Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи PayPal

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Депозитите и повлекувањата во казиното достигнаа сосема ново ниво, со раст на системите за плаќање преку Интернет.

Има толку многу достапни начини на плаќање што можат да се користат за трансакции со казино, кои нудат слични опции, но PayPal е, во исто време, најстариот, на кој им веруваат милиони играчи на глобален опсег, а исто така и еден од најбезбедните.

Ви овозможува и депонирање и повлекување, без да споделувате ништо друго, освен вашата PayPal сметка.

Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи PayPal

Зошто да користите PayPal за онлајн казино трансакции?

Плаќањата направени со PayPal се обработуваат многу брзо, што го прави совршен за љубителите на казино. Ви обезбедува дополнителна безбедност за вашите трансакции, бидејќи PayPal ги користи најновите технологии за шифрирање за заштита на вашите лични податоци.

Како да депонирате средства користејќи PayPal

За да започнете да играте на било кој онлајн казино што прифаќа PayPal, треба да ги вклучите и PayPal и Casino сметките.

Чекор 1: Создадете сметка на PayPal

Мора да влезете на веб-страницата на PayPal или да ја добиете нејзината апликација и да кликнете на „Регистрирај се“. копче. Следете го формуларот за регистрација за да ја креирате вашата сметка, која ќе вклучува внесување на вашата

 • Име,
 • Адреса,
 • Е-пошта,
 • Лозинка,
 • Мобилен број,
 • Регионот.

Забелешка: Мора да ги активирате и мобилниот број и адресата на е-пошта за да продолжите со користење на PayPal.

Чекор 2: Поврзете ја вашата кредитна картичка со вашата сметка на PayPal

Поврзете ја вашата банкарска сметка или дебитна картичка со вашиот PayPal. Кликнете на копчето „Поврзи картичка или банка“ и внесете ги вашите банкарски податоци. PayPal автоматски ги потврдува деталите за вашата картичка за да се осигура дека вашата картичка е валидна и се совпаѓа со вашето име.

Чекор 3: Депонирајте средства во онлајн казино користејќи PayPal

Изберете PayPal како начин на плаќање на страницата за депозит на онлајн казиното. Напишете колку сакате да депонирате и кликнете потврди. Ќе бидете пренасочени на веб-страницата на PayPal, од каде што можете да ја завршите трансакцијата.

Кога станува збор за депозити со депозит во казино PayPal, обично нема време на чекање, па затоа треба веднаш да ги добиете вашите средства.

Како да повлечете средства користејќи PayPal

Кога ќе соберете некои добивки од играње во вашето онлајн казино, ќе мора да ги повлечете и за среќа, можете да го користите PayPal за тоа. Чекорите за тоа да се случи се многу едноставни.

Чекор 1: Потврдете ја вашата сметка

Кога станува збор за повлекување средства од кое било онлајн казино, треба да се заврши проверката на KYC, која е потребна во секое онлајн казино. Оваа потврда има за цел да го потврди вашиот идентитет и вашата лична адреса.

Во зависност од вашето казино, можете да го направите тоа или со одење на страницата за верификација или со контактирање на службата за поддршка на клиентите.

За да ја поминете потврдата, треба да обезбедите скенирани копии или слики од некои од следните документи.

 • Лична карта (напред и назад)
 • Возачка дозвола (напред и назад)
 • Пасош (страница со фотографија)
 • Комунални сметки
 • Извод од банка.

Чекор 2: Повлечете средства од онлајн казино користејќи PayPal

Кога вашата сметка на казино е целосно потврдена, можете да продолжите со барањето на вашата прва повлекување од PayPal.

Повторно треба да отидете до делот за благајна на вашето онлајн казино, кликнете на табулаторот „Повлекувања“ и изберете PayPal.

Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и внесете ја вашата сметка на PayPal.

Конечно, треба да ја потврдите трансакцијата и да почекате да пристигнат вашите средства.

Совети и трикови за PayPal казина

Кога користите PayPal за онлајн казино трансакции, од суштинско значење е да се следат некои совети кои ќе обезбедат сигурни и лесни трансакции.:

 • Користете само доверливи онлајн казина кои имаат соодветни лиценци.
 • Секогаш читајте ги одредбите и условите на онлајн казиното пред да направите било каква трансакција.
 • Одредете буџет за вашето обложување и држете се до него.
 • Не споделувајте ги вашите детали за најавување на PayPal со никого.

Накратко, PayPal казина

Ги има буквално стотици начини на плаќање што можете да го користите за трансакции со казино, но PayPal е еден од најбезбедните и најсигурните. Ви обезбедува брзи трансакции и доаѓа со многу лесен процес без да се натпреварувате со ниту една од нив.

Може да ја добиете вашата сметка на PayPal и казино буквално за неколку минути ако ги следите чекорите што ги дадовме во ова упатство.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како да најдете онлајн казина кои прифаќаат PayPal?

Можете да ги најдете најквалитетните онлајн казина кои прифаќаат PayPal со одјавување на CasinoRank. Веќе го направивме истражувањето за да ги идентификуваме најдобрите казина на PayPal, затоа погледнете ја нашата сеопфатна листа и изберете го она што најдобро ги задоволува вашите барања.

Дали има некакви такси со PayPal за онлајн казино трансакции?

Да, ќе ви се наплати за користење на PayPal за депозити и повлекувања во онлајн казина. Постојат такси за размена на валута или повлекувања, но повеќето од најдобрите онлајн казина обично ги покриваат тие такси, што резултира со тоа што не плаќате.

Кои се минималните и максималните ограничувања за депозит и повлекување при користење на PayPal во онлајн казина?

Границите за депозит и повлекување може да варираат во зависност од вашето онлајн казино. Можете да проверите кои се вашите минимум и максимални ограничувања за трансакции во казиното во делот за благајна или во T&C.

Колку време е потребно за да помине депозитот на PayPal?

Депозитите во онлајн казина направени со PayPal обично се обработуваат веднаш. Но, кога станува збор за повлекувања од PayPal, може да потрае и до неколку работни дена, во зависност од времето на повлекување на казиното.

Дали е безбедно да се користи PayPal за онлајн казино трансакции?

Да, PayPal е еден од најбезбедните начини на плаќање преку Интернет, прифатен од речиси секоја локација за казино. Користи висока SSL технологија за шифрирање за да ги заштити вашите лични информации.

Може ли да депонирам и повлекувам во различни валути користејќи PayPal во онлајн казино?

Да, можете да депонирате и повлекувате средства во различни валути користејќи PayPal во повеќето онлајн казина. Вашите средства ќе бидат разменети од PayPal автоматски, но имајте на ум дека има одредени такси за тоа.

PayPal vs Skrill: Која е најдобрата опција за плаќање за онлајн казина?

PayPal vs Skrill: Која е најдобрата опција за плаќање за онлајн казина?

На квалитетот на вашето време поминато во онлајн казино може многу да влијае начинот на плаќање што ќе го изберете. И PayPal и Skrill, два од најчесто користените е-паричници, ветуваат брзи, едноставни и безбедни плаќања за да уживате во врвните онлајн казино игри.

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal за онлајн казино

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal за онлајн казино

PayPal е еден од најпопуларните начини на плаќање преку Интернет, кој брзо станува избор на е-паричник во онлајн казина.

Како да поставите сметка на PayPal и да започнете

Како да поставите сметка на PayPal и да започнете

Не е ни чудо што се повеќе и повеќе обложувачи отвораат сметки на онлајн казино, бидејќи технологиите растат многу брзо и даваат многу можности за играње на далечина. Затоа ќе ви обезбедиме целосен водич за почетници за казина на PayPal, кој е еден од најлесните за користење и безбедни начини на плаќање во казиното. Ќе покриеме како да ја поставите вашата PayPal сметка, да пронајдете реномирана онлајн казино што прифаќа PayPal, а исто така и како да ги преземете сите безбедносни мерки.