Drück Glück Преглед 2024 - Bonuses

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до $100
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се придружите на семејството Друек Глук, ќе имате право на многу различни бонуси. Тие се како мали награди што ги добивате од казиното затоа што сте нивни верен клиент. И, иако понекогаш овие награди не се колосални, тие сепак ќе ве однесат долг пат.

Многу важна работа што треба да ја запомните е дека треба да ги поминете условите и условите на секој бонус што го прифаќате и да бидете сигурни дека целосно го разбирате.

Откако ќе ги поминете Условите и правилата за даден бонус и сè уште има нешто што не е јасно, предлагаме да ја контактирате Поддршката за корисници за дополнителна помош.

Во случај бонусот што го баравте да не се појави автоматски на вашата сметка, повторно треба да ја контактирате поддршката за корисници. Ве советуваме да го направите тоа пред да ставите какви било облози.

Казиното го задржува правото да го поништи секое барање за повлекување поставено пред да ги исполни условите за обложување.

Бонусите се достапни само за играчи кои имаат направено барем еден успешен депозит во казиното Drueck Glueck.

Дозволено е да се регистрирате само за една сметка во казиното Drueck Glueck. Ако се обидете да креирате повеќе од една сметка само за да можете да го искористите бонусот, казиното го задржува правото да ги суспендира таквите сметки.

Имајте на ум дека кога играте со бонус средства, постојат ограничувања за тоа колку можете да обложувате по спин. Максималниот дозволен облог е само 10% од износот на бонусот или 5 долари по спин. Кога депонирате кај Neteller или Skrill, максималниот облог по спин е 1 $.

Некои индивидуални промоции може да имаат дополнителни Услови и правила, затоа ве советуваме внимателно да проверите пред воопшто да го прифатите бонусот.

Друек Глук редовно испраќа е-пошта со промоции до нивните лојални играчи. Значи, можете да побарате одредена промоција само ако сте добиле е-пошта.

Казиното го задржува правото да ја откаже секоја промоција или бонус без претходно известување.

Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за бонус е 20 долари.

Ако последниот бонус што сте го добиле од Друек Глук е бесплатен бонус, ќе мора да депонирате пред да добиете уште еден бесплатен бонус од казиното. Ако не ги почитувате овие правила, тоа може да резултира со блокирање на други бонуси во иднина.

Кога ќе добиете бонус за бесплатни вртења, максималниот износ што можете да го повлечете е 100 долари. Сите добивки поголеми од оваа сума ќе бидат отстранети од вашата сметка.

Кога сакате да го искористите бонусот „Препорачај пријател“, упатувачот мора да има депонирано во рок од 7 дена.

Секој пат кога ќе ставите облог со вистински пари на која било игра, ќе добивате ВИП поени. Откако ќе соберете доволно поени, можете да ги откупите за инстант готовина. Доколку не успеете да поставите облози со вистински пари на вашата сметка во период од 30 дена, казиното го задржува правото да ги отстрани вашите ВИП-поени. Играчите од Украина, Белорусија, Латвија, Русија и Литванија се исклучени од каква било понуда за бонус од казиното.

Кога добивате бонус од казиното, мора прво да го барате бонусот и да играте со бонусните средства пред да играте со вашите депонирани средства.

Бонуси за депозит и бесплатни вртења се достапни само за играчи кои успешно ја потврдиле својата е-пошта. Ако не успеавте да ја потврдите вашата адреса за е-пошта, казиното го задржува правото да ги отстрани сите ваши добивки.

Дозволено е да играте која било игра, но во случај некои игри да бидат исклучени од бонусот кога ќе отворите таква игра, ќе го видите само вашето вистинско салдо.

Бонус што чека е бонус што ќе ви биде достапен за играње само откако ќе ги исполните барањата за обложување од вашиот претходен бонус.

Секој бонус што го добивате во казиното Drueck Glueck доаѓа со барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Повеќето бонуси во казиното доаѓаат со барања за обложување 30 пати, освен ако не е поинаку наведено.

Drueck Glueck има 3 различни типови на барања за обложување што ги применува на нивните бонуси. Повеќето бонуси спаѓаат под стандардните барања за обложување, но има и некои други моменти кога барањата за обложување може да се мешаат или специјално измешани.

Стандардните барања за обложување ви дозволуваат да ставате облози на слотови и гребење. Ако ставате облози на други игри во казино, тие нема да се сметаат за исполнување на барањата за обложување.

Мешаните барања за обложување ќе бројат 10% од облозите ставени во не-слотови или карти за гребење за да се вбројат во барањата за обложување.

Кога имате посебни мешани барања за обложување, 50% од облозите ставени во картички без слот и гребење се вбројуваат во барањата за обложување. За жал, посебните барања за мешани обложувања не се секогаш достапни, и всушност, тие се достапни само за играчи со одредени статуси само во посебни прилики.

Барања за обложување

Условите за обложување ќе се бројат само за еден бонус во исто време според следниве правила:

 • Кога бонусот е ограничен на одредена игра, тогаш обложувањето ќе придонесе за овие бонуси прво ако одлучите да ја играте таа конкретна игра.
 • Кога повеќе од еден бонус е активен со различни барања за обложување, обложувањето ќе оди кон првиот бонус што сте го побарале.
 • Кога има два активни бонуси со идентични услови, обложувањето ќе придонесе за бонусите по редослед на датум.
 • Секој пат кога ќе имате бонус за обложување, прво ќе ги обложувате сопствените пари, а потоа ќе го обложите салдото на бонус.
 • Ако не сте го искористиле бонусот во рок од 30 дена, бонусот ќе биде откажан и отстранет од вашата сметка.
 • Имате 24 часа да ги исполните барањата за обложување за бесплатни вртења и бонуси без депозит.
 • Ако не ги исполните условите за обложување затоа што сте ги изгубиле сите депонирани средства и средствата за бонус, следниот пат кога ќе играте бонусот ќе се ресетира и нема да мора да ги исполнувате преостанатите барања за обложување.
 • Казиното го задржува правото да ја прегледува вашата игра и вашата трансакција од време на време. Ова е направено и за ваша безбедност и за казиното`безбедноста исто така.
 • Ако казиното има доказ дека сте биле дел од какви било неправилни модели, тие можат да задржат какви било повлекувања и да задржат какви било добивки.

Бонус за лојалност

Друек Глук се грижи за сите нивни играчи и тие вложуваат дополнителен напор да ги израдуваат своите верни играчи. Од таа причина, тие ви даваат месечни награди и ексклузивни понуди прилагодени откако ќе станете редовен во казиното. Затоа, за да не пропуштите ништо, ве советуваме одвреме-навреме да ја проверувате вашата е-пошта.

Клубот ВИП во Друек Глук е поделен на шест нивоа, за да можете да одлучите колку сакате да бидете наградени овде. Ќе започнете со бронзеното ниво и ќе се искачите до нивото на црвениот дијамант, кое е највисокото ниво, па затоа ги нуди најдобрите награди. Ова се сите нивоа што можете да ги најдете во ВИП Програмата:

 • Бронза
 • Сребрена
 • Злато
 • Платина
 • Дијамант
 • Црвен дијамант

Бонус за повторно вчитување

Во овој момент, нема бонус за повторно вчитување достапен во казиното Drueck Glueck. Ова не значи дека наскоро нема да додадат бонус за повторно вчитување на нивната понуда. Но, дотогаш, можете да ги искористите сите други дарежливи понуди што казиното ги подготви за вас.

Бонус за натпревар

Бонус за натпревар во Drueck Glueck драстично ќе ја подобри вашата рамнотежа и ќе ви овозможи да ја продолжите вашата игра. Ќе добиете не еден, туку три бонуси за натпревар откако ќе се приклучите на казиното. Бонусите функционираат на следниов начин:

 • Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 100% бонус за депозит и 25 бесплатни вртења.
 • Вториот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 50% бонус за депозит и 50 бесплатни вртења.
 • Третиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 100% бонус за депозит и 100 бесплатни вртења.

Бонус со висок ролери

Нема посебен бонус за високи ролки во казиното, но тие можат да ги искористат предностите бонус за добредојде што може да го удвои нивниот износ до 300 долари. За да ја побарате понудата за добредојде, мора да ја користите бонусната шифра BOD70 за да се квалификувате за бонусот. Високите ролки исто така можат да ги искористат предностите на ВИП Програмата, а колку сте повисоко нивото, толку подобри ќе бидат наградите.

Високите ролери обично се заинтересирани за највисоката граница за депозит и добрата вест е што некои од опциите за плаќање достапни во Drueck Glueck немаат ограничување.

Бонус за регистрација

На пријавите понуди во Друек Глук е многу дарежлив. Казиното ќе ви понуди 100% бонус за депозит и исто така ќе додаде 50 бесплатни вртења на вашата сметка. Имајте на ум дека оваа понуда е достапна само за играчи кои депонираат за прв пат. Максималниот износ на бонус е 100 долари. Бесплатните вртења може да се играат во слотот Jungle Books и имаат вредност од $0,10.

Казиното Drueck Glueck е добро познато по тоа што нуди промоции како ниеден друг казино. На пример, ако депонирате 50 долари одеднаш, можете да добивате бесплатни вртења цела година. Мора да признаете, ова не е нешто што го гледате многу често.

Бонус за добредојде / приклучување

Депонентите за прв пат се на задоволство во казиното Drueck Glueck. Ќе мора да го користите бонус кодот GLUECK кога сакате да го активирате бонусот. Вака функционира бонусот за приклучување:

 • Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 100% бонус за депозит и 25 бесплатни вртења.
 • Вториот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 50% бонус за депозит и 50 бесплатни вртења.
 • Третиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 100% бонус за депозит и 100 бесплатни вртења.

Пред да можете да ги повлечете вашите добивки, ќе мора да ги исполните барањата за обложување. Имајте на ум дека бонусот за добредојде доаѓа со стандардни услови за обложување, што значи дека треба да ставате облози само на слотови и гребење.

Кога играте со бонус средства, постои ограничување за тоа колку можете да се обложувате по спин. Максималниот облог што можете да го поставите е 5 долари по вртење, а ако сте депонирале во Neteller или Skrill, тогаш максималниот депозит е 1 УСД.

Бонус без депозит

Не постои подобар начин да се игра во ново казино без да се вложи депозит. Казиното Drueck Glueck ќе ви награди со 50 бесплатни вртења без потреба од депозит.

Правила за повлекување бонус

Пред да прифатите каков било бонус во казиното, ве советуваме внимателно да ги поминете правилата и да бидете сигурни дека целосно ги разбирате. Ако има нешто што не е јасно, треба веднаш да ја контактирате Поддршката за корисници, дури и пред да го направите првиот облог.

Ако бонусот не се појави автоматски на вашата сметка, мора да ја контактирате поддршката за корисници за да го разгледаат проблемот.

Доколку не ги исполните условите за обложување, казиното го задржува правото да ги отстрани сите ваши добивки.

Бонусите се достапни само за играчи кои имаат направено барем еден успешен бонус.

Ако казиното ве награди со неточен број бесплатни вртења поради технички проблем, тие го задржуваат правото да го поправат ова со отстранување на вашите добивки и додавање на правилната конфигурација.

Не ви е дозволено да се регистрирате за повеќе од една сметка во казиното Drueck Glueck.

Кога играте со бонус средства, максималната сума што можете да ја обложите по спин е 5 долари. Ако сте направиле депозит користејќи Skrill или Neteller, максималната сума што можете да ја обложите по спин е 1 $.

Промоциите може да имаат различни услови и услови од бонусот за добредојде, затоа ви предлагаме да ги поминете правилата пред да прифатите бонус.

Секогаш ќе го добивате бонусот во валутата на која е конфигурирана вашата сметка, без разлика во која валута се рекламира бонусот.

Казиното редовно ќе испраќа промотивни е-пошта со бонус понуди. Може да се квалификувате за понуда само ако сте ја добиле промоцијата преку е-пошта. Ако сакате да се откажете од примање промоции, можете да контактирате со Поддршката за корисници и таа ќе ве отстрани од списокот или можете да кликнете на копчето Отпишете што може да се најде на секоја е-пошта која казиното ви ја испратила претходно.

Казиното го задржува правото да откаже промоции и бонуси без претходно известување.

Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за бонусот е 20 долари.

Ако последниот бонус што сте го добиле е бесплатен бонус, тогаш треба да депонирате пред да се квалификувате да добиете уште еден бесплатен бонус.

Кога добивате бесплатен бонус од казиното, максималната сума што можете да ја повлечете е обично 100 долари. Сите добивки поголеми од оваа сума ќе бидат отстранети од вашата сметка.

Кога ќе добиете бонус од казиното Drueck Glueck, овој бонус ќе подлежи на политика за бонус.

Кога сакате да го искористите бонусот „Препорачај пријател“, упатувачот мора да депонира во рок од 7 дена.

Секој пат кога ќе ставите облог со вистински пари во казиното, ќе добивате ВИП поени. Откако ќе соберете доволно поени, можете да ги откупите за вистински пари. Ако не успеете да поставите облог за вистински пари на вашата сметка во период од 30 дена, казиното го задржува правото да ги отстрани поени од вашата сметка.

За жал, играчите од Украина, Белорусија, Латвија, Русија и Литванија немаат право на никаков бонус без депозит.

Кога добивате бонус или бесплатни вртења од казиното, прво ќе треба да играте со средствата од бонус, а потоа со вашите вистински пари.

Доколку се открие дека ги прекршувате условите за бонусот, казиното го задржува правото да ги поништи вашите добивки.

Без депозит бонус е достапен само за оние играчи кои ја потврдиле својата е-адреса.

Некои игри се исклучени од понудите за бонуси, па затоа подобро проверете ги условите за бонус пред да започнете да ставате облози со вистински пари.

Бонус на чекање е бонус што ќе ви биде достапен само откако ќе ги завршите барањата за обложување.

Мрежен турнир е турнир кој се одржува во повеќе казина во исто време.

Условите за обложување за понудата за добредојде се 30x. Мора да ги исполните условите за обложување пред да побарате повлекување, во спротивно, вашите добивки ќе бидат поништени.