Drück Glück Преглед 2024 - Deposits

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до $100
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Откако ќе се придружите на семејството Друек Глук, треба да депонирате за да започнете да играте за вистински пари. Постојат многу различни начини на плаќање што можете да ги користите, вклучувајќи Abaqoos, Boleto Bancario, ClickandBuy, ecoPayz, EntroPay, Euteller, eWire, iDeal, Maestro, MasterCard, Moneta.ru, Neteller, Przelewy24, QIWI, Skrill, Sofortuberwaisung, Ukash, Виза електрон.

Различни начини на плаќање се достапни во казиното Drueck Glueck, вклучувајќи кредитна/дебитна картичка (Visa, Mastercard, Maestro/Switch/Solo), Trustly, Neteller Skrill, ecoPayz, Брз банкарски трансфер, PaySafeCard, Sofort, Инстант банкарство од Citadel, eKonto, TrustPay, Comgate, Webmoney, Click2Pay и ClickandBuy. Можеби не ви се достапни сите овие методи бидејќи достапноста зависи од земјата во која живеете.

Првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното и ќе го направите вашиот депозит, без разлика кој начин на плаќање ќе го изберете да го користите, ќе имате право на бонус за добредојде што функционира на следниов начин:

  1. Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 100% бонус за депозит и 25 бесплатни вртења.
  2. Вториот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 50% бонус за депозит и 50 бесплатни вртења.
  3. Третиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Drueck Glueck, ќе добиете 100% бонус за депозит и 100 бесплатни вртења.

Само погрижете се да го користите бонус кодот GLUECK, кога ќе го направите вашиот прв депозит.

Лимит на депозит

Drueck Glueck ви овозможува да ги поставите вашите претпочитани лимити за депозит. Можете да поставите дневни, неделни и месечни ограничувања. На новите играчи им се советува да постават лимити за депозит дури и пред да започнат со коцкање. Ова е одличен начин да ги имате работите под ваша контрола, само погрижете се да не го пречекорувате буџетот откако ќе достигнете одредена граница.

Секогаш кога сакате да го намалите износот што сакате да го депонирате, ова ќе стапи на сила веднаш. Но, ако сакате да го зголемите износот, тогаш тоа ќе потрае 24 часа пред промената да стапи на сила.

Кога сакате да депонирате без банка, можете да користите еден од следниве методи Skrill, Trustly, Neteller, ecoPayz, PaySafe, CardSofort TrustPay, Comgate, Webmoney, Click2Pay и ClickandBuy eKonto.

Валута

Постојат многу различни валути достапни во казиното Drueck Glueck кои можете да ги користите за депонирање и играње. Имајте на ум дека откако ќе поставите дадена валута на вашата сметка, не можете да ја промените подоцна. Можете да изберете една од следните валути GBP, EUR, CHF, USD, AUD, CAD, DKK, SEK, NOK, ZAR и RUB.