното ќе ја запомни опцијата за плаќање, така што добивките ќе бидат префрлени директно на истата сметка на OKPay.

Алтернативно, играчот може да се повлече на дебитна картичка OKPay, при што трансферот ќе ја следи истата процедура како кредитирање пари на банкарска сметка. Процесот е уште поудобен на мобилните телефони.

Општо земено, еве како да ги искеширате добивките во казино со OKPay.

 1. Одете во касата и кликнете на копчето „Повлекување“ или слично
 2. Пополнете го износот за уплата
 3. Изберете OKPay/OKPay дебитна картичка како опција за повлекување
 4. Завршете ја постапката за верификација и поднесете

Време на повлекување, такси и лимити на трансакции

Повлекувањата на OKPay пристигнуваат на одредената сметка истиот ден. На казиното обично му требаат околу 24 часа за да ја одобри исплатата и брзо ја испраќа до легитимниот победник.

Надоместоците за повлекување се земаат од казиното (0,5%), а не од играчот-примач. Од новите играчи може да биде побарано да дадат документи за проверки за Познајте го вашиот клиент (KYC).

Ова не треба да биде проблем бидејќи е само безбедносен протокол за спречување на перење пари и кражба на идентитет. Добро е да ги прочитате условите за повлекување од онлајн казино. На тој начин, играчот може да го види минималниот и максималниот износ за повлекување. Секоја сума што надминува 300 евра ќе бара потврда од OKPay.

Откако играчот ќе ги добие своите добивки на сметката на OKPay, може да добие готовина во свои раце преку десетина опции. На пример, тие можат да го преместат салдото на OKPay MasterCard, онлајн банкарска сметка, други е-паричници, мобилно плаќање, локални картички и меѓународни опции за плаќање (Skrill, Visa, QIWI, UnionPay, Webmoney и Alipay).

Бидејќи OKPay е широко прифатен, играчите на казино не се ограничени на географски региони, освен во земјите под санкции. Плус, ја олеснува размената на валута во реално време.

Безбедност и безбедност во OKPay

Секој коцкар сака да игра онлајн казино игри со мир на умот. На оваа платформа, ги разгледуваме начините на плаќање и онлајн казината кои ја ставаат безбедноста и правичноста на прво место. Кога се регистрирате на една од платформите подолу, играчите немаат што да се грижат дали нивните чувствителни податоци ќе дојдат во погрешни раце.

OKPay е познат по својот иновативен безбедносен систем. Секое плаќање во казино преку овој систем е 100% безбедно. Политиката за приватност на OKPay пропишува дека само овластени засегнати страни можат да пристапат до податоците на корисниците.

Информациите со лична идентификација се постапуваат со најголема доверливост за да се спречи лажниот пристап од трети страни. Кога играчите депонираат или повлекуваат средства преку OKPay во онлајн казина, финансиските детали се пренесуваат според Европската општа регулатива за заштита на податоци (GDPR).

OKPay, исто така, користи темелен процес на верификација за да го докаже идентитетот на клиентите. Од корисниците се бара да достават скенирани копии од нивните оригинални документи, како што се национална лична карта, пасош или возачка дозвола. Повторно, ниту еден неовластен корисник не може да пристапи до сметка без легитимен мобилен уред или адреса за е-пошта. Непроверените сметки имаат ограничени опции за трансакција.

За дополнително ублажување на нелегалните трансакции и усогласување со политиките за спречување перење пари (AML), OKPay бара од проверените корисници да пополнат прашалници за нивната финансиска активност. Ова помага да се следи потеклото на средствата. Секоја сомнителна активност ќе биде под лупа и укината во системот. Како дополнителен бонус, обложувачите добиваат поголема безбедност и приватност со користење на OkPay со криптовалути благодарение на блокчејн технологијата.

Процес на отворање сметка на OKPay

Има само неколку чекори што треба да се следат кога отворате сметка со OKPay.

 • Посетете го okpay.co и кликнете на зеленото копче (Креирај сметка) на почетната страница
 • Наведете адреса за е-пошта, полно име, префериран јазик, корисничко име и лозинка
 • Прочитајте ги условите и договорете се
 • Потврди дека си човек
 • Притиснете го копчето Креирај нова сметка

Во следните две минути, OKPay ќе испрати е-пошта за потврда за да ја потврди регистрацијата. Оние кои сакаат да ги поврзат своите банкарски сметки можат да го сторат тоа откако ќе поминат процедура за верификација. OKPay ги прифаќа сите главни валути и нуди припејд MasterCard што може да се користи секаде каде што MasterCard е прифатена.

Во суштина, сметката на OKPay е сеопфатен паричник за чување финансиски сметки на едно место. Ова им овозможува на клиентите лесно да ги следат нивните онлајн трошоци. Секој е-паричник содржи различни банкарски детали и може да се користи за жични трансфери дури и во онлајн продавници кои не прифаќаат OKPay.

Препорачливо е да се одделат паричниците и да се користат за различни цели.

Играње одговорно

Одговорното онлајн казино игри е витален аспект на коцкањето. Тоа вклучува одржување на прифатливо и безбедно ниво на игри за да се избегне влегување во финансиски ризици и социјални проблеми. Иако не е секогаш лесно, разбирањето себеси и препознавањето на знаците на проблем со коцкањето одат многу далеку.

Коцкарите мора да следат безбедни практики и да се запознаат со групи и организации кои можат да им помогнат на проблематичните гејмери. Друг фактор на одговорно играње што често се занемарува е изборот на вистинското казино. Императив е да се игра на безбедна, реномирана платформа.

Превенцијата е од витално значење, затоа секој играч треба да ги почитува овие точки за да остане одговорен.

 • Поставете фиксна сума за коцкање за да избегнете губење повеќе отколку што може да си дозволи
 • Направи пауза
 • Никогаш не бркајте загуби
 • Обложувајте се без очекувања за победа
 • Поставете временско ограничување за коцкање
 • Игра за забава, а не за профит
 • Трошете свои пари, а не позајмени готовина
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)