Како да поставите сметка на PayPal и да започнете

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Не е ни чудо што се повеќе и повеќе обложувачи отвораат сметки на онлајн казино, бидејќи технологиите растат многу брзо и даваат многу можности за играње на далечина. Затоа ќе ви обезбедиме целосен водич за почетници за казина на PayPal, кој е еден од најлесните за користење и безбедни начини на плаќање во казиното. Ќе покриеме како да ја поставите вашата PayPal сметка, да пронајдете реномирана онлајн казино што прифаќа PayPal, а исто така и како да ги преземете сите безбедносни мерки.

Како да поставите сметка на PayPal и да започнете

Поставување сметка на PayPal

Одете на PayPal веб-страница или преземете ја апликацијата PayPal на вашиот мобилен уред. Најдете го формуларот за регистрација на веб-страницата и внесете некои основни информации за себе. Следете ги овие чекори:

 • Изберете ја вашата земја или регион од паѓачкото мени.
 • Наведете важечки број на мобилен телефон.
 • Внесете ја СМС-шифрата за потврда што PayPal ќе ја испрати на вашиот телефонски број.
 • Внесете ја вашата адреса за е-пошта, име и презиме и физичка адреса.
 • Направете силна лозинка за вашата сметка. Не заборавајте да им отежнете на другите да погодат.

По завршувањето на регистрацијата, можете да ја користите вашата PayPal сметка и да правите депозити преку кој било метод:

 • Кредитни картички,
 • Дебитни картички,
 • Банкарски сметки.

Кое онлајн казино прифаќа PayPal

Кога успешно ќе ја поставите вашата PayPal сметка и ќе депонирате средства во неа, треба да барате онлајн казино што прифаќа PayPal за да се придружи. Таму доаѓа CasinoRank - го направивме истражувањето за да го пронајдеме најдобрите PayPal казина за да се обидете. Со многуте опции достапни во денешно време, можеби е предизвик да ја изберете најдобрата за вас, но можете да следите неколку едноставни критериуми кои казиното треба да ги исполни:

 • Што од најдобрите казино игри онлајн Се достапни?
 • Дали е безбедно онлајн казиното PayPal?
 • Дали е достапен во вашиот регион?
 • Дали казиното има мобилна апликација?
 • Кои бонуси се достапни?
 • Можете ли да се потпрете на поддршка на клиентите?

Запомнете дека треба да изберете казино што одговара на вашите лични барања. На пример, ако сакате добијте повеќе бонуси, изберете соодветно казино за тоа. Составивме листа на најдобрите казина на PayPal врз основа на нашето стручно истражување и анализа. Изберете едно од нашите препорачани казина за да започнете.

Изработка на депозит со PayPal

Лесно е да започнете да играте во едно од најдобрите казина на PayPal препорачани од CasinoRank со следење на овие чекори.

 1. Направете сметка и потврдете ја: Прво, креирајте сметка со обезбедување на некои основни информации за себе.
 2. Одете во делот за каса: Посетете го делот за каса во казиното.
 3. Изберете PayPal како начин на плаќање: Најдете го логото на PayPal или опцијата да изберете PayPal како начин на плаќање.
 4. Направете го вашиот депозит: Изберете ја сумата што сакате да ја депонирате и кликнете на копчето за потврда.
 5. Потврдете ја трансакцијата на PayPal: Ќе бидете пренасочени на страницата на PayPal за да ја потврдите трансакцијата. Следете ги инструкциите за да ја завршите трансакцијата и да го потврдите депозитот.
 6. Започнете да играте: Сега можете да започнете да ги играте вашите омилени казино игри користејќи ги средствата што сте ги депонирале.

Некои казина може да понудат бонуси за депозит или промоции, затоа вреди да ги проверите пред да го направите вашиот депозит, за да не пропуштите некоја одлична можност за добивање дополнителни средства за играње.

Повлекување на вашите добивки со PayPal

Откако ќе почнете да играте во избраното онлајн казино и ќе соберете некои добивки, можеби ќе сакате да ги повлечете. Повлекувањето со PayPal се случува да биде многу сигурно и брзо, бидејќи треба да следите процес сличен на депозитот;

 • Одете на вашата сметка во казино,
 • Посетете го делот за каса,
 • Кликнете на јазичето за повлекување.
 • Изберете PayPal,
 • Внесете го износот што сакате да го повлечете,
 • Потврдете го барањето за повлекување.

Средствата ќе бидат префрлени на вашата PayPal сметка во рок од неколку дена. Вообичаено, на средствата повлечени од казината ќе им требаат 2-5 работни дена за да стигнат до вашиот PayPal.

Забележете дека некои онлајн казино сајтови може да наплатат дополнителни такси за повлекување средства на PayPal.

Останете безбедни и безбедни

Безбедноста е еден од најважните фактори кога барате онлајн казино. Повеќето онлајн казина деновиве ги користат најновите технологии за шифрирање SSL за да ги заштитат вашите лични податоци, но вреди да се провери дали она што ќе го изберете го исполнува тоа.

За да бидете сигурни дека сте безбедни, можете да проверите дали казиното е лиценцирано од соодветните органи за коцкање на вашата локација. Создавањето силна лозинка и поставувањето двофакторна автентикација е исто така важно за безбедноста на PayPal.

Во краток преглед

PayPal е еден од најкористените начини на плаќање од љубителите на онлајн казино. Тоа е затоа што ви обезбедува сигурни и брзи трансакции кои не бараат од вас да споделувате повеќе детали од вашата сметка на PayPal.

PayPal е поддржан од речиси секое онлајн казино, но сепак се препорачува да проверите дали казиното на кое ќе се придружите го поддржува. Некои казина може да наплаќаат дополнителни такси за користење на PayPal, што е уште една работа што треба да ја имате на ум кога го користите овој начин на плаќање за да направите депозити и повлекувања во казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е PayPal и дали работи?

PayPal е еден од најбезбедните начини на плаќање преку Интернет. Можете да го користите PayPal за депозити и повлекувања во кое било онлајн казино, без да споделувате некој од вашите банкарски детали.

Која е разликата помеѓу PayPal Business и личната сметка?

Личните и деловните сметки на PayPal се сосема различни, бидејќи со лична сметка, можете да испраќате и примате средства само преку Интернет. Но, деловниот дел делува како трговска сметка преку која можете да примате плаќања од клиенти и исто така да добивате донации. Имате и некои дополнителни функции со бизнисот, како детални извештаи за фактури.

Кои лични податоци се потребни за отворање на сметка на PayPal?

За да отворите сметка во PayPal, треба да ги споделите стандардните лични информации што се бараат од која било друга платежна услуга, како што се е-пошта, телефонски број, мобилен број и податоци за идентитетот.

Може ли да користам иста банкарска сметка на 2 различни PayPal сметки?

Не, не е можно да се поврзе иста банкарска сметка со две различни сметки на PayPal истовремено. Ако сакате да додадете банкарска сметка на друга сметка на PayPal, прво ќе треба да ја отстраните од постоечката, а потоа да ја додадете на новата.

Како до двофакторна автентикација на PayPal?

Можете да ја поставите вашата двофакторна автентикација со вашата сметка на PayPal, „Security Settings“. Изберете да го примате кодот преку текстуална порака, телефонски повик или преку апликација за автентикација од трета страна.

PayPal vs Skrill: Која е најдобрата опција за плаќање за онлајн казина?

PayPal vs Skrill: Која е најдобрата опција за плаќање за онлајн казина?

На квалитетот на вашето време поминато во онлајн казино може многу да влијае начинот на плаќање што ќе го изберете. И PayPal и Skrill, два од најчесто користените е-паричници, ветуваат брзи, едноставни и безбедни плаќања за да уживате во врвните онлајн казино игри.

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal за онлајн казино

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal за онлајн казино

PayPal е еден од најпопуларните начини на плаќање преку Интернет, кој брзо станува избор на е-паричник во онлајн казина.

Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи PayPal

Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи PayPal

Депозитите и повлекувањата во казиното достигнаа сосема ново ниво, со раст на системите за плаќање преку Интернет.