Drück Glück Преглед 2024 - About

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
About

About

Drück Glück беше лансиран уште во 2015 година и е прилично ново казино, но за неколку години од своето постоење, успеа да остави трага во онлајн казината индустрија. Казиното е напојувано од SkillOnNet и има лиценци во Малта, Данска, Обединетото Кралство и Шлезвиг Холштајн.

Drueck Glueck има и телевизиско шоу кое се емитува на каналот Sports 1 во Германија и ужива огромна популарност.

Во овој момент, веројатно се прашувате што значи името на казиното, бидејќи е очигледно дека ова не е англиско име. Кога го преведуваме името на казиното на англиски, тоа значи „Среќна среќа“. Казиното`веб-страницата на е многу добро организирана, така што можете многу лесно да најдете сè што барате.

Она што најмногу нè погоди, беше менито кое беше обликувано во форма на тркало на рулет каде што можете да ги најдете сите различни делови што ги нуди казиното, вклучувајќи „казино во живо“, „слотови“, „нови игри“, „рулет“. , „џекпот“, „најпопуларни“, „игри со гребење“, „дополнителни игри“, „видео покер“ и „игри со карти и маса“.

Уште повеќе, во центарот на тркалото има копче што можете да го притиснете и ќе ве однесе до случаен избор на игра. Ова е одлична карактеристика што можете да ја искористите особено кога сакате да истражите што нуди казиното или кога не сте сигурни каква игра да играте.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Drueck Glueck е Cobra Marketing Ltd и е управуван од SKillOnNet. Нивниот сегашен сопственик е Костас Александроу.

Број на лиценца

Drueck Glueck има лиценца од органот за игри на Малта, со број на лиценца MGA/CRP/171/2009/01, издадена на 1 август 2018 година.

Каде се наоѓа казиното Друек Глук?

Казиното Drueck Glueck го има своето седиште на следната адреса: 1/5297 Level G, Quantum House, 75, Abate Rigord Street, Ta' Xbiex, XBX 1120, Малта.