Drück Glück Преглед 2024 - Account

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Account

Account

Ако сакате да започнете да играте во казиното Drueck Glueck, прво треба да креирате сметка. Овде нема ништо за што да се грижите бидејќи ќе бидат потребни само неколку минути од вашето време за да се создаде.

Првото нешто што треба да направите е да се упатите на веб-локацијата и да кликнете на копчето „Регистрирај се сега“. Внесете ги сите потребни информации и согласете се со Условите и правилата. Казиното ќе испрати врска за потврда на вашата е-пошта, кликнете на врската за да ја потврдите вашата сметка и можете да одите.

Откако ќе завршите со ова, единственото нешто што ви останува е да депонирате средства на вашата нова сметка и да го искористите бонусот за добредојде што казиното го нуди на секој нов клиент.

Првиот пат кога ќе креирате сметка, таа автоматски ќе биде назначена во американски долари. Но, ако сакате да ја промените валутата, можете да го направите вашиот прв депозит во валутата што сакате да ја користите во иднина. Откако ќе го направите ова, повеќе нема да можете да го менувате. Списокот на достапни валути не е толку долг, но може да ја вклучи онаа што сакате да ја користите.

Ова се сите ваши опции во овој момент Британска фунта, норвешка круна, данска круна, шведска круна, руска рубља, евра, канадски долар, австралиски долар и јужноафрикански ранд.

Повторно отворете ја сметката

Ако мислите дека коцкањето излегува од контрола, казиното Drueck Glueck ви нуди можност да го ограничите времето што го поминувате на вашата сметка. Постојат тони ограничувања што можете да ги поставите на вашата сметка за да ги земете работите во ваша рака и да го контролирате коцкањето.

Можете да започнете со затворање на вашата сметка прво на 24 часа и ако тоа не ви е доволно, можете да ја затворите до 180 дена. Откако ќе помине времето, ако мислите дека треба да продолжите со самоисклучувањето, можете да ја контактирате поддршката за корисници и да разговарате за вашите опции.

Во ова време, не треба да се обидувате да отворите нови сметки во казиното. И штом ќе помине времето, може да ја имате вашата сметка добра и подготвена за употреба.

Ограничете ја сметката

Не ви е дозволено да имате повеќе од една сметка во казиното Drueck Glueck. Ова исто така значи дека е дозволена само една сметка по лице, домаќинство и семејство. Ако казиното открие дека се обидувате да ги измамите со отворање повеќе сметки само за да ја искористите понудата за добредојде, ќе ја суспендира вашата сметка.

Процес на верификација

Треба да сте полнолетни за да креирате сметка во казиното Drueck Glueck. Откако ќе ја креирате вашата сметка, треба да поминете низ клучната процедура за верификација. Казиното ќе бара од вас да испратите копии од правни документи за да ја докажете вашата возраст. Следниве документи може да се прифатат:

 • Копија од пасош;
 • Копија од возачка дозвола; и/или
 • Копија од службена лична карта

Исто така, ќе треба да го докажете вашиот идентитет. Ова може да се направи со испраќање на следниве документи:

 • Пасош
 • Возачка дозвола
 • Лична карта (издадена од владата)

И, конечно, треба да испратите доказ за вашата адреса со испраќање копии од следниве документи:

 • Сметка за комунални услуги (гас, вода, струја)
 • Извод од банка

Бонус за нова сметка

Не заборавајте да го побарате бонусот за добредојде првиот пат кога ќе депонирате на вашата нова сметка. Ова драстично ќе ја подобри вашата рамнотежа и ќе ја продолжи вашата игра. Бонусот за добредојде функционира на следниов начин:

 1. Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 100% бонус за депозит и 25 бесплатни вртења.
 2. Вториот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 50% бонус за депозит и 50 бесплатни вртења.
 3. Третиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 100% бонус за депозит и 100 бесплатни вртења.