Drück Glück Преглед 2024 - Affiliate Program

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до $100
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Ако сакате да се приклучите на Affiliate програмата во казиното Drueck Glueck, можете да го направите тоа со едноставно пополнување на формуларот за регистрација. Оваа постапка е многу едноставна, каде што треба да ги внесете вашите податоци.

Кога ќе се приклучите на придружната програма, треба да изберете помеѓу три планови за провизија: договор за CPA, месечен удел на нето приход и хибриден договор.

Ако изберете месечна поделба на нето приходите, ќе ви бидат исплатени врз основа на нето приходот што казиното го добива од играчите што ги повикувате. Треба да испраќате одреден број играчи секој месец за да добиете одредена сума. Списокот подолу ќе ви ги прикаже барањата за споделување приходи:

  • Кога упатувате до пет депоненти за прв пат, можете да добиете удел во приходот од 20%
  • Кога ќе упатите шест до 10 депоненти за прв пат, може да добиете удел во приходот од 25%
  • Кога ќе упатите 11 до 25 депоненти за прв пат, може да добиете удел во приходот од 30%
  • Кога ќе упатите 26 до 50 депоненти за прв пат, можете да добиете удел во приходот од 35%
  • Кога упатувате 51 или повеќе депоненти за прв пат, можете да добиете удел од 40% приход

Зделка за CPA

Договорот за CPA ќе ви даде еднократна исплата за секој играч што го упатувате. Овој план е достапен само на следните обложувалници SlotsMagic, RedKings, EUCasino, Casino RedKings и Bet RedKings.

Хибриден договор

Хибридниот договор е комбинација од удел на приходите и договор за CPA. Ако го сакате овој договор, прво треба да го договорите со вашиот партнер менаџер. Хибридниот договор е достапен само за следните сајтови SlotsMagic, RedKings, EUCasino, Casino RedKings и Bet RedKings.

Што е придружна програма Drueck Glueck?

Филијалата на Drueck Glueck се нарекува EGamingOnline.