Drück Glück Преглед 2024

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до $100
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се придружите на семејството Друек Глук, ќе имате право на многу различни бонуси. Тие се како мали награди што ги добивате од казиното затоа што сте нивни верен клиент. И, иако понекогаш овие награди не се колосални, тие сепак ќе ве однесат долг пат.

Комплетна листа со бонуси од Drück Glück
Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Различни игри ви се достапни кога ќе се придружите на семејството на Drueck Glueck. Без разлика каков е вашиот вкус за игри, може да го најдете она што ви се допаѓа во казиното. Добрата вест е што повеќето од игрите можете да ги играте бесплатно за да видите за што се работи. И ова е одлична можност да ги практикувате правилата или да развиете стратегија доколку сте особено љубител на игри на маса.

Software

Казиното нуди голем број игри од различни провајдери на софтвер, во зависност од видот на играта што клиентот сака да ја игра. Достапни се голем број продавачи на софтвер за автомати, како на пр NetEnt. Казиното има и игри во живо преку нивната веб-страница каде што клиентите можат да играат блек џек или покер.

Payments

Payments

Drueck Glueck додаде што е можно повеќе начини на плаќање за да ви ги олесни работите. Уште повеќе, тие ги додадоа Paypal, Neteller и Skrill како опции, бидејќи овие се еден од најдоверливите начини на плаќање и од играчите и од казината.

Deposits

Откако ќе се придружите на семејството Друек Глук, треба да депонирате за да започнете да играте за вистински пари. Постојат многу различни начини на плаќање што можете да ги користите, вклучувајќи Abaqoos, Boleto Bancario, ClickandBuy, ecoPayz, EntroPay, Euteller, eWire, iDeal, Maestro, MasterCard, Moneta.ru, Neteller, Przelewy24, QIWI, Skrill, Sofortuberwaisung, Ukash, Виза електрон.

Withdrawals

Сигурни сме дека повлекувањето е многу возбудлив дел од целото играње во казиното искуство. Од таа причина, Drueck Glueck ја направи процедурата што е можно поедноставна. Можете да користите еден од следниве методи за да направите повлекување од вашата сметка Bitcoin, EcoPayz, Maestro, Paypal, Paysafecard, Skrill. Neteller, Solo, Switch, Visa, Wire Transfer.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Играчите од одредени земји можат`Отворете сметка во Drueck Glueck и играјте за вистински пари. Ова може да се случи поради многу различни причини. Ако сакате да видите дали ви е дозволено да играте во казиното, тогаш треба да ја проверите листата на земји со ограничени ограничувања.

+146
+144
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+8
+6
Затвори

Languages

Drück Glück е казино кое е достапно во многу земји, така што од таа причина е од клучно значење да биде достапно на различни јазици.

Во овој момент, можете да изберете еден од следниве јазици: англиски, италијански, фински, француски, германски, полски, шведски, норвешки, португалски, шпански, романски, руски, грчки, бугарски, дански, унгарски, словачки, турски и хрватски.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Друк Глик: доверливо име во онлајн игрите

Лиценцирање и регулирање

Drück Glück е регулиран од угледни органи за коцкање, вклучително и Министерството за внатрешни работи на државата Шлезвиг-Холштајн, Управата за игри на среќа на Малта, Комисијата за коцкање на ОК, Шведската управа за коцкање и Данската управа за коцкање. Овие регулаторни тела го надгледуваат работењето на казиното за да обезбедат фер игра и заштита на играчите.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

Drück Glück дава приоритет на безбедноста на податоците на играчот со силна технологија за шифрирање. Тие користат напредна SSL шифрирање за да ги заштитат чувствителните информации и финансиските трансакции од неовластен пристап или следење.

Ревизии и сертификати од трета страна

За да се потврди правичноста и безбедноста на платформата, Drück Glück е подложен на редовни контроли од трета страна. Независните ревизори ги проценуваат нивните игри за случајност и го потврдуваат интегритетот на безбедносните мерки на нивната платформа. Ова обезбедува транспарентно искуство со игри за играчите.

Политики за податоци за играчот

Drück Glück следи строги правила во врска со собирањето, складирањето и користењето податоци на играчите. Тие се придржуваат до релевантните прописи за заштита на податоците и се транспарентни за тоа како ракуваат со личните информации. Играчите можат да ја прегледаат нивната политика за приватност за детални информации за практиките за податоци.

Соработка со реномирани организации

Покажувајќи посветеност на интегритет, Drück Glück соработува со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства придонесуваат за одржување на високи стандарди на правичност, одговорни практики на коцкање и севкупна доверливост.

Повратни информации од Реал играчи

Друк Глик собра позитивни повратни информации од вистински играчи кои ја ценат неговата доверливост. Сведоштвата ги истакнуваат доверливите исплати, искуствата за фер игра, одличните услуги за поддршка на клиентите и придржувањето до принципите за одговорно коцкање.

Процес за решавање спорови

Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите, Druck Gluck има посветен процес за решавање спорови. Тие даваат приоритет на брзо решавање преку ефективни комуникациски канали и истовремено обезбедуваат транспарентност во текот на процесот.

Пристапност за поддршка на клиентите

Играчите можат лесно да се обратат до тимот за поддршка на клиентите на Druck Gluck за какви било грижи за доверба и безбедност. Казиното нуди повеќе опции за контакт, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Нивниот одговорен тим за поддршка на клиентите е достапен за навремено решавање на прашања или проблеми.

Градењето доверба во светот на онлајн игри бара заеднички напор и од казиното и од играчите. Посветеноста на Друк Глук за лиценцирање, мерки за сајбер безбедност, ревизии од трета страна, политики за податоци за играчите, соработки со реномирани организации, позитивни повратни информации од вистински играчи, ефективен процес за решавање спорови и пристапна поддршка на клиентите го прават име за доверба во областа на онлајн игрите .

Security

Друек Глук става плеер`безбедноста да им биде главен приоритет. Ова е една од главните причини зошто ова казино е толку популарно меѓу коцкарите. Тие ја користат најновата SSL-енкрипција за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем за кој треба да бидете свесни. Добро е да влезете во светот на онлајн коцкањето знаејќи дека може да има некои последици ако дозволите работите да излезат од контрола.

Алатки за самоограничување

 • Алатка за ограничување на депозити
 • Алатка за самоисклучување
 • Алатка за време на ладење
 • Алатка за самооценување
About

About

Drück Glück беше лансиран уште во 2015 година и е прилично ново казино, но за неколку години од своето постоење, успеа да остави трага во онлајн казината индустрија. Казиното е напојувано од SkillOnNet и има лиценци во Малта, Данска, Обединетото Кралство и Шлезвиг Холштајн.

Кратки факти

Компанија: Skill On Net Limited
Година на основање: 2015

Account

Ако сакате да започнете да играте во казиното Drueck Glueck, прво треба да креирате сметка. Овде нема ништо за што да се грижите бидејќи ќе бидат потребни само неколку минути од вашето време за да се создаде.

Support

Тимот за поддршка на клиентите во Drueck Glueck може да се контактира во секое време од денот. Сите тие се пријателски расположени и учтиви и ќе направат се што е во нивна моќ за да ви помогнат да го решите проблемот што го имате.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Drück Glück специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Drück Glück . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Се чини дека казиното Drueck Glueck знае како да ги започне работите правилно со доделување на нови играчи само за креирање на нивната сметка. Имено, ќе добиете 10 бесплатни вртења кои можете да ги играте на една од овие игри Gonzo's Quest, Jack and the Beanstalk и Starburst, а подоцна ве очекуваат многу други изненадувања.

FAQ

Дали ми треба бонус код во Drueck Glueck?

Не ви треба бонус код за да го добиете бонусот за добредојде во казиното Drueck Glueck. Сè што треба да направите е да креирате нова сметка и да го направите вашиот прв депозит, а средствата од бонус автоматски ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Дали има бонус без депозит достапен во казиното Drueck Glueck?

Бонусот без депозит е одлична можност, особено за новите играчи. Тие ви овозможуваат да добиете вкус на играта без да мора да трошите сопствени пари. Добрата вест е дека Drueck Glueck има еден бонус без депозит на располагање во овој момент, и од време на време сакаат да ги изненадат своите лојални клиенти со бонус без депозит.

Што го прави казиното Drueck Glueck да се издвојува во толпата?

Drueck Glueck е угледно казино на кое многу играчи целосно му веруваат. Тоа е затоа што казиното постои некое време, а фактот дека го издржа тестот на времето кажува многу. Тие имаат многу дарежлива понуда за добредојде која привлекува нови клиенти, но нудат и редовни бонуси и промоции за да ги задоволат нивните лојални клиенти. Тие нудат различни игри со добар квалитет од некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата.

Дали моите приватни податоци се безбедни?

Казиното ја користи најновата технологија за шифрирање за да ги заштити вашите финансиски и лични податоци. Уште повеќе, казиното користи и сертифициран генератор на случаен број кој обезбедува случајни резултати. Ова значи дека не можете да го предвидите исходот на играта и уште повеќе, никој не може да ги манипулира ни резултатите.

Казиното ги има сите потребни лиценци за работа, вклучувајќи ги и оние од комисиите за игри на Малта, Обединетото Кралство, Данска и Шлезвиг-Холштајн.

Кои валути се достапни во Drueck Glueck?

Кога ќе ја креирате вашата сметка за прв пат, казиното ќе ја додели најлогичната валута според вашето место на живеење. Подоцна, можете да ја промените валутата со уплата на вашиот прв депозит користејќи ја валутата по ваш избор.

Можете да изберете една од следните валути GBP, EUR, CHF, USD, AUD, CAD, DKK, SEK, NOK, ZAR и RUB. Имајте на ум дека откако ќе ја изберете валутата што ја претпочитате, не можете да ја менувате подоцна.

На кои платформи можам да играм во казиното?

Можете да уживате во вашите омилени игри во Drueck Glueck на многу различни платформи, вклучувајќи го вашиот компјутер, вашиот таблет или паметен телефон.

Од кои даватели на игри можам да играм игри во казиното?

Drueck Glueck соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ви ги донесе игрите со најдобар квалитет. Можете да играте игри од Amaya, NextGen, NetEnt, WMS, Merkur и Evolution, само за да наведете некои.

Како да побарате бесплатен бонус?

Покрај понудата за добредојде, има многу различни бонуси што можете да ги побарате во казиното. Сè што треба да направите е да се упатите до Касиерот и да отидете до делот за бонуси. Ако имате купонски код, можете да го напишете и кликнете на копчето Испрати и бонусот е ваш за играње.

Кои игри можам да ги играм со мојот бонус?

Речиси сите бонуси во казиното Друек Глук имаат барања за „Стандардно обложување“. Ова значи дека можете да ставате облози на слотови и картички за гребење воопшто. Но, ве советуваме да ги проверите условите за секој бонус пред да го прифатите.

Какви понуди има казиното Друек Глук?

Drueck Glueck има различни видови понуди само за вас. Тие сакаат вашето искуство во казиното да започне добро, па поради таа причина, тие ви нудат многу дарежлив бонус за добредојде.

И, штом ќе станете редовен во казиното, можете да уживате во многу различни награди во форма на бесплатни вртења и парични награди. Од таа причина, ве советуваме редовно да ги проверувате вашите дневни избори бидејќи некои понуди се достапни на одредено време, па сте победиле`не пропуштај ништо.

Дали е можно да се проверат моите барања за обложување?

Да, во секое време можете да ги следите вашите барања за обложување бонус. Казиното Drueck Glueck ја направи оваа постапка да биде многу едноставна и удобна за вас. Можете да го направите тоа со пристап до Касиерот и потоа да отидете во делот Бонуси.

Дали има програма за лојалност во Drueck Glueck?

Да, постои програма за лојалност која продолжува да ги наградува играчите. Тие ја приспособија ВИП-програмата за да одговара на сечии потреби за да можете да уживате во многу поволности откако ќе се приклучите на казиното и ќе станете лојален играч.

Кои методи се достапни за правење депозит?

Откако ќе се приклучите на казиното, веројатно ќе сакате да играте за вистински пари. Можете да направите депозит користејќи многу различни начини на плаќање, вклучувајќи кредитни/дебитни картички, Neteller, Skrill и многу други опции за е-плаќање. Само упатете се до благајната и одберете го оној кој најмногу ви одговара.

Дали треба да испратам какви било документи во казиното пред повлекување?

Од безбедносни причини, треба да поминете низ процедурата за верификација. Казиното бара од вас да испратите документи за верификација непосредно пред да сакате да го направите вашето прво повлекување. Треба да испратите копии од следниве документи:

 • Сметката за комунални услуги не постара од 6 месеци.
 • Копија од вашата кредитна картичка, од безбедносни причини треба да ги покриете средните 8 цифри на предната страна на вашата картичка.
 • Доказ за лична карта.

Кога барате повлекување на сметка на е-паричник, испратете слика од екранот што ќе го вклучи бројот на сметката и вашата адреса на е-пошта.

Казиното ќе ги провери сите ваши документи во рок од 12 часа, а доколку е потребна дополнителна проверка, може да потрае малку подолго.

Колку време ќе биде потребно за да ги добијам моите добивки?

Ако сте ја поминале процедурата за верификација, тогаш ќе ви бидат потребни не повеќе од 24 часа за да ги добиете вашите добивки. Ве молиме запомнете дека казиното може да бара некои дополнителни документи во секое време доколку веруваат дека се потребни.

Што значи пораката „Не можете да се повлечете додека имате активни бонуси, ве молиме контактирајте со поддршката за да го решите овој проблем“?

Ако имате активен бонус на вашата сметка, тогаш нема да можете да направите повлекување на вашите средства. Треба да ги исполните условите за обложување пред да побарате повлекување, во спротивно ризикувате да ги изгубите парите.

Може ли да поставам ограничувања на мојата сметка?

Можете да поставите многу различни ограничувања на вашата сметка. Охрабруваме нов играч да го стори тоа бидејќи на тој начин ќе имате поголема контрола над вашите средства и нема да дозволите да го надминете вашиот буџет. Можете да поставите дневни, неделни и месечни ограничувања, а за тоа да функционира, треба да го задржите вашиот крај на зделката.

Дали има такси за обработка во казиното?

Доколку има одредени трошоци за обработка, тие ќе бидат јасно прикажани кога сакате да направите депозит или повлекување.

Што да правам во случај да ја заборавам мојата лозинка?

Drueck Glueck не води евиденција за вашата лозинка од безбедносни причини, но тие ќе ви помогнат да ја вратите вашата во случај да ја заборавите. Ако тоа се случи, треба да кликнете на врската „Ја заборавивте лозинката“ што можете да ја најдете под полето каде што треба да стои вашата лозинка. Ќе треба да одговорите на тајното прашање што сте го поднеле при регистрацијата.

Како да ја потврдам мојата сметка?

Кога ќе се регистрирате за сметка во казиното Drueck Glueck, тие ќе ви испратат е-пошта со врска за потврда. Сè што треба да направите е да се упатите на вашата е-пошта и да кликнете на врската за верификација, тоа е толку едноставно.

Играта ми замрзна. Што да правам?

Можно е да доживеете некои технички проблеми кога играте онлајн, но нема за што да се грижите. Може да се обидете да се одјавите и потоа повторно да се најавите на вашата сметка. Вашите средства и вашата игра ќе бидат како што сте ги оставиле кога повторно ќе се најавите.

Добив порака дека веќе сум логиран на мојата сметка. Што значи тоа?

Можете да пристапите до казиното користејќи повеќе уреди, така што тоа значи дека сè уште сте најавени од друг уред. Треба да го следите уредот и да се одјавите пред да можете повторно да се најавите од друг уред.

Добив порака дека треба да овозможам скокачки прозорци за веб-локацијата да продолжи да игра. Што значи тоа?

Ако сте ја примиле оваа порака, тоа значи дека треба да го конфигурирате блокирачот на скокачки прозорци бидејќи постои програма што спречува прикажување на скокачки прозорци. За да го направите тоа, треба да ги следите овие едноставни чекори:

 • Треба да кликнете на менито Chrome на лентата со алатки на прелистувачот.
 • Изберете поставки.
 • Потоа кликнете на Напредни поставки.
 • Кликнете на копчето Поставки за содржина во делот за приватност.
 • Изберете „Дозволи сите сајтови“ да прикажуваат скокачки прозорци во делот скокачки прозорци.
 • И, конечно, кликнете на „Примени“.
Live Casino

Live Casino

Казино игрите во живо се едни од најпопуларните во казиното Drueck Glueck. Можете да играте за вистински пари во живо рулет, блек џек или бакара со дилер во живо. И уште повеќе, можете да најдете игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер, вклучувајќи ги студијата NetEnt Live, Extreme Live Gaming и Evolution Gaming.

Mobile

Mobile

Можете да уживате во повеќе од 500 игри со висока резолуција откако ќе се приклучите на казиното Drueck Glueck. И уште повеќе, можете да ги играте во движење, кога сакате, благодарение на нивната мобилна платформа.

Affiliate Program

Affiliate Program

Ако сакате да се приклучите на Affiliate програмата во казиното Drueck Glueck, можете да го направите тоа со едноставно пополнување на формуларот за регистрација. Оваа постапка е многу едноставна, каде што треба да ги внесете вашите податоци.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy