Drück Glück Преглед 2024 - Withdrawals

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа PayPal
Джакпот на час
Достапна е апликација
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Сигурни сме дека повлекувањето е многу возбудлив дел од целото играње во казиното искуство. Од таа причина, Drueck Glueck ја направи процедурата што е можно поедноставна. Можете да користите еден од следниве методи за да направите повлекување од вашата сметка Bitcoin, EcoPayz, Maestro, Paypal, Paysafecard, Skrill. Neteller, Solo, Switch, Visa, Wire Transfer.

Максималниот износ што можете да го повлечете од вашата сметка на Drueck Glueck Casino е 10.000 УСД месечно. Времето на чекање е обично помеѓу 48 и 72 часа, и за тоа време казиното ја прегледува вашата игра барајќи какви било неправилности.

е-паричниците нудат најбрзо време за повлекување кое во повеќето случаи е моментално и може да потрае до 24 часа. Кога повлекувате со помош на кредитна или дебитна картичка, времето за повлекување е помеѓу 2 и 7 дена, а истото важи и за банкарските трансфери.

Како да повлечете бонус пари?

Условите и правилата може да се разликуваат за секој бонус што го барате во казиното. Од таа причина, многу е важно да ги разберете правилата уште пред да прифатите одреден бонус или промоција.

Мораме да кажеме дека тие не се толку тешки, и генерално има неколку работи што треба да ги имате на ум. Прво и основно, треба да сте полнолетни за да креирате сметка и да се коцкате. Секој бонус доаѓа со барања за обложување што треба да ги исполните пред да направите повлекување. Постои максимално ограничување за обложување обично додека играте со бонус средства.

А, кога станува збор за игрите, одредени игри се исклучени од понудата, па ако ги играте овие игри ќе ги прекршите правилата. Друга многу важна работа што треба да се запамети е дека одредени игри придонесуваат за барањата за обложување во поголем процент, додека други придонесуваат за помал процент. Значи, важно е да играте игри кои ќе ви помогнат побрзо да го исчистите бонусот.

Валути

Ова се следните валути кои се достапни за избор на Drueck Glueck, GBP, EUR, CHF, USD, AUD, CAD, DKK, SEK, NOK, ZAR и RUB. Имајте на ум дека откако ќе поставите валута на вашата сметка, нема да можете да ја промените подоцна. Кога првпат ќе се регистрирате за сметка, казиното ќе ја предложи валутата што е поблиску до вашата локација, но можете да ја промените првиот пат кога ќе уплатите, а валутата што ја користите првиот пат ќе биде поставена како валута за Вашата сметка.