Drück Glück Преглед 2024 - Games

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Games

Games

Различни игри ви се достапни кога ќе се придружите на семејството на Drueck Glueck. Без разлика каков е вашиот вкус за игри, може да го најдете она што ви се допаѓа во казиното. Добрата вест е што повеќето од игрите можете да ги играте бесплатно за да видите за што се работи. И ова е одлична можност да ги практикувате правилата или да развиете стратегија доколку сте особено љубител на игри на маса.

Бакара

Baccarat е една од оние игри што е привлечна и за новите играчи и за напредните. Со нискиот раб на куќата и јасните правила, ќе ги научите јажињата за кратко време.

Има 10 можни исходи во оваа игра, при што нулата е најлош, а 9 е најдобар. Ти можеш`т одете во Бакара бидејќи резултатот на вашата рака секогаш ќе се движи помеѓу нула и 9.

Сега, можете лесно да играте Baccarat кога сакате, благодарение на многуте достапни онлајн казина. Уште повеќе, можете дури и да ја играте играта во движење, бидејќи Drueck Glueck има мобилна платформа која е лесна за користење.

Играта може да изгледа збунувачка кога првпат ќе ја погледнете, но таа е една од најлесните игри што можете да ги играте онлајн. Уште повеќе, дилерот ја врши целата работа. Сè што треба да направите е да се обложите и да го чекате исходот.

Можете да се обложите на раката на играчот или на банкарот`раката, која и да верувате дека ќе победи. Мечот може да заврши нерешено, па ова е трета можност. Имено, ова се облозите што можете да ги ставите на бакара:

 • Обложувајте се на банкарот или на дилерот.
 • Обложувајте се на играчот.
 • Обложувајте се на нерешено.

Картите во Baccarat имаат малку поинаква вредност отколку во другите игри. Картите од 2 до 9 имаат номинална вредност, 10, џек, кралица и крал картички имаат вредност од нула, додека картата Аце вреди една. Во случај да примите рака со вкупна вредност поголема од 9, тогаш се брои само втората цифра. На пример, ако добиете 6 и 7, што се собира до 13, тогаш вредноста на вашата рака ќе биде само 3.

Облозите за играчот и банкарот плаќаат дури и пари, а облогот за нерешено плаќа 8 спрема 1. Облогот за нерешено може да изгледа како подобра опција за вас бидејќи нуди поголема исплата, но статистички, овој облог ретко се случува. Ова не значи дека победи`т, па ако имате среќен претчувство, тогаш треба да тргнете по него. Но, ако сте почетник, ова е облог што треба да го избегнувате додека не научите како функционира играта.

Играњето бакара е многу едноставно. Откако ќе ставите облог, ќе добиете 2 карти, исто така и дилерот. Прво играте со рака, а вкупната вредност на вашата рака ќе диктира дали треба да се извлечат понатамошни карти или не.

Ако едната рака има резултат од 8 или 9, ова се смета за природно и нема да се извлечат дополнителни карти и победникот ќе добие исплата.

Ако вашата вкупна вредност е помеѓу 0 и 5, ќе нацртате трета картичка. Ако вкупната вредност на вашата рака е помеѓу 6 и 7, ќе стоите. Истите правила важат и за банкарот, само ако не земете трета картичка.

Но, ако земете трета картичка, тогаш правилата се малку поинакви за банкарот. Ова е местото каде што играта станува посложена, но добрата вест е дека не мора да ги знаете правилата за третата картичка. Дилерот ќе игра со рака и ќе го видите само резултатот.

Совети за почетници

Бакара е игра на среќа, но има нешто што можете да направите за да ги подобрите вашите шанси за победа и да ги промените шансите во ваша корист. Најдоброто нешто што можете да направите е да ги научите правилата на играта и да знаете како да ги направите вистинските облози.

Добро е да се знае дека облогот на Банкар има предност од само 1,06% и на долг рок, голема е веројатноста дека овој облог ќе добие повеќе во споредба со другите облози.

Друга многу важна работа за играње Baccarat, или која било друга игра на интернет, е да го следите вашиот буџет и никогаш да не ја надминувате вашата граница.

Процеп

Онлајн видео слот игри се убедливо најинтересните игри за играње во кое било онлајн казино, а добрата вест е дека штом ќе се придружите на Drueck Glueck, можете да најдете многу различни игри за да изберете.

Значи, следното прашање што се поставува е како да се победи и дали е можно да се победи кога играте онлајн слотови. Работата е во тоа што онлајн слотови се игра на среќа и не можете ништо да направите за да го промените исходот. Ова значи дека можете да се опуштите и да уживате во возењето. Но, ако сакате да навлезете подлабоко во играта, можете да научите неколку трикови кога станува збор за оваа игра.

Најважно е да ги научите правилата на одредена игра пред да одлучите да ја играте и како функционира играта.

На пример, слотови со повисока деноминација имаат поголем процент на враќање. Ова значи и поголеми ризици и поголеми облози. Значи, ако сте подготвени за предизвик, тогаш треба да ги изберете овие слотови за играње.

Кога играте прогресивни слотови, треба да поставите максимални облози за да ги исполнувате условите за џекпот.

Секогаш бирајте игри што ќе одговараат на вашите цели и играчка личност.

Не заборавајте секогаш да играте во рамките на вашиот буџет и штом ќе ја достигнете границата, треба да научите како да престанете. Да бидам искрен, многу сесии на автоматите ќе резултираат со губење пари и не можете да направите ништо за да го промените тоа. Ова е нешто што треба да го прифатите. Затоа треба да се обложите пари што можете да си дозволите да ги изгубите.

Започнете да играте мали, и штом победите ќе почнат, можете да го зголемите вашиот облог.

Интересни факти за автоматите

Во минатото, измамниците открија како да играат слотови без да изгубат многу пари. Имено, тие врзале конец за паричка и ја внеле паричката во машината. Откако машината ќе им даде кредит да играат, тие ќе ја повлечат паричката назад. На ова беше ставен крај кога една жена во Невада беше фатена како користи парче предиво со многу светла боја. Невозможно е да се работи на оваа измама во денешно време, благодарение на многуте камери во копнените казина.

Друг проблем со кој копнените казина мораа да се соочат во минатото беше употребата на лажни монети или голтки. Во денешно време, софтверот за препознавање монети е пософистициран и веќе можете да ги измамите машините.

Слот машините беа ранливи на обичните магнети уште во 60-тите. Магнетите се користеа за да ги натера макарите да лебдат слободно, а штом се порамнија во добитна комбинација, го отстранија магнетот.

Во 90-тите, имаше голема измама на таканаречените слотови Big Bertha. За оваа измама, машината била отворена и една жена се качила внатре за да ги намести резултатите.

Денес, можете`не измамете ги машините на кој било можен начин, но ако сакате да играте и да се забавувате, тогаш ви предлагаме да пробате една од следниве игри: Hooks Heroes – Starburst – Cash Spin – Flip Flap – Medusa – Cool Jewels – Foxin Wins – Dolphin Злато - Жешки тркала - онлајн слот на Дракула - Потрагата на Гонзо - Милионерски џин - Голем настан на монополот - Џек и гравот - WOZ Руби папучи - Нинџа мајстор - Твин спин - Супер монополски пари - Ирски очи 2 - Богатство на виножито - Дивиот запад - кула на пареа - Merlins Millions SuperBet - Zeus III - Super Safari - Medusa II - DeadorAlive - Dolphin Gold - Neon Staxx - Diamond Double – RamessesRiches - Легенда на еднорог.

покер

Покерот е уште една многу популарна игра што има многу различни варијации. Работата со покерот е што откако ќе ги научите основите на играта, нема да имате проблем да играте каква било варијација што ја сакате. Најпопуларната покер игра е Texas Hold`ем и ако сте почетник тогаш ве советуваме да почнете од тука.

На оваа игра, ќе добиете две карти проследени со круг на обложување. Потоа се вртат три карти истовремено наречени флоп и се случува уште една рунда на обложување. Картите на таблата се вртат една по една и се случува друго обложување. Можете дури да ги користите само картичките на таблата за да формирате рака, која се нарекува „играјте ја таблата“.

Вака подетално се случува обложувањето. Ќе започнете со примање две карти свртени надолу кои се нарекуваат дупче карти или џебни карти. Играчот лево од големата ролетна започнува да се обложува и може да крене или преклопи.

Дилерот дели три карти свртени нагоре, првите три карти се нарекуваат флоп, а заедничките карти се нарекуваат табла. Се случува вториот круг на обложување, а потоа дилерот додава четврта карта на заедничките карти, а оваа картичка е позната како карта за вртење.

 1. Третиот круг на обложување го следи истиот формат, но големината на облогот обично се удвојува во лимитот.
 2. Дилерот ја додава петтата картичка на заедничките карти, а петтата картичка е позната како речна картичка.
 3. Последната рунда на обложување се случува и потоа следи пресметката каде што победникот го зема садот.

Омаха е уште една многу популарна варијанта на покер. Играта се игра речиси на ист начин како Texas Hold`ем, но тука играчот добива 4 дупка карти наместо 2. Рундите за обложување се исти и овде, но можете да`Не играјте ја таблата во оваа верзија, бидејќи треба да ги користите вашите две џебни карти и трите табла.

Друга многу важна работа што треба да ја научите е покер раце. Ова е клучно за играта, а тие се како што следува:

 • Royal Flush е најдобрата можна рака во покер. На оваа страна, треба да имате A, K, J, 10 сите исти костуми.
 • Стрејт Флеш е рака каде што треба да имате 5 карти во низа, сите со ист костум.
 • Четири од еден вид е рака каде што сите четири карти се од ист ранг.
 • Полната куќа е рака каде што имате тројца од еден вид со еден пар.
 • Флеш е рака со кои било пет карти од ист костум, но не во низа.
 • Стрејт е пет карти во низа, но не од ист костум.
 • Три од еден вид е рака каде што имате три карти од ист ранг.
 • Два пара е рака каде што имате два различни пара.
 • Пар е рака каде што имате две карти од ист ранг.

Висока картичка е рака каде што се плаќа вашата највисока картичка. Ова значи дека не сте успеале да направите ниту една од горе споменатите раце.

Бинго

Бинго е интересна игра кон кои во денешно време се обраќаат многу играчи. Благодарение на неговата едноставност и евтините билети, можете да играте онолку кола колку што сакате. Играта за прв пат се играла во 1500-тите и тогаш била наречена 'beano'.

Сè уште има бинго сали каде што можете да ја играте оваа игра, но ако нема околу вас, можете да ја играте играта онлајн. Играњето бинго е многу едноставно, но ако ова ви е прв пат, тогаш можеби ќе ви биде малку застрашувачко. Нема ништо за што да се грижите бидејќи ние ќе ви помогнеме подобро да ја разберете играта.

Првото нешто што треба да направите е да купите билет, а можете да купите колку што сакате, а откако ќе ги имате билетите пред вас, треба да ги пречкртате броевите кога ќе се повикаат.

Добрата работа кога играте онлајн е тоа што бројот ќе биде означен автоматски. Броевите ќе се повикуваат додека некој не ги прекрсти сите броеви. Првата награда обично се добива кога ќе завршите една линија, но ако има дополнителни награди, можете да продолжите да играте.

Кога играте онлајн бинго, има еден тон опции за искористување, вклучувајќи:

 • Автоматската репродукција е веројатно најкорисната опција што можете да ја искористите. Ова автоматски ќе ги означи броевите на вашите картички додека се повикуваат.
 • Најдоброто сортирање на картички ќе ви помогне да ги подредите вашите картички, ставајќи ја картичката што има најмногу шанси за победа да остане на врвот.
 • Најдоброто нагласување на картичката ќе ја означи картичката што е блиску до победа.

Блек Џек

Блек Џек е многу популарна игра дека треба да се обидете барем еднаш. Со неговите едноставни правила и привлечна игра, ќе имате многу забава. Првата работа што треба да ја направите кога ја вчитувате играта е да ставите облог. Дилерот ќе подели две карти за вас и две карти за себе, едната од нивните карти е свртена надолу, а едната е свртена нагоре.

Откако ќе ги видите вашите картички и ќе го видите дилерот`s up-card можете да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Кога ќе завршите со играње со рака, дилерот ќе игра според однапред поставени правила. Секогаш удираат ако имаат 16 или пониски, а ќе престанат да удираат штом ќе стигнат до рака со вкупна вредност од 17.

Како што рековме претходно, Блек Џек е многу едноставна игра за играње, но тоа не значи дека можете да играте без прво да ги научите основните правила. Може, но тоа значи дека вашата игра може да резултира со лоши одлуки и ќе направите погрешни потези.

Еве ги клучните точки што треба да ги знаете:

 • Играта има за цел да добие рака со вкупна вредност од 21.
 • Ако вашата рака надмине 21, ќе „бистате“ и ќе ја изгубите рундата.
 • Кога вашиот резултат се поврзува со дилерот`s, ова се нарекува туркање, и вашиот облог се враќа.
 • Треба да го ставите вашиот облог пред да ги примите картичките.
 • Ќе добиете 2 свртени картички од дилерот.
 • Дилерот ќе добие една карта со лицето нагоре и една карта со лицето надолу.
 • Ацето вреди или 1 или 11, што е најдобро за вашата рака.
 • 10-ките и картичките со лице се вреднуваат со 0.
 • Картите од 2 до 9 имаат номинална вредност.
 • Кога ќе погодите, ќе добиете дополнителна картичка.
 • Кога стоите, тоа значи дека не ви требаат дополнителни картички.
 • Ако имате чувство на среќа, можете да го удвоите вашиот облог.
 • Кога добивате картички со иста вредност, можете да ги поделите и да ги играте како посебни раце.

Како да победите на Блек Џек?

Ова е едно од прашањата што секој играч го има во неговиот ум, а ние мразиме да ве разочараме, но не постои сигурна работа што можете да ја направите за да победите кога играте Блек Џек. Ова е игра која се заснова на шансата бидејќи ништо не можете да направите за да ги предвидите картите што ќе ги добиете.

Има некои работи што треба да ги правите, особено ако сакате да ја подобрите вашата игра. Првата и најважна работа е да ги знаете правилата на играта што ја играте. За да го направите тоа, можете да користите основна табела за стратегии за блек џек, а уште повеќе, можете да ги играте игрите бесплатно на Drueck Glueck.

Потоа, секогаш треба да удирате ако вкупната вредност на вашата рака е помала од 8.

А, кога станува збор за разделување, постојат одредени парови кои треба да ги`т се подели во секој случај. Значи, никогаш не треба да делите парови од 4-ки, 5-ки или 10-ки.

Кога дилерот`Нагорната картичка покажува 7, тогаш никогаш не треба да стоите на рака со вкупна вредност помеѓу 12 и 16.

На почетокот, облозите за осигурување може да ви изгледаат привлечни, но треба да ги избегнувате. Искрено, тоа не ги поместува шансите во ваша корист, па затоа е подобро да ги избегнувате.

Рулет

Рулетот е една од најпопуларните игри можете да играте во кое било онлајн и копнено казино. Drueck Glueck ви нуди можност да играте многу различни варијации на рулет, за да можете да играте една од следниве: Американски рулет - Европски рулет - Француски рулет - Американска машина за рулет - Европска машина за рулет - Американски рулет про - Европски рулет про - европски Рулет Про Специјални - Француски Рулет Про - Француски Рулет Про Специјални

Рулетот, како и секоја казино игра, е игра на среќа. За прв пат се играше во 1970-тите и оттогаш се рашири низ целиот свет.

Постојат три главни варијации на рулет, американски, европски и француски рулет. Тие се речиси исти, единствената разлика е во тоа што американската верзија на играта има дополнителна нула, а францускиот рулет има неколку странични облози што другите две ги немаат.

Во рулет, ќе треба да предвидите каде ќе слета белата топка. Можете да видите дека ова е игра на среќа бидејќи би било невозможно да се погоди бројот секогаш кога играте. Но, постојат одредени работи што можете да ги направите за да ги подобрите вашите шанси за победа. Првото и најважно правило е да ги научите правилата на играта.

Постојат различни типови на облози, и еден од нив нуди подобри шанси за добивка, но нуди помали исплати, додека другите нудат одлични исплати, но шансите да се предвидат овие облози се прилично мали.

Како да се игра рулет онлајн?

Играњето рулет онлајн е многу едноставно, но ако сте почетник, ќе ги поминеме правилата за вас уште еднаш. Играта ќе започне со избирање облог и ставање на вашите чипови. Кога играте онлајн рулет, можете да одвоите време, но ако играте во живо, тогаш ќе имате временско ограничување што треба да го почитувате.

Ставете го вашиот облог и надевајте се дека топката ќе слета на вашиот број. Во францускиот и европскиот рулет има 37 броеви и на американското тркало 38 броеви. Броевите на тркалото се наведени по случаен избор, и тие наизменично се менуваат помеѓу црно и црвено, а нулите се зелени. Тркалото се врти во една насока додека топката се врти во спротивна насока.

Има тони различни облози што можете да ги поставите кога играте рулет и многу е важно да се прави разлика помеѓу облозите за да можете играта да функционира во ваша корист.

И, добрата вест е што можете да ставате многу различни облози во исто време, не мора да се ограничувате само на еден број. Постојат два типа на облози главно, внатрешни и надворешни облози и сите тие имаат свои предности и недостатоци. Добро е да знаете сè за нив, дури и пред да одлучите да играте.

Внатрешните облози се оние што се прават на нумерираниот дел од масата за рулет, а она што ги прави овие облози толку популарни се високите исплати. Ова се внатрешните облози што можете да ги поставите:

 • Директен облог – Ова е облог на еден број, а за да го поставите овој облог треба да ги ставите вашите чипови директно на избраниот број. Ако топката слета на тој точен број, ќе победите. Директниот облог нуди највисока исплата која е 35 спрема 1.
 • Сплит облог е облог поставен на два броја кои се еден до друг на масата. Ќе победите ако топката слета на кој било од броевите.
 • Уличен облог е облог кој се става на три броја по ред, а овој облог е познат и како трио. Ќе победите ако топката слета на еден од трите броеви.
 • Агол залог е облог на четири броеви кои прават квадрат на масата. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите во центарот на сите четири броеви.
 • Залог во кош е облог што можете да го ставите само на американското тркало бидејќи ја вклучува двојната нула. Ова е облог на следните броеви 0, 00, 1, 2 и 3, а во исто време се смета за еден од најлошите облози во рулет.
 • Облогот Line е облог што го ставате на две соседни улици. Ќе победите ако топката слета на кој било од шесте броеви што ги вклучува облогот.

Надворешните облози, од друга страна, се многу полесни, но работата е што тие нудат помали исплати. Не постои ниту еден човек во целиот свет што не слушнал за облогот црвено/црно. Така и овде ќе започнеме со очигледниот облог.

 • Црвено/црн облог е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб. Ќе треба да ги поставите вашите чипови на црвен или црн дел на масата и ако топката слета на оној што вие сте го избрале да победите.
 • Пар/непар е облог дека топката ќе слета или во непарен или парен број.
 • Високо/Ниско е облог дека топката ќе слета на низок број, кој ги вклучува броевите од 1 до 18 или на висок број кој ги вклучува броевите од 19 до 36.
 • Облогот во колона вклучува една од трите различни колони со броеви, а вашиот облог е победнички ако топката слета на кој било број во колоната.

Десетина облог е облог на една од трите групи последователни броеви. Треба да ги поставите вашите чипови на 1-ви 12, 2-ри 12 или 3-ти 12 места.

Ниту една формула нема да ви помогне да победите постојано, но ако ги научите јажињата на играта, ќе ги подобрите вашите шанси за победа на долг рок. Треба да одлучите дали сакате да играте на безбедна страна или сакате поголем предизвик.

Во секој случај, ако сте почетник, ве советуваме да се придржувате до европската верзија на играта. Уште повеќе, на почетокот треба да изберете дури и парични облози. Тие вклучуваат црвено/црно, непарно/парно и високо/ниско. Овие облози навистина нудат најниски награди, но тие ви нудат најголеми шанси за победа. И, ако само што почнувате со играта, не сакате вашето прво искуство да биде скапо.