Плаќања за онлајн казино Revolut: Како безбедно да депонирате и повлечете

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Без разлика во која земја играте казино игри или имате средства користејќи ги најдобрите бонуси на онлајн казино, веројатно сте во потрага по нови, подобрени и безбедни начини на плаќање.

Една популарна нова опција е Revolut, услуга за дигитално банкарство која обезбедува бројни банкарски услуги, вклучувајќи инстант и безбедни онлајн депозити и повлекувања во она што се нарекува „Револут казино“

Овој водич ќе ви покаже како да се регистрирате за еден од најбезбедните начини на плаќање, да направите депозит во казино Revolut, да ги повлечете вашите добивки и да ги чувате вашите лични податоци безбедни додека уживате во врвните казино сајтови на Revolut.

Плаќања за онлајн казино Revolut: Како безбедно да депонирате и повлечете

Како да креирате сметка на Revolut за да играте онлајн

Поставувањето сметка на Revolut е првиот чекор кон користење на начинот на плаќање за трошење на врвните онлајн казино сајтови што прифаќаат Revolut. Само следете ги овие едноставни упатства:

 1. Преземете го Апликација Revolut за App Store на вашиот мобилен уред или Google Play Store.
 2. Едноставно стартувајте ја апликацијата и регистрирајте се користејќи ги тамошните упатства.
 3. За да го потврдите вашето име, наведете ги потребните информации за идентификација, како што се селфи и слика од вашата лична карта со фотографија издадена од владата.
 4. Откако ќе се потврди вашата сметка, можете да ја користите виртуелната картичка на апликацијата или да нарачате вистинска картичка за користење.

Додавање пари на вашата сметка на Revolut

Ќе треба да ја пополните вашата сметка на Revolut пред да ја користите за да се коцкате во онлајн казиното. Сметките на Revolut може да се финансираат преку различни методи за уживање во најдобар онлајн казино софтвер, вклучувајќи:

 • Банкарски трансфер: Користејќи ги информациите за банкарската сметка дадени во апликацијата, можете да префрлите средства од вашата нормална банкарска сметка на вашата сметка на Revolut.
 • Кредитна/дебитна картичка: Вашиот износ на Revolut може да се надополни со средства од поврзана банка или кредитна картичка.
 • Apple Pay и Google Pay: Ако имате уред компатибилен со Apple Pay или Google Pay, можете да ја поврзете вашата картичка Revolut со тие услуги и да ја користите за да вчитате пари на вашата сметка на Revolut.

Како да додадете пари на вашата сметка на Revolut

Ако сега се прашувате кои се вистинските чекори за да ги завршите плаќањата на казиното Revolut, прво, мора да се придржувате до овие 3 едноставни чекори:

 1. Стартувајте го Revolut на вашиот мобилен уред и најавете се.
 2. Изберете ја опцијата „Додај пари“.
 3. Изберете опција за плаќање што ви одговара, а потоа следете ги упатствата на екранот за да го завршите договорот.

Детали што ви се потребни за да ги потврдите деталите за вашата сметка

Следниве информации се потребни за да се потврди вашата сметка на Revolut:

 1. Читлива фотокопија од моментална лична карта, лиценца или пасош со слика издадена од владата.
 2. Слика за идентификација, ако сакате.
 3. Во некои случаи, може да бидат потребни дополнителни документи како доказ за престој или доказ за финансирање.

Како да депонирате со Revolut во онлајн казина

Откако ќе ја финансирате вашата сметка на Revolut, можете да ги префрлите тие пари во омиленото онлајн казино со Revolut. Најдобрите онлајн казино сајтови на Revolut ќе го олеснат депонирањето пари со едноставно барање од вас да:

 1. Најавете се на вашата сметка во казино.
 2. Откако ќе влезете во вашата сметка во казиното што прифаќа депозити на Revolut, посетете ја страницата на банката или благајната.
 3. Одете во „Депозит“ и потоа „Револут“ за да направите депозит.
 4. Депонирајте ја саканата сума и проверете ги информациите за трансакцијата.
 5. Ќе ве однесат на апликацијата или веб-локацијата Revolut за безбедно да го завршите депозитот.
 6. Осигурете се дека соодветната количина е депонирана на вашата сметка во казино со повторно проверка на информациите пред да ја потврдите зделката.

Повлекување на добивки од казино на сметка на Revolut

Со Revolut, лесно е префрлањето пари од најдоброто казино што го прифаќа Revolut на вашата банкарска сметка. Ова е се што треба да направите:

 1. Најавете се повторно на вашата сметка за игри.
 2. За да направите повлекување, побарајте Revolut во рамките на достапните опции
 3. За да добивате средства користејќи Revolut, кликнете на копчето „Повлечете“.
 4. Внесете ја сумата за повлекување и вашите информации за Revolut.
 5. Откако ќе го потврдите повлекувањето, онлајн казиното ќе започне со обработка на вашата исплата.

Повлекувања и трошоци при играње во казина на Revolut

Добивката што сте ја направиле во најдобрите онлајн казина кои прифаќаат Revolut може да се префрлат директно на вашата сметка на Revolut. За да ги повлечете парите без ризик, само следете ги чекорите опишани погоре во ова упатство.

Плус, кога испраќате пари преку Revolut, нема да плаќате никакви такси или дополнителни трошоци. Сепак, повлекувањето на казиното на Revolut може да биде предмет на такса или да има максимална дозволена сума - слично на другите безбедни начини на плаќање. Пред да направите повлекување, проверете дали сте ја прочитале политиката за повлекување на казиното за да дознаете дали има некакви трошоци или ограничувања.

Безбедносни мерки за обезбедување безбедни и безбедни плаќања во казино со Revolut

Следете ги овие чекори за да бидете сигурни дека вашите плаќања за казино Revolut се заштитени и звучни:

 1. Погрижете се вашите лозинки за Revolut и онлајн коцкање да бидат цврсти и различни.
 2. Зголемете ја безбедноста на вашата сметка со вклучување на потврдата со два фактори (2FA).
 3. Бидете внимателни на е-пораките за измама и отворете само датотеки од испраќачи за кои знаете дека се легитимни.
 4. Не заборавајте да ја следите вашата сметка на Revolut и веднаш да поднесете секое сомнително однесување до компанијата.
 5. Ако сакате да ги зачувате вашите лични и приватни податоци безбедни, треба да играте само во легитимни, одобрени онлајн казина што користат SSL безбедност.

Заклучок

Кога станува збор за правење депозити и повлекувања на најдоброто онлајн казино Revolut, Revolut е без сомнение меѓу најдобрите начини на плаќање преку Интернет. Може да имате сигурно и безгрижно искуство со играње со следење на советите во ова упатство и преземање на потребните безбедносни мерки.

Плус, обично има и а врвен бонус за онлајн казино во близина. Без разлика дали само се регистрирате за сметка или сте редовен играч, бонус за казино Revolut може да се побара само со неколку кликања - особено оние што ги препорачуваме на CasinoRank.

Значи, без разлика дали само ги барате најбезбедните начини на плаќање преку Интернет или сте во потрага по некои неверојатни промоции за казино на Revolut, ова можеби е вистинскиот депозит и метод за повлекување за вас.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали Revolut е вообичаен метод за депозит во онлајн казина?

Онлајн казина почнуваат да го прифаќаат Revolut побрзо од кога било досега. Тоа е затоа што Revolut се покажа како меѓу листата на безбедни начини на плаќање преку Интернет, и за депозити и за повлекување.

Дали има некакви такси при користење на Revolut за депонирање во онлајн казина?

Повлекувањата и депозитите се бесплатни со Revolut. Сепак, од клучно значење е да ги прочитате условите за секое онлајн казино во кое планирате да играте бидејќи некои може да имаат такси за казино.

Дали Revolut е прифатен насекаде за играње онлајн казина?

Иако Revolut е широко достапен, сепак треба да истражувате дали е дозволено или не коцкањето преку онлајн казино во вашата земја и дали Revolut ќе ги обработува плаќањата поврзани со онлајн коцкањето пред да се пријави. Ќе ви помогне доколку потврдите и дека онлајн казиното што сте го избрале го зема Revolut.

Кога користите Revolut за играње во онлајн казино, колку време е потребно за да се направат депозити и повлекувања?

Кога користите Revolut за финансирање на вашата сметка, вашиот депозит обично се постапува брзо. Во зависност од периодите на обработка на онлајн казиното и потребните дополнителни безбедносни проверки, повлекувањето може да трае од неколку часа до неколку дена.

Дали е ризично да се користи Revolut во онлајн казина?

Не, Revolut е меѓу листата на многу безбедни начини на плаќање во онлајн казината. Вашите чувствителни финансиски податоци се шифрирани и заштитени со двофакторски систем за најавување на страницата. Играјте само во легитимни, регистрирани онлајн казина и преземете ги другите безбедносни мерки наведени овде за да ги заштитите вашите пари.

Добрите и лошите страни на користењето на Revolut за онлајн казино игри

Добрите и лошите страни на користењето на Revolut за онлајн казино игри

Revolut стана сè попопуларен како еден од најбезбедните начини на плаќање во индустријата за iGaming. Апликацијата не е одлична само за редовни плаќања, туку и за уживање во врвните казино сајтови на Revolut.