Најдобрите онлајн казина што прифаќаат Payeer

Онлајн казиното сè уште не е легално во многу земји. Во светлината на ова, некои платежни оператори имаат тенденција да не сакаат да се впуштат на пазарот, плашејќи се од контрола од страна на некои влади. Од друга страна, некои играчи имаат тенденција да бидат премногу загрижени за прикривање на нивните траги онлајн. Која и да е причината, некои играчи на онлајн казино претпочитаат да користат начин на плаќање што гарантира анонимност и безбедност.

Иако постојат стотици казина и начини на плаќање преку Интернет, станува невозможно да се вчитаат средства на нивната сметка за игри кога играчот не најде казино што го прифаќа нивниот претпочитан начин на плаќање. Сепак, Payeer нуди совршена платформа за плаќање преку Интернет која им овозможува на играчите да ги преместуваат своите средства помеѓу различни платежни услуги.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

За Payeer

Payeer е онлајн паричник кој е дизајниран да работи и со фиат валути и со криптовалути. Оваа платежна платформа врши трансакции со различни трансакции со криптовалути. Payeer поддржува седум различни криптовалути: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dash, Ripple's XRP и USD Tether. Дополнително, поддржува и купување на стоки и услуги од продавачи поддржани од Payeer. Некои од валутите на Fiat прифатени овде вклучуваат американски долар, евро и руска рубља.

Друга извонредна атракција е тоа онлајн казино играчите можат да купуваат криптовалути користејќи фиат валути. За играчите кои сакаат да се обложуваат со вистински пари, Payeer прифаќа повеќе опции за депозит, вклучувајќи дебитни/кредитни картички и неколку е-паричници. Како што стои, Payeer несомнено го најде совршеното решение за да им помогне на своите клиенти да префрлаат средства помеѓу различни платежни услуги.

Историја на Payeer

Payeer е името на брендот на Paycorp limited, со седиште во Естонија и Порт Вила, Вануату. Оваа дигитална платформа за плаќање првпат се појави на пазарот во 2019 година. И покрај тоа што е релативно нова платформа, Payeer брзо се шири низ целиот свет и се користи во близу 177 земји за услуги за плаќања и размена.

Дали Payeer е популарен?

Да. Payeer се продава како одлична алтернатива на повеќето е-паричници. Неговата висока безбедност на трансакциите го прави многу префериран од играчите на онлајн казино од земји со строга владина контрола. Се грижи и за потребата од отворање на повеќе сметки за плаќање. Како што рече, еве список на земји каде Payeer ужива значителна популарност.

 • Тајланд: Коцкањето преку Интернет е забрането во Тајланд. Законското коцкање е ограничено само на Националната лотарија и обложувањето со коњи. Секој што е прогласен за виновен за учество во други форми на коцкање ризикува да отслужи затворска казна или висока парична казна. Но, бидејќи земјата не може да направи ништо во заклучувањето на странските казина, играчите на онлајн казината се свртуваат кон казината кои прифаќаат плаќања од Payeer за дополнителна безбедност.

 • Виетнам: Коцкањето преку Интернет е забрането во Виетнам. Ситуацијата е сосема слична на Тајланд за играчите кои се наоѓаат на коцкање преку Интернет. Меѓутоа, со Пајер, многу виетнамски обложувачи сè уште наоѓаат начин играње на нивните омилени казино игри без да бидат фатени. Добрата работа е што многу казина на Payeer денес прифаќаат играчи од Виетнам.

 • Бангладеш: Бангладеш е муслиманска земја. Во светлината на овој факт, коцкањето преку Интернет останува забрането во оваа исламска држава, при што владините закони против коцкање се многу забранувачки. Ова не значи дека онлајн коцкањето е странски концепт. Има многу обложувачи од оваа земја, а Payeer е меѓу најдоверливите начини на плаќање.

Покрај овие три земји, Payeer ужива глобална популарност. Покрај неговата способност да го прикрие идентитетот на играчот, неговата тесна поврзаност со криптовалутите го прави високо ценет кај крипто играчите. Други причини кои го прават Payeer многу популарен во круговите на игри вклучуваат:

 • Брз и лесен процес на регистрација
 • Лесна за употреба платформа
 • Прифаќа банкарски картички од различни земји
 • Ниски провизии
 • Инстант трансфери меѓу плаќачите
 • Европска лиценца за тргување за крипто трансакции
 • Одговорна 24/7 корисничка поддршка

Како да направите депозит кај Payeer

Играчите на онлајн казино не треба да имаат никакви проблеми со вчитување средства на нивните сметки за играње. Payeer им го олесни трансакцијата на сите, благодарение на нивниот интуитивен дизајн на веб-локација што ги прави сите основни функции лесно достапни.

Користење на Payeer во онлајн казина

Кога станува збор за вчитување средства во казиното, новите играчи треба да постават две сметки: едната со Payeer, а другата во казиното. Од новите играчи се бара само да дадат адреса за е-пошта, а не и други лични податоци. И бидејќи тие не се заинтересирани за вашите имиња или лични податоци, отворањето на сметка на Payeer е прилично брзо.

По завршувањето на процесот на регистрација, следниот чекор треба да биде изборот на најзгодниот начин за финансирање на сметката. Payeer нуди различни опции за депозит, меѓу кои клучни се фиат парите и криптовалутите. Играчите на валути на Fiat можат да ги финансираат своите паричници со Payeer користејќи повеќе начини на дигитално плаќање, вклучувајќи Visa, MasterCard, SolidTrustPay, Swift Transfer и PayZa.

Откако играчот успешно ќе го финансира својот е-паричник на Payeer, тие се упатуваат директно во нивното казино Payeer и го избираат Payeer како претпочитан начин на плаќање. Во овој момент, останува само да го внесете износот на депозитот, да го потврдите и да го потврдите барањето. За неколку секунди, износот на депозитот ќе се одрази на сметката на казиното. Сепак, времињата на депозит може да се разликуваат во зависност од онлајн казиното.

Резиме на процесот на плаќање

Процесот на плаќање може да се сумира на следниов начин:

 1. Најавете се во казиното и изберете Payeer како претпочитан начин на плаќање
 2. Изберете износ за депонирање и усогласување
 3. Откако ќе се пренасочат кон фактурата на Payeer, од играчите потоа се бара да ја изберат опцијата за плаќање на фактурата
 4. По изборот на фактурата, тие потоа се пренасочуваат на страницата на трговецот за да се заврши плаќањето.

Покрај плаќањето директно од сметките на Payeer, играчите исто така можат да ја користат Payeer MasterCard опремена со системот PayPass. Оваа картичка се издава, одржува и се активира бесплатно. Сепак, играчите кои сакаат да им биде испорачан ќе треба да платат или за редовна или за брза испорака.

Идеално, флексибилноста е една од главните причини зошто играчите сакаат да го користат Payeer како претпочитан начин на плаќање. Ова се припишува на фактот дека играчите повеќе не треба да ракуваат со повеќе сметки. Наместо тоа, тие имаат единствен портал кој поддржува различни опции за плаќање и тесно соработува со банката. Друга клучна атракција кон Payeer е тоа што поддржува криптовалути, кои се многу преферирани во круговите на коцкање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)