Најдобрите онлајн казина што прифаќаат WebMoney

Список на Webmoney казина со бонуси, бесплатни вртења и програми за лојалност се наведени подолу. Webmoney е еден од најголемите процесори за електронско плаќање во Русија бидејќи е удобен, лесен за користење и достапен онлајн. Webmoney бара од своите корисници да вршат плаќања на една од нивните сметки пред да изберат казино Webmoney.

Исто така, има многу прегледи за секое наведено онлајн казино. Тие ги прикажуваат најрелевантните карактеристики за секој играч. Бонусите за добредојде може да бидат повеќе од илјада евра, затоа изберете казино внимателно пред да играте. Не одложувајте; најдете некои бонуси и промоции пред да доживеете часови забава од каде било.

Најдобрите онлајн казина што прифаќаат WebMoney
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

За WebMoney

Не велиме дека треба да играте онлајн казино игри. Ние само велиме дека ако сакате, тогаш WebMoney е еден од најдобрите начини да го направите тоа. Компанијата постои од 1999 година и е регистрирана во Русија, така што тие се легитимни. Сè што ви треба е кредитна картичка Visa или MasterCard, адреса за е-пошта и малку трпение со нивниот процес на верификација. Можете дури и да ја користите вашата сметка на PayPal. WebMoney е популарен во многу земји, вклучувајќи ги Русија, Полска, Германија и Јапонија. Така да, може да го опишете како де факто начин за играње онлајн казино игри со руски рубли.

Многу играчи на казино користат WebMoney како еден од нивните методи за депонирање поради многуте придобивки со кои доаѓа, вклучително и неговата брзина и безбедност. WebMoney работи добро за сите онлајн казино сајтови, вклучително и соби за покер.

Како да направите повлекување со WebMoney

Многу играчи на казино претпочитаат да користат WebMoney за повлекувања бидејќи методот е посигурен од повеќето начини на плаќање преку Интернет. Покрај тоа, надоместоците се разумни, а WebMoney има подолга историја од повеќето негови колеги.

За да повлечете добивки користејќи WebMoney, најавете се на вашата сметка на казино и кликнете на WebCash. Ќе биде побарано да ги внесете информациите за вашата сметка на WebMoney. Ќе треба да го наведете вашиот матичен број, лозинка, безбедносно прашање и одговор. Кога ќе се најавите, можете повторно да го притиснете копчето WebCash за да внесете сума пари што сакате да ја повлечете од вашата сметка на онлајн казино.

Откако ќе го направите тоа, изберете која валута сакате откако ќе се конвертира од рубли. WebMoney е многу брз со својот процес на верификација. Повеќето казино сајтови известуваат дека играчите ги добиваат парите во рок од 24 часа. Да, тоа е прекрасно!

Кога станува збор за ограничувањата, WebMoney има некои од највисоките таму. Го ограничува својот максимален лимит за депозит на 100.000 долари неделно и 5.000 долари дневно од 2021 година. Изгледа дека методот нуди многу повисоки ограничувања од повеќето онлајн казина низ светот. Методот дозволува минимален износ за повлекување од 1 RUB (што е помалку од 100 центи).

Многу играчи на онлајн казино прашуваат: „Дали можам да се повлечам користејќи го мојот мобилен телефон?“. Па, WebMoney им овозможува на сите сопственици на сметки да подигнат пари преку мобилната апликација WebMoney во движење. Значи, WebMoney не е достапен само за десктоп компјутери, туку може да се користи и на паметни телефони.

Како заклучок, WebMoney е лесен, лесен за корисниците начин на плаќање преку Интернет. Тој е многу почитуван во светот на онлајн казиното. Многумина го препорачуваат како претпочитан начин за плаќање за игри во казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)