Типови на казина

January 2, 2023

Обесхрабрувачки говор што играчите на онлајн казиното повеќе не сакаат да го слушаат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Многу луѓе ќе се обидат да ве обесхрабрат да играте онлајн казино игри. Но, да бидам искрен, не сите се љубители на онлајн коцкањето. Не обрнувајте внимание на некои од обесхрабрувачките разговори во оваа статија, бидејќи професионалните коцкари дејствуваат врз основа на факти, а не само на фикција и пропаганда. Значи, оваа статија наведува некои вообичаени изјави за кои играчите на онлајн казино повеќе не се значајни. 

Обесхрабрувачки говор што играчите на онлајн казиното повеќе не сакаат да го слушаат

Резултати од играта на онлајн казина Rig

Веројатно веќе сте ја слушнале оваа изјава милион пати. Но, оваа изјава е од активните коцкари кои не знаат како да ги направат вистинските избори за коцкање. Факт е дека онлајн казино игрите не можат да бидат наместени бидејќи овие игри користат системи RNG (Random Number Generator) за да произведат милијарди случајни резултати. Исто така, игрите на најдобрите онлајн казино сајтови често се тестираат за правичност од независни субјекти како Gaming Associates, eCOGRA и iTech Labs. Сето тоа е врева!

Онлајн коцкањето е трошење пари

Постојат милиони начини да се трошат пари, а коцкањето преку Интернет не се ни рангира меѓу првите 100. Ќе најдете некој кој дува половина од платата на пиво и забави, советувајќи ве да престанете да ставате облози од 0,10 долари на автомати или маса игри. Во крајна линија е дека играњето онлајн казино игри е за забава. Потребно е само да го сторите тоа со помош на банкротот за коцкање. Тоа е повеќе како некој кој сака да игра голф или тенис во слободното време. 

Коцкањето со криптовалути е иднината

Илјадници блогови и финансиски експерти тврдат дека криптовалутите се иднината на трансакциите. Но, иако придобивките од користењето дигитални монети не можат да се потценат, недостатоците би можеле да ги надминат предностите. Биткоинот, кој леташе високо во 2021 година, тргувајќи се со околу 60.000 долари по БТК, сега има пазарна вредност од 16.103 долари. Тоа е огромна загуба за секој што инвестирал во БТК тогаш. БТК е добар случај за многу нестабилната природа на криптовалутите. 

Бонусите се бесплатни пари

Бонусите им даваат на играчите шанса да ги играат игрите без да ризикуваат вистински пари. Но, интелигентните обложувачи знаат дека овие бонуси доаѓаат со конци. Речиси сите онлајн казино бонуси и промоции имаат барања за обложување. На пример, бонус од 100 долари може да има 20 пати барање за играње. Ова значи дека обложувачите мора да играат со најмалку 2.000 долари за да ги повлечат сите добивки од бонус игра. Како што можете да видите, на крајот трошите повеќе пред да имате корист од бонусот. 

Коцкарите се неодговорни

Ако посетите кое било копнено казино, ќе видите играчи како дишат огромни облаци од чад додека други држат шишиња пиво. Но, одамна помина времето кога луѓето ги сметаа коцкарите за неодговорни луѓе и зависници од дрога. Факт е дека и оние кои не се коцкаат пушат и пијат пиво. Познато е дека играчите на покер се многу успешни во нивните области. Тајгер Вудс е чест посетител на врвните копнени казина во Лас Вегас, дури во одреден момент освоил 1 милион долари. 

Иднината на коцкањето е мрачна

Никогаш не слушајте некој да ви каже дека коцкањето нема иднина. Коцкањето постои онолку долго колку што постои човештвото, а активноста ќе трае вечноста. Колку сајтови за онлајн казино се отвораат дневно? Соединетите Американски Држави, кои дуваат топло-ладно за коцкањето, моментално се соочуваат со широко распространето легално коцкање. Бидејќи коцкањето е суштински извор на приходи за владите, активноста е тука да остане. 

Онлајн казина не се исплаќаат навреме

Посетете ги платформите за преглед на онлајн казино како Trustpilot и AskGamblers, а многу играчи се жалат на одложено или неплаќање на нивните добивки. Но, иако некои казина се виновни како што се обвинети, играчите се првенствено виновни. Многумина регулирани онлајн казино сајтови ќе ги обработува плаќањата само откако играчите ќе го завршат задолжителниот процес KYC (Запознајте го вашиот клиент). Некои играчи даваат лажна документација, што значи дека казината ги задржуваат плаќањата. 

Онлајн слотови не се добри

Постојат бројни совети за слот машините кои имаат високи рабови на куќата, а играчите не можат да користат стратегии за да го спуштат работ на куќата. Но, ако играчите не ги сакаа овие игри, немаше да заработат повеќе од 70% од „просечната“ библиотека на казино. Еве го фактот; овие игри се лесни за играње, а исплатите се највисоки во онлајн коцкањето. Игри како што се Божествената среќа од NetEnt и Мега Мулах од Microgaming може да ве направи инстант милионер. 

Заклучок

Без разлика дали шетате по улица или работите во канцеларија, кажете не на овие неосновани разговори. Како искусен коцкар, спротивставете им се со факти, но само кога е потребно. На крајот на краиштата, не се нивното време и пари со кои обично се коцкате. Играјте одговорно!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести