Drück Glück Преглед 2024 - Responsible Gaming

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем за кој треба да бидете свесни. Добро е да влезете во светот на онлајн коцкањето знаејќи дека може да има некои последици ако дозволите работите да излезат од контрола.

Најважното нешто што треба да го знаете, дури и пред да започнете со коцкање, е дека ова е забавна активност што може да ви донесе пари во готовина, но не е начин да заработите. Шансите дека ќе изгубите повеќе пари кога играте се големи, и ова е нешто за што треба да бидете свесни и да го прифатите.

Знаеме дека чувството кога добивате голема победа во само едно вртење може да биде возбудливо и може`да се споредува со нешто помалку. Но, ова не е нешто што се случува постојано, и се додека сте свесни дека ќе бидете добри.

Ги советуваме сите играчи да постават лимити за депозит дури и пред да почнат да играат во казиното. Можете да поставите дневни, неделни и месечни ограничувања и треба да го задржите крајот на договорот. Треба да`Зголемете ги вашите граници, откако ќе го достигнете лимитот, почекајте да помине времето и потоа можете да направите нов депозит и да ја играте вашата омилена игра.

Имајте на ум, секогаш кога ќе сакате да ја намалите количината, ќе се применува веднаш, но ако сакате да ја зголемите, ќе има 24-часовно одложување пред промената да стапи на сила.

Тест за самооценување

Ако сè уште не сте сигурни дали вашето коцкање излегува од контрола или не, ви предлагаме да го направите тестот за самооценување. Коцкањето, како и секоја друга зависност, на почетокот може да ги скрие своите вистински бои. Значи, ако не сте сигурни каде сте`повторно стоите, треба да го направите следниот тест. Ова е тест со едноставни прашања на кои треба искрено да одговорите.

 • Дали се коцкате подолго отколку што планирате?
 • Дали имате желба да победите уште повеќе по голема победа?
 • Дали мислите дека треба да играте повеќе и да ги вратите парите што сте ги изгубиле од коцкање?
 • Дали се коцкате додека не ги изгубите сите пари?
 • Дали губите сон затоа што постојано размислувате да се коцкате?
 • Дали вие или луѓето околу вас сте незадоволни од вашите навики за коцкање?
 • Дали го користите целиот ваш приход за коцкање наместо за плаќање на сметките?
 • Дали сте се обиделе да се откажете од коцкањето, но не сте успешни во тоа?
 • Дали некогаш сте размислувале да го прекршите законот за да најдете пари за коцкање?
 • Дали позајмувате пари за да го финансирате вашето коцкање?
 • Дали ги продавате вашите лични работи за да имате пари за коцкање?
 • Дали се чувствувате депресивно поради вашите навики за коцкање?
 • Дали чувствувате каење после сесија за игри?
 • Дали се коцкате за да се обидете да заработите пари?
 • Дали се коцкате кога сте разочарани?

Ако одговоривте на повеќе прашања со „да“, тогаш треба да размислите да разговарате со професионалец во врска со вашата развојна зависност.

Самоисклучување

Ако мислите дека ви треба одмор од коцкањето, но не верувате дека ќе се држите настрана, тогаш можете да искористите една од многуте карактеристики што ги нуди казиното.

За почеток, можете да изберете период на разладување и да ја затворите вашата сметка 24 часа, 48 часа и до 7 дена. Друга опција е Привремената суспензија која ќе ви овозможи да ја затворите вашата сметка на 30 дена, 60 дена или 90 дена. И конечно, ако ништо од ова не функционира, можете да изберете да се исклучите од коцкање.

Можете да контактирате со поддршката за корисници и да ја затворите вашата сметка на 180 дена. Можете да ја продолжите оваа временска рамка ако ја контактирате поддршката за корисници. За време на периодот на самоисклучување, нема да можете да направите депозит и да се коцкате. Казиното ќе ја почитува вашата одлука и нема да ви испраќа никаков промотивен материјал.

Проблем со коцкање

Ако Друек Глук забележи дека имате проблем со коцкањето, веднаш ќе ве контактира и ќе ви предложи кои понатамошни чекори треба да ги преземете.

Има многу различни организации кои можат да ви помогнат да се изборите со овој сериозен проблем. Можете да ги контактирате за поддршка и насоки:

 • Анонимни коцкари
 • Националниот совет за проблеми со коцкање
 • GamCare
 • Помошна рака/ИГЦ
 • Терапија за помош на коцкање

Малолетното коцкање е строго забрането и поради таа причина, Друк Глук треба да ја потврди секоја сметка. Ако имате сметка во казиното и во вашата куќа живеат малолетници, тогаш ви предлагаме да инсталирате програми за филтрирање за да блокирате одредени веб-локации. Можете да ги погледнете следните програми за филтрирање Cyber Patrol, GamBlock и Net Nanny.

Постојат одредени работи што треба да ги земете предвид, особено ако имате деца во вашата куќа:

 • Не треба да ги оставате децата сами пред компјутер.
 • Кога ќе достигнат одредена возраст, треба да ги едуцирате вашите деца што е коцкање и што може да се случи ако излезе од контрола.
 • Не дозволувајте вашите деца да ве гледаат како се коцкате. Бидејќи коцкањето може да донесе тони различни емоции, па затоа не сакате вашите деца да го видат тоа.

Одговорно играње

Коцкањето е форма на забава и на тоа треба да се гледа. Не можете да размислувате за коцкањето како начин да заработите приход и не треба да се коцкате со парите наменети за нешто друго, а не можете да си дозволите да изгубите.

Ако во кој било момент почнете да се чувствувате непријатно поради вашето коцкање, треба да размислите за пауза.

Друек Глук добро знае дека коцкањето може да стане проблем за некои играчи и тие прават се што е во нивна моќ за да им помогнат на проблематичните коцкари. Тие нудат тони карактеристики што можете да ги искористите ако коцкањето почне да предизвикува проблеми. Можете да започнете со одмор од коцкање и ако проблемот е уште посериозен, можете да се исклучите од коцкањето.

Можете да поставите порака за проверка на реалноста која ќе ве потсети на времето што сте го поминале играјќи во казиното. После тоа, можете да продолжите да играте или да излезете од играта.