PayPal vs Skrill: Која е најдобрата опција за плаќање за онлајн казина?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

На квалитетот на вашето време поминато во онлајн казино може многу да влијае начинот на плаќање што ќе го изберете. И PayPal и Skrill, два од најчесто користените е-паричници, ветуваат брзи, едноставни и безбедни плаќања за да уживате во врвните онлајн казино игри.

На оваа страница, решивме да откриеме кој од овие два начини на плаќање е идеален за трансакции со онлајн казино, споредувајќи ја нивната безбедност, достапноста на iGaming, трошоците, ограничувањата, времето за ракување со трансакциите и поддршката за клиентите.

Еве се што треба да знаете пред да се впуштите во најдоброто казино PayPal или можеби вашето следно прифатено онлајн казино од Skrill!

PayPal vs Skrill: Која е најдобрата опција за плаќање за онлајн казина?

Безбедносен аспект на користење на PayPal и Skrill во онлајн казина

И PayPal и Skrill користат висококвалитетни безбедносни протоколи за да ги заштитат своите играчи кога ќе одлучат да играат или на онлајн казино PayPal или направете депозит онлајн казино со Skrill.

Тие користат високо-безбедни мерки како што се шифрирање, најнови системи за откривање измами и двофакторна идентификација за пристап до сметката.

Иако ниту еден безбедносен систем не е непогрешлив, овие мерки на претпазливост треба да им го отежнат пристапот на хакерите до вашите пари.

Генерално, кога станува збор за депозит на Skrill или казино PayPal, и двете се покажаа како доверливи и сигурни опции за играчите.

Преферираниот начин на плаќање преку е-паричник во онлајн казина

Кога се споредуваат PayPal и Skrill, онлајн казината имаат тенденција да претпочитаат PayPal. Ова е затоа што PayPal е попозната и воспоставена опција за депозит низ целиот свет.

Skrill, од друга страна, се здобива со популарност и е препознаен по зголемениот број на онлајн казина во последните неколку години.

Секогаш е добра идеја двојно да се потврдите со избраното казино што прифаќа PayPal или Skrill за да бидете сигурни дека тие го прифаќаат е-паричникот што го претпочитате.

Кој начин на плаќање има пониски такси за онлајн плаќања во казино?

Skrill обично има пониски такси од PayPal кога се игра најдобрите казино игри онлајн. Надоместоците на PayPal може да бидат високи до 5% за одредени видови депозити во онлајн казино PayPal, додека надоместоците на Skrill се обично помеѓу 1% и 2% во онлајн казино Skrill.

Сепак, вреди да се напомене дека некои онлајн казина ги преземаат овие такси - иако тоа не е секогаш случај. Прегледот на условите и условите на онлајн казиното ги прифаќа PayPal или Skrill што имате намера да ги користите е најдобриот начин да ги добиете најточните информации за таксите и дополнителните трошоци.

Ограничувања за користење на PayPal или Skrill за онлајн плаќања во казино

Кога станува збор за депонирање вистински пари со еден од овие два безбедни начини на плаќање преку Интернет, и PayPal и Skrill имаат ограничувања. PayPal може да биде доста ограничен во некои јурисдикции - особено кога се зборува за правење инстант Казино за повлекување на PayPal.

Skrill, од друга страна, има помалку ограничувања во целина, иако плаќањето на онлајн казино со Skrill може да биде ограничено во некои региони. Пред да ја користат која било опција, коцкарите треба да ги истражат релевантните правила и политики во нивната нација.

Време на повлекување за PayPal и Skrill

И PayPal и Skrill имаат релативно брзи периоди на повлекување. Двата методи на внесување обично се моментални, што ви овозможуваат веднаш да стигнете до играта. Сепак, повлекувањата често бараат повеќе време отколку депозитите.

Со PayPal, повлекувањата во казино PayPal може да траат од 2 часа до 72 часа. Сепак, повлекувањата на Skrill се движат од 24 часа до 72 часа на најдоброто онлајн казино Skrill.

Имајте на ум дека правилата и процесите кога казиното прифаќа PayPal или Skrill исто така може да влијаат на времето на повлекување.

Поддршка на клиентите од PayPal и Skrill

Услугата за клиенти е достапна за клиентите на PayPal и Skrill. Skrill нуди само поддршка за е-пошта и разговор во живо на својата услуга за клиенти, додека PayPal обезбедува и телефонска помош.

Додека услугата за клиенти е врвен приоритет за двата бизниси, повратните информации од клиентите покажаа измешани чувства за квалитетот на поддршката што ја добиваат.

Заклучок

Без разлика кои безбедни начини на плаќање ги користите - PayPal или Skrill - ќе зависи од вашиот личен вкус и критериумите на таа конкретна страница.

И PayPal и Skrill се меѓу најсигурните и најбезбедните начини на плаќање преку Интернет, но PayPal е пошироко признат и обично има помали трошоци.

Кога го правите вашиот избор, имајте ги предвид периодите на ракување со трансакциите, ограничувањата и достапноста на услугите за клиентите.

За да донесете најинформирана одлука, прво треба да прочитате како функционира депозитот во PayPal Casino или Skrill, да ги проучите надоместоците поврзани со секој начин на плаќање, а потоа да ја изберете опцијата што најмногу одговара на вашите потреби.

Имајте на ум дека на најдобар начин на плаќање за вас ќе се промени од онлајн казино PayPal во казино Skrill. Затоа, внимавајте и придржувајте се до најсигурната и најсигурната опција за вас.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Може ли да ги користам и PayPal и Skrill за онлајн плаќања во казино?

Кое онлајн казино прифаќа PayPal или Skrill зависи од давателот на казиното. И PayPal и Skrill се остварливи опции за депозити и повлекувања во онлајн казина, но треба да проверите двапати за да бидете сигурни дека вашата избрана локација ги прифаќа.

Која опција за плаќање е посигурна: PayPal или Skrill?

Кога станува збор за депозити и повлекувања во онлајн казина, и PayPal и Skrill се слично безбедни поради софистицираните безбедносни мерки што ги користат.

Дали сите онлајн казина прифаќаат PayPal и Skrill?

Овие начини на плаќање нема да ги најдете во секое казино на интернет. Пред да се приклучите, од суштинско значење е да ги потврдите прифатените методи на пари во предметното онлајн казино.

Дали има дополнителни такси што ги наплаќаат онлајн казината за користење на PayPal или Skrill?

Онлајн казина кои прифаќаат PayPal и Skrill може да ги намалат трошоците за користење на тие услуги. Прегледајте ги ситните букви од правилата и условите на онлајн казиното за најсовремени информации за такси.

Дали има алтернативи за PayPal и Skrill за онлајн плаќања во казино?

Neteller, ecoPayz и попогодни опции за плаќање како кредитни картички, дебитни картички и банкарски депозити се некои од многуте остварливи алтернативи на PayPal и Skrill за онлајн плаќања за коцкање. Во ваш најдобар интерес е да ги истражите повеќекратните начини на плаќање прифатени од вашето избрано онлајн казино пред да донесете конечна одлука.

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal за онлајн казино

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal за онлајн казино

PayPal е еден од најпопуларните начини на плаќање преку Интернет, кој брзо станува избор на е-паричник во онлајн казина.

Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи PayPal

Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи PayPal

Депозитите и повлекувањата во казиното достигнаа сосема ново ниво, со раст на системите за плаќање преку Интернет.

Како да поставите сметка на PayPal и да започнете

Како да поставите сметка на PayPal и да започнете

Не е ни чудо што се повеќе и повеќе обложувачи отвораат сметки на онлајн казино, бидејќи технологиите растат многу брзо и даваат многу можности за играње на далечина. Затоа ќе ви обезбедиме целосен водич за почетници за казина на PayPal, кој е еден од најлесните за користење и безбедни начини на плаќање во казиното. Ќе покриеме како да ја поставите вашата PayPal сметка, да пронајдете реномирана онлајн казино што прифаќа PayPal, а исто така и како да ги преземете сите безбедносни мерки.