Како да користите Skrill за онлајн плаќања во казино: водич за почетници за 2024

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Имањето безбедни и сигурни начини на плаќање онлајн е од витално значење во индустријата за iGaming. Многу коцкари сега избираат да користат Skrill, широко користена услуга за онлајн плаќање и е-паричник, додека прават депозити и повлекувања во онлајн казино Skrill.

Тоа е најдобрата опција за безбедно и брзо управување со трансакциите со онлајн казино, и е широко прифатена и има највисоки безбедносни карактеристики.

Научете сè што треба да знаете за креирање сметка на Skrill, за нејзино финансирање и за наплата на вашите добивки од онлајн казина со ова детално упатство чекор-по-чекор.

Ако сте нови во користењето на Skrill за онлајн казино трансакции, овој водич ќе ви помогне да станете професионалец. Ќе ви покажеме како да избегнете типични грешки додека максимално ќе ги искористите предностите на Skrill во онлајн казино прифатено од Skrill.

Како да користите Skrill за онлајн плаќања во казино: водич за почетници за 2024

Креирање на сметка на Skrill

Пред да играте на онлајн казино што прифаќа Skrill, еве ги главните пет чекори за создавање сметка на е-паричникот:

 1. Процес на пријавување: За да се регистрирате со Skrill, само одете на нивната веб-страница и кликнете на "Регистрирајте секопче ". Ќе бидат потребни вашето име, адреса на е-пошта и силна лозинка.
 2. Потврда на сметката: Откако ќе се регистрирате за сметка, Skrill ќе испрати е-пошта за потврда на адресата што ја наведовте. За да ја потврдите вашата сметка, следете ги упатствата во е-поштата и кликнете на врската.
 3. Избор на валута: За време на постапката за креирање сметка на Skrill, ќе ви биде побарано да ја изберете претпочитаната валута. Изберете пари што често се прифаќаат на интернет-локациите за коцкање, како што се американскиот долар или еврото.
 4. Поврзување на начин на плаќање: Мора да поврзете еден или повеќе безбедни начини на плаќање за да додадете пари на вашата сметка на Skrill. Безбедните начини на плаќање вклучуваат големи кредитни картички, дебитни картички, банкарски трансфери, и бројни е-паричници.
 5. Поставување автентикација со 2 фактори: Двофакторна автентикација (2FA) може да се користи на вашата сметка на Skrill за дополнителна заштита. Секој пат кога ќе се најавите или ќе купите, ќе треба да внесете специјален код испратен до телефонот.

Правење депозити во онлајн казина со Skrill

Сега ајде да се нурнеме во вашиот прв онлајн казино Skrill депозит, кој ќе ви објасниме како да го направите во седум лесни чекори:

 1. Избор на казино што прифаќа Skrill: Погрижете се да користите CasinoRank за да го најдете не само најдоброто онлајн казино со Skrill, но и на врвен бонус за онлајн казино што одговара на вашиот стил на игра и потреби. Ако сакате да го направите тоа сами, погрижете се да изберете легитимно онлајн казино Skrill со соодветна лиценца.
 2. Креирање сметка во казино и пријавување: Кога ќе најдете добро онлајн казино што прифаќа Skrill, може да се регистрирате за сметка со тоа што на страницата ќе го дадете вашето име, датум на раѓање и адреса. Можеби ќе ви треба и посебно име за најава и заштитена лозинка.
 3. Процесот на верификација на сметката во казиното: Може да има процес на верификација пред да можете да направите депозит на онлајн казино со Skrill, во зависност од политиките на казиното. Вообичаено, ќе треба да обезбедите идентификација и сметка или изјава што покажува дека живеете на дадената локација.
 4. Потврдување на вашата сметка во казино: Откако вашата сметка ќе биде потврдена, можете да уплатите со посета на страната на касината на казиното.
 5. Навигација до страницата за депозит на казиното: Изберете Skrill меѓу списокот со безбедни начини на плаќање преку Интернет од паѓачкото мени.
 6. Избор на Skrill како начин на плаќање: Едноставно внесете го износот на депозитот, вашата адреса за е-пошта и лозинка на Skrill и вашата потврда за да го комплетирате депозитот. Ако сте ја активирале автентикацијата со 2 фактори на вашата сметка на Skrill, може да биде побарано да обезбедите дополнителна потврда пред да се обработи трансакцијата.
 7. Потврдување на депозитот во вашата сметка во казино: Потврдете дека парите што сте ги ставиле во казиното се појавуваат на вашата сметка. Депозитите на Skrill обично се постапуваат веднаш, така што состојбата на вашата сметка треба да ја одразува трансакцијата во рок од неколку минути.

Забелешка: Често, најдобрите онлајн казино бонуси се достапни откако ќе го направите првиот депозит. Погрижете се да изберете онлајн казино со одличен бонус и погрижете се да го депонирате барем минималниот износ за да се квалификувате за готовина за бонус.

Повлекување добивки од онлајн казина со Skrill

Без разлика дали користите Skrill или кој било друг од најдобрите начини на плаќање преку Интернет; ќе сакате да можете да ги повлечете вашите добивки. Еве како можете да го направите тоа користејќи го овој е-паричник во онлајн казина:

 1. Проверка на опциите за повлекување во казиното: Пред да се обидете да ги повлечете вашите добивки, треба да ја проверите благајната или областа за повлекување на казиното за да видите кои се најбезбедните начини на плаќање за да ги добиете вашите готовина.
 2. Обезбедување дека сте ги исполниле условите за повлекување: Пред да ги исплатите вашите добивки од онлајн казино, можеби ќе треба да ги исполните барањата за обложување или други ограничувања. Ако сакате вашето барање за повлекување да помине непречено, проверете дали сте направиле сè на оваа листа.
 3. Избор на Skrill како метод за повлекување: Ако онлајн казино нуди Skrill како метод за повлекување, изберете го.
 4. Внесување на износот за повлекување и потврдување на трансакцијата: Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете, имајќи предвид дека и казиното и Skrill имаат максимални износи за повлекување. Потврдете го купувањето со внесување на вашата е-пошта Skrill.
 5. Се чека казиното да го обработи вашето барање за повлекување: Во зависност од сопствените протоколи и безбедносни мерки на казиното, обработката на барањата за повлекување може да потрае некое време. Времето потребно за пополнување на барањето може да се движи од неколку часа до многу денови.
 6. Потврдување на повлекувањето во сметката на Skrill: Казиното треба да ја кредитира вашата сметка на Skrill откако ќе заврши повлекувањето. Потврдете го успешниот трансфер на средства со проверка на состојбата на вашата сметка на Skrill и историјата на трансакции.
 7. Пренесување на вашите добивки од Skrill на вашата банкарска сметка или на друг начин на плаќање: Доколку сакате, можете да ги повлечете вашите добивки од вашата сметка на Skrill на вашата банкарска сметка или на друг начин на плаќање поврзан со вашата сметка на Skrill. Имајте на ум дека вашиот начин на пренос може да влијае на трошоците што ќе ги направите и на времето потребно за да го завршите трансферот.

Ако сакате да играте во онлајн казино со целосен мир, бидете сигурни дека сте го одбрале она што го зема Skrill како опција за плаќање и е соодветно регулирано. Skrill може да наплатува такси или наметнете ограничувања на вашата способност да ја користите нивната услуга, затоа погрижете се да ги разберете пред да започнете.

Ако користите Skrill за вашите онлајн трансакции со казино, може да заштедите време и да имате корист од дополнителната заштита што ја обезбедува.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали Skrill е безбеден за користење за онлајн трансакции со казино?

Skrill ги криптира сите ваши лични и финансиски податоци за безбедносни цели.

Дали има такси поврзани со користење на Skrill за онлајн казино трансакции?

Некои онлајн казина може да ви наплатат за користење на Skrill, но повеќето нема. Skrill може да наметне свои трошоци за некои задачи, како што се менувач на валута или потврда за плаќање. Проверете ја веб-страницата на Skrill и онлајн казиното по ваш избор за нивните соодветни структури на наплата.

Може ли да користам Skrill за трансакции со онлајн казино ако тоа не е мојата примарна валута?

Skrill ви овозможува да вршите плаќања и да примате средства во различни различни валути. Од клучно значење е да бидете свесни за можноста за надомест за конверзија на валута кога користите Skrill за да направите меѓународни трансакции.

Дали има ограничувања за депозити или повлекувања со користење на Skrill?

Секое онлајн казино и Skrill имаат свој сет на лимити за правење депозити и повлекувања. За да дознаете дали Skrill има некакви ограничувања, треба да ги погледнете поставките на вашата сметка и правилата на онлајн казиното.

Може ли да користам Skrill за онлајн казина во мојата земја?

Skrill е прифатен на многу места. Сепак, некои од нив не дозволуваат да го користите за да се коцкате онлајн. За да бидете сигурни дека можете да го користите Skrill за онлајн трансакции со коцкање во вашата локација, важно е да ги потврдите вашите локални закони и условите и условите на избраното онлајн казино.

Ограничувања и такси на Skrill: Разбирање и управување со трошоците за онлајн плаќања во казино

Ограничувања и такси на Skrill: Разбирање и управување со трошоците за онлајн плаќања во казино

Коцкањето станува светски тренд во денешно време - главно поради неговата достапност и неодамнешните иновации. Така, од клучно значење е да имате безбедни и сигурни начини на плаќање преку Интернет. Skrill, популарен и сигурен е-паричник, брзо стана еден од најдобрите начини на плаќање преку Интернет во индустријата.

Програми за награди на Skrill: Максимизирање на придобивките за онлајн трансакции со казино

Програми за награди на Skrill: Максимизирање на придобивките за онлајн трансакции со казино

Со оглед на огромниот раст и развој на iGaming, новите и ветерани играчи на казино сега постојано се во потрага по најдобрите начини на плаќање на онлајн казино. Во последниве години, Skrill's стана префериран е-паричник за играчите на онлајн казино.