Drück Glück Преглед 2024 - Live Casino

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казино игрите во живо се едни од најпопуларните во казиното Drueck Glueck. Можете да играте за вистински пари во живо рулет, блек џек или бакара со дилер во живо. И уште повеќе, можете да најдете игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер, вклучувајќи ги студијата NetEnt Live, Extreme Live Gaming и Evolution Gaming.

Лесно е да ја играте вашата омилена игра кога и да посакате откако ќе се приклучите на казиното Drueck Glueck. Овде, можете да најдете некои од најдобрите игри што ви ги донеле некои од најдобрите провајдери во индустријата.

  • Netent е еден од најдобрите провајдери на софтвер и тие го направија своето портфолио уште побогато со додавање на казино игри во живо. Може да играте или блек џек или рулет со облози кои почнуваат од 1 $.
  • Еволуција игри е еден од најдобрите провајдери на софтвер кога станува збор за живи казино игри. Тие нудат неколку различни видови на живи блек џек, рулет, бакара и казино холдем, само за да именуваме некои. Уште повеќе, тие нудат мали облози кои почнуваат од 0,10 долари.
  • Extreme Live Gaming нуди игри на маса што можете да ги играте во живо и она што ги прави да се истакнат во толпата е фактот што тие нудат табели со ниски и високи ограничувања.

Блек Џек во живо

Live Blackjack е возбудлива игра што треба да ја играте откако ќе се приклучите на Drueck Glueck казиното. Достапни се различни варијации на играта, но штом ќе ги научите основите на играта, нема да имате никакви проблеми.

Првото нешто што треба да го направите, особено кога играте блек џек во живо е да изберете табела што најмногу одговара на вашата банка.

Кога играте Стандарден Блек Џек, облогот се става кога ќе кликнете на кругот пред вас. Ако се зафатат сите седум места, можете да ги искористите предностите на облогот зад функцијата. Имате 15 секунди да го ставите вашиот облог и потоа дилерот ќе почне да влече карти. Дилерот ќе ги следи однапред поставените правила и тие секогаш ќе стојат на 17, а ќе извлечат друга карта на 16 или помалку.

Има тони специјални функции што можете да ги користите кога играте блек џек во живо, како што се различни прикази на камерата, квалитет на видео, разговор во живо и многу повеќе.

Рулет во живо

Играњето рулет во живо нуди многу возбудливо искуство што мора да признаеме. Постојат различни варијации на играта, но штом ќе ги научите основните правила, ќе бидете добро да одите. Многу е важно да започнете да играте рулет во живо откако ќе се запознаете со правилата на играта и различните облози што ги има. Работата овде е што не можете да играте рулет во живо бесплатно, бидејќи прво треба да направите депозит и да играте за вистински пари.

Играта трае приближно 45 секунди, каде што имате 15 секунди за да го ставите вашиот облог. Можете да ги поставите вашите облози директно на мрежата за обложување или можете да ја користите тркачката патека. Ова ќе ви овозможи пристап до француските облози и облозите на соседите.

Можете да ги складирате вашите омилени облози за да можете лесно да им пристапите и да ги користите во иднина.

Бакара во живо

Играњето бакара во живо ви дава уникатно искуство со коцкање. Ова е игра стара повеќе од 500 години, но сепак е многу популарна меѓу играчите. Прашањето што сите ги мачи овде е кој ќе победи, играчот, банкарот или играта ќе заврши нерешено. Играта има за цел да добие рака со вкупна вредност од 9, а вие треба да се обложите на раката за која верувате дека ќе победи.

Постојат различни варијанти на играта што можете да ги најдете во Drueck Glueck, но штом ќе ги научите основите на играта, нема да имате проблем да ја играте.

Во последно време, луѓето претпочитаат да играат бакара во живо отколку дигиталната верзија на играта. Играњето во живо ви овозможува да имате реално искуство и подобро е некои луѓе да си играат со дилери во живо во реално време, наместо со машина.

Baccarat е многу едноставна игра, па тоа значи дека можете да се опуштите и да уживате во искуството. Единственото нешто што треба да направите е да го ставите вашиот облог и да почекате да видите дали исходот ќе биде во ваша корист. Иако ова е игра на среќа, сепак има некои работи што треба да ги знаете за да ги подобрите вашите шанси за победа.

Првото нешто што треба да го знаете особено ако сте почетник е да го избегнете облогот за нерешено. Овој облог навистина има најголема исплата, но шансите за победа на овој облог се навистина мали. Ако се чувствувате среќни, можете да го ставите овој облог, но сепак ова е игра на среќа.

Ставете облог на Банкар бидејќи статистички, овој облог ќе добие повеќе на долг рок.