Како да креирате сметка на Ecopayz за трансакции со онлајн казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

ecoPayz е веројатно еден од најпопуларните и еден од најдобрите начини на плаќање преку Интернет. Користењето на дигитален паричник или е-паричник е многу побезбедно од користењето банкарски/кредитни картички бидејќи од вас не се бара да ги внесувате вашите банкарски информации или детали за кредитната картичка.

Ако сакате да научите како да креирате сметка на ecoPayz за онлајн трансакции со казино, вие сте на вистинското место. Еве длабинско објаснување за сè што треба да знаете за создавање сметка на ecoPayz за трансакции на онлајн казино.

Како да креирате сметка на Ecopayz за трансакции со онлајн казино

Создавање сметка на ecoPayz за онлајн трансакции со казино

Да се направат некои ecoPayz казино депозити, треба да креирате сметка на ecoPayz. За среќа, создавањето на сметка на ecoPayz е прилично лесно. Еве целосно објаснување за создавање на сметка на ecoPayz од нула.

Чекор 1. Внесување на веб-локацијата ecoPayz

За да креирате сметка на ecoPayz, започнете со одење на веб-страница ecoPayz. Откако ќе се најдете на почетната страница на веб-локацијата ecoPayz, кликнете на копчето „ОТВОРИ БЕСПЛАТНА СМЕТКА“.

Чекор 2. Пристап до Форумот за регистрација

Кога ќе кликнете на копчето „ОТВОРИ БЕСПЛАТНА СМЕТКА“, на вашиот екран ќе се отвори страницата за регистрација за сметката ecoPayz. На страницата за регистрација на сметката ecoPayz, ќе видите два дела, при што првиот е Информации за сметката, а вториот е Лични информации.

Чекор 3. Пополнување на информациите за сметката

Во делот Информации за сметката, внесете корисничко име и лозинка откако ќе дојдете до едно. Исто така, ќе треба да внесете валидна адреса за е-пошта, да изберете јазик и, конечно, да изберете валута.

Запомнете дека ќе бидете пренасочени на оваа сметка секогаш кога ќе иницирате депозит на онлајн казино ecoPayz. Бидете внимателни додека пишувате лозинка и обидете се да креирате лозинка што е доволно силна за другите да не можат лесно да ја погодат, но исто така лесно можете да ја запомните.

Чекор 4. Пополнување на личните податоци

Во делот „Лични информации“, внесете го вашето име, презиме, датум на раѓање, целосна адреса, поштенски број и телефонски број. Откако ќе ги внесете сите ваши лични податоци, кликнете на „Услови за користење“ или на копчето „Политика за приватност“ за да ги прочитате.

Откако ќе го прочитате целиот текст, проверете го „Се согласувам со PSI-Pay...“ доколку се согласувате со Условите за користење и Политиката за приватност. Откако ќе го пополните формуларот за регистрација, кликнете на копчето „КРЕИРАЈ СМЕТКА“ на дното на страницата за регистрација.

Чекор 5. Внесување дополнителни информации

Откако ќе кликнете на копчето „CREATE ACCOUNT“, ќе се отвори друга страница. На оваа нова страница, ќе треба да внесете дополнителни информации, вклучувајќи ја целта на отворањето на сметката, националноста, земјата на даночен престој, статусот на вработување, улогата на вработување, индустријата и проценетите месечни трансакции.

Откако ќе ги внесете потребните информации, кликнете на копчето „SAVE“ на дното на страницата. Овие информации се неопходни за заштита од измама или други недозволени активности. Со помош на безбедносни протоколи како овој, ecoPayz ја задржа репутацијата на еден од најбезбедните начини на плаќање.

Чекор 6. Потврдување на вашиот идентитет

Како што ќе кликнете на копчето „SAVE“, на вашиот екран ќе се појави страницата за потврда на идентитетот. Кликнете на копчето „Потврдете го вашиот идентитет“, кое ќе ви ги покаже деталите за потребните документи. Ќе треба да обезбедите доказ за идентитет, доказ за адреса и селфи.

Поднесете ги сите потребни документи според упатствата и кликнете на копчето „ИСПРАТИ ЗА ПРОВЕРКА“ на крајот од оваа страница. По неколку секунди или минути, во зависност од брзината на вашиот интернет, сите документи ќе бидат испратени на проверка.

После тоа, на вашиот екран ќе се појави кратка порака која потврдува дека ги добиле вашите документи. Иако може да бидат потребни до 7 работни дена за да го потврдат вашиот идентитет, обично се потребни неколку часа ако сте направиле се како што треба.

Совети за потврдување на вашата сметка за подобрена безбедност

На ecoPayz му требаат околу три часа за да ги провери документите што ги испраќате за проверка. Ако направите грешка, може да потрае и до една недела. Тие се строги затоа што сакаат да бидат безбедни.

За да ја направите проверката побрза и полесна, следете ги овие совети:

  • Обезбедете точни документи кои го покажуваат вашиот идентитет.
  • Испратете јасни, висококвалитетни слики од вашите трудови.
  • Проверете дали вашата регистрација и документите се совпаѓаат.
  • Не правете повеќе од една сметка со исти информации.
  • Користете потврда во 2 чекора за дополнителна безбедност.
  • Бидете трпеливи и не грижете се премногу.

Користете ги овие совети за да избегнете непотребни одложувања или потенцијални отфрлања за време на процесот на верификација. Ако внимавате што прикачувате, не е веројатно дека документите ќе бидат одбиени. Сепак, грешки може да се случат. Подобро е да ги проверите работите двапати.

Предности на потврдена сметка на ecoPayz

Потврдената сметка на ecoPayz има големи придобивки. Добивате повисоки лимити за трансакции на најдобрите ecoPayz казина. Ова ви овозможува да испраќате, примате или преместувате повеќе пари во казината на ecoPayz.

Со потврдување, отклучувате повеќе функции на Ecopayz за употреба на онлајн казино сајтовите на ecoPayz. Исто така, ја прави вашата сметка побезбедна и ги чува вашите информации безбедни, помагајќи со депозитите во казиното ecoPayz.

Користењето на потврдата во 2 чекора додава дополнителна безбедност, така што хакерите не можат да пристапат до вашата сметка. Значи, потврдувањето на вашата сметка е добра идеја кога го користите најдобрите начини на плаќање преку Интернет на ecoPayz онлајн казина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали треба да ја потврдам мојата сметка на Ecopayz за да ја користам?

Не. Не треба да поминувате низ процесот на верификација за да користите Ecopayz. Сепак, може да го достигнете нивото на Сребрена ако ја потврдите сметката, каде што можете да аплицирате за Ecopayz Mastercard и да добиете пристап до значително повисоки лимити на трансакции.

Што се случува ако подигнам неточни документи за време на процесот на верификација?

Ако поставите неточни или заматени документи, тие ќе бидат одбиени и ќе мора повторно да аплицирате за процесот на верификација. Осигурете се дека сте ги поставиле точните документи и дека се јасни.

Дали треба да ја вклучам потврдата во 2 чекора на мојата сметка на Ecopayz?

Не. Не треба да ја вклучувате потврдата во 2 чекора на вашата сметка на Ecopayz. Сепак, треба да размислите да го вклучите бидејќи додава дополнителен слој на безбедност за да ги заштити вашите средства и е многу лесно да се постави.

Колку време е потребно за да се потврди мојата сметка на Ecopayz?

Во просек, потребни се околу 1 до 2 работни дена за да се потврди вашата сметка на Ecopayz. Во некои случаи, може да потрае само неколку часа. Сепак, може да потрае и до 7 работни дена за да се потврди вашата сметка на Ecopayz.

Може ли да ги повлечам моите добивки во онлајн казино користејќи Ecopayz?

Да. Ecopayz е дигитален паричник што можете да го користите за депонирање средства во онлајн казина, плус повлекување добивки од онлајн казина. Сепак, не сите онлајн казина ќе имаат Ecopayz како метод за повлекување. Некои онлајн казина може дури и да имаат Ecopayz како метод за депозит, но не се достапни за повлекување.

Ecopayz за онлајн депозити и повлекувања во казино

Ecopayz за онлајн депозити и повлекувања во казино

Ecopayz е еден од најдобрите начини на плаќање преку Интернет, особено за депозити и повлекувања во онлајн казина. Станува збор за е-паричник кој им овозможува на корисниците да вршат трансакции на онлајн активности без да внесуваат информации за нивната кредитна картичка или банкарски податоци.