Drück Glück Преглед 2024 - Payments

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Drueck Glueck додаде што е можно повеќе начини на плаќање за да ви ги олесни работите. Уште повеќе, тие ги додадоа Paypal, Neteller и Skrill како опции, бидејќи овие се еден од најдоверливите начини на плаќање и од играчите и од казината.

Максималниот износ што можете да го повлечете од вашата сметка е ограничен на $10.000 месечно. Ова ограничување не се брои кога станува збор за прогресивни џекпот. Максималниот износ што можете да го повлечете по трансакција е 5.000 УСД.

Правила за готовина

Повлекувањата може да се обработат само ако имате сметка со вистински пари. Многу е важно да ја потврдите вашата сметка пред да побарате повлекување. На овој начин ќе докажете дека сте полнолетни за коцкање и дека сте тоа што велите дека сте. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од правни документи за да ја докажете вашата адреса, лична карта и сопственоста на начинот на плаќање што го користите.

Максималниот износ што можете да го повлечете во рок од 30 дена е ограничен на 10.000 УСД, а максималниот износ за повлекување дневно е ограничен на 5.000 долари.

Кога имате активни бонуси, не ви е дозволено да барате повлекување, а ако го направите тоа, добивките од бонус ќе бидат пропуштени.

Кога ќе побарате повлекување, ќе ги добиете вашите средства користејќи го претпочитаниот начин на плаќање. Во секој случај, казиното го задржува правото да ви плати користејќи еден или повеќе начини на плаќање што се достапни во казиното.

Кога користите кредитна картичка за да направите депозит, подоцна, кога ќе побарате повлекување, износот ќе се врати на истата картичка. Парите што казиното не може да ги депонира на вашата картичка ќе ви бидат исплатени со друг метод.

Кога правите депозит користејќи онлајн паричник, повлекувањето ќе се изврши со истиот метод.

Во некои земји, плаќањата преку Trustly/Entercash се обработуваат за неколку минути во случај казиното да не бара никакви документи за да го процесира повлекувањето.

Не можете да префрлате средства помеѓу сметките.

Кога ќе побарате повлекување, барањето ќе чека до 72 часа. За тоа време казиното ќе ја прегледа вашата игра и ќе бара неправилности. Вашата игра ќе биде прегледана за какво било прекршување на одредбите и условите. Доколку се забележат какви било неправилности, казиното го задржува правото да ги задржи сите повлекувања.

Додека вашите средства се на чекање, можете да го откажете вашето барање и вашите средства ќе бидат вратени на вашата сметка.