Топ Бонус без депозит и 2023

Бонусите без депозит се едни од најдобрите понуди на онлајн казино и можеби звучат толку добро што играчите може да се запрашаат дали овие понуди се вистинити. Како и да е, бонусот за онлајн казино без депозит е широко вообичаена промоција во која новите коцкари можат да уживаат кога се регистрираат на некои од најдобрите онлајн казино сајтови.

Со бонус без депозит, играчите можат да ја пробаат околината на онлајн казиното без да депонираат вистински пари на нивната сметка - единствениот услов потребен за отклучување на бонус без депозит е отворање сметка на страницата на казиното.

Најдобрите бонуси без депозит се наведени токму овде на Online CasinoRank, преку длабинска споредба на бонуси. Играчите кои сакаат да пробаат коцкање преку Интернет можат едноставно да изберат кој било од достапните бонуси без депозит и да го започнат своето патување денес.

Топ Бонус без депозит и 2023
mk Country FlagCheckmark

22BET

mk Country FlagCheckmark
До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

22Bet е казино кое дозволува спортско обложување и онлајн коцкање без да мора да се регистрирате. Казиното е основано во 2018 година, што не е така одамна, но сепак успеа да се издвои од другите казина и тоа е главната причина зад неговиот огромен успех.

До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Show less...
Прикажи повеќе

  Казиното 1xSlots е во сопственост на Marikit Holdings Ltd Casinos и нуди широк опсег на опции кога станува збор за онлајн обложување. Казиното поседува лиценца од Владата на Курасао, што значи дека можете безбедно да играте на страницата без да се грижите за безбедносни прашања.

  До 200 € бонус за депозит + 7 € бонус без депозит
  Show less...
  Прикажи повеќе

   GratoWin е добро воспоставено онлајн казино кое е насочено кон играчи со седиште во Франција и земјите од француско говорно подрачје. На пазарот е од 2019 година и се позиционираше како големо онлајн казино со значителни приходи. Високите ролки го земаат предвид приходниот аспект на кое било казино бидејќи онлајн казината со значителни приходи немаат проблеми со исплатата на големи добивки.

   100% до 200 € + 7 € бонус без депозит
   Show less...
   Прикажи повеќе

    Онлајн казиното Scratchmania е основано во 2018 година. Тоа е дел од онлајн казиното управувано од Jurimae Limited, подружница во целосна сопственост на Twino Trading NV

    100% до 400 EUR/USD + 200 бесплатни вртења
    • Транспарентна политика
    • Широк спектар на игри
    • Без дополнителни надоместоци за депозити
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Транспарентна политика
    • Широк спектар на игри
    • Без дополнителни надоместоци за депозити

    Казиното LevelUp е меѓу новите потфати започнати од познатиот оператор за коцкање Dama NV, кој исто така го води BitStarz казиното, Kingdom Casino, BaoCasino , и Оши казино. Лиценцирано е во јурисдикција на Курасао од Antillephone NV Основано во 2020 година, казиното LevelUp денес е едно од најдобрите мобилни казина благодарение на неговиот пристап на прво место на мобилен телефон.

    200% бонус + 30 бесплатни вртења и повеќе
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • Минимален депозит $2
    • Освојте награди како гаџети
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • Минимален депозит $2
    • Освојте награди како гаџети

    Slottica е совршено место за љубителите на коцкање. Во казиното се работи за квалитет, новина, безбедност, доверливост, широк опсег на игри и тоа не е граница. Има сè што му треба на секој модерен играч: квалитетни слот машини, реномирани развивачи на софтвер, нови игри и нивната голема разновидност, добри слотови за исплата, бонуси без депозит, сајбер спортови, виртуелни спортови и многу повеќе. Лесни услови за повлекување и што е најважно апсолутно безбедни.

    До 3000 долари + 100 бесплатни вртења
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • Различни големи игри
    • Достапни виртуелни спортови
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • Различни големи игри
    • Достапни виртуелни спортови

    Казиното Spinamba е супер светло казино со необична тема. Дефинитивно се издвојува со својот дизајн меѓу другите онлајн казина. Веб-страницата располага со класични и помодерни машини, бројката од повеќе од 1000, и сите тие имаат различни параметри и кругови на игра. Играчите можат да го најдат она што го бараат: добро познати провајдери, можност за играње во казино во живо, брзи исплати, фер игри и секако атрактивни бонуси. Играчот ќе добие максимално уживање и ќе може да освои пари. Казиното е стабилно иако ново, има избор на валути, играјте во демо режим.

    До $2500 + 100 вртења
    • Бинго казино
    • Дарежливи бонус понуди
    • Прифаќа биткоин
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Бинго казино
    • Дарежливи бонус понуди
    • Прифаќа биткоин

    Започнато во 2014 година, казиното Vegas Crest е едно од најдобрите онлајн казина на пазарот. Тој е напојуван од Vista Gaming и управуван од Palau Holdings NV. Овој оператор е лиценциран и регулиран во Курасао од Curacao eGaming. Други казина управувани од Palau Holdings NV., вклучуваат CyberBingo Casino, CyberSpins Casino, BingoSpirit Casino и BingoFest Casino.

    До 1000 € / 0,016 BTC + 100 вртења
    • Криптовалути
    • Грижа поддршка
    • Одлични бонуси
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Криптовалути
    • Грижа поддршка
    • Одлични бонуси

    Основано во 2017 година, Казиното Wild Tornado е управувано од Direx NV и неговата подружница, Direx Ltd. Direx NV е со седиште во Курасао и има лиценца од Antillephone NV

    До 200 € + 5 € бонус без депозит
    • Уникатни игри
    • Брза поддршка
    • Бонус без депозит
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Уникатни игри
    • Брза поддршка
    • Бонус без депозит

    Основан во 2008 година, WinsPark е добро воспоставено онлајн казино. Нивната цел отсекогаш била да им овозможат на своите корисници, според нивни зборови, „дестинација од соништата за онлајн игри со врвен квалитет“

    100% до 500 € + 100 бесплатни вртења
    • Легендарна авантура со Стејси
    • 6-ти таен бонус за добредојде
    • Бесплатни вртења во вторник
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Легендарна авантура со Стејси
    • 6-ти таен бонус за добредојде
    • Бесплатни вртења во вторник

    Казиното Stay е основано во 2021 година и е сосема ново онлајн казино. Основниот сопственик на казиното е Hollycorn NV; сепак, неколку други брендови поседуваат и некои акции во казиното.

    150% + 40 бесплатни вртења
    • Сезонски турнири
    • Дарежливи бонуси
    • Специјални игри во понуда
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Сезонски турнири
    • Дарежливи бонуси
    • Специјални игри во понуда

    Онлајн казиното Kings Chance е основано и реномирано казино лансирано во 2010 година. Тоа е во целосна сопственост и управувано од Audeo NV, заедно со Grand Fortune, Raging Bull и Malibu Club казина. Онлајн казиното Kings Chance е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Работи со избрани даватели на игри на пазарот. Kings Chance е казино кое има за цел да го поттикне сјајот и сјајот на Лас Вегас, а истовремено предизвикувајќи чувство на бајковито воспевање ширум светот. На многу почетници можеби им е тешко да се спротивстават на привлечноста на веб-локацијата како оваа, која ветува сеопфатна колекција на слот игри, како и пристојни бонуси. Од друга страна, мудриот гејмер разбира дека иако онлајн казиното може да изгледа привлечно однадвор, она што е најважно се одредбите и условите прикачени на секоја понуда. Овој преглед има за цел да одговори на следниве прашања: Какви игри нуди Kings Chance, кои бонуси ги нуди ова казино? Дали се одобрени претпочитаните опции за плаќање и дали некој има пристап до тим за поддршка на корисници 24/7?

    600 евра
    Show less...
    Прикажи повеќе

     Playamo е онлајн казино кое беше лансирано во 2005 година. Казиното е управувано од огромна компанија за коцкање со седиште во Австрија, Direx NV Limited, позната и како SoftSwiss. Компанијата, исто така, работи со многу други онлајн казина, вклучувајќи:

     100% до 4000 € + 100 бесплатни вртења
     • 24/7 Повеќејазичен разговор во живо
     • Мобилни пријателски игри
     • Повеќе опции за плаќање
     • 24/7 Повеќејазичен разговор во живо
     • Мобилни пријателски игри
     • Повеќе опции за плаќање
     100% до 500 € + 100 FS
     • Голем избор на даватели на игри
     • Многу начини на плаќање
     • Уникатна гејмификација
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Голем избор на даватели на игри
     • Многу начини на плаќање
     • Уникатна гејмификација

     Neon54 Casino е ново онлајн казино лансирано во 2021 година. Neon54 Casino е во целосна сопственост на Rabidi NV, познат оператор на казино. Во него се сместени преку 3.200 казино игри и дилери во живо, напојувани од реномирани провајдери на софтвер. Сите операции се лиценцирани и регулирани според законите на Владата на Курасао.

     200% до 1000 € + 100 бесплатни вртења!
     Show less...
     Прикажи повеќе

      Космонаут Казино е крипто-пријателски онлајн казино лансиран во 2020 година. Тоа е лиценцирано и регулирано од Комисијата за еИгри во Курасао. Космонаут Казино нуди широк спектар на казино игри (над 5.000) вклучувајќи слотови, видео покер, игри на маса, џекпот и игри со дилери во живо. Космонаут Казиното црпи инспирација од меѓугалактичките истражувања и има усвоено различни карактеристики врз основа на истражување на вселената.

      168% Добредојдовте Kickstarter до 1.000 SGD
      Show less...Прикажи повеќе
      • Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
      • Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
      • Лесна функција за наплата
      Show less...
      Прикажи повеќе
      • Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
      • Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
      • Лесна функција за наплата

      Казиното Me88 е врвно азиско онлајн казино лансирано во 2020 година. Со текот на неколку години, се здоби со популарност и доверба меѓу играчите на казино во Сингапур, Малезија, Виетнам и Тајланд. Тој е во сопственост и управуван од ME88 Technology Company Limited. Казиното Me88 е лиценцирано и регулирано според законите на Курасао и Филипините. Овие регулатори гарантираат дека провајдерите во казиното Me88 нудат правичност во играта.

      До 100% + 500 бесплатни вртења
      Show less...
      Прикажи повеќе

       Fresh Casino, во сопственост на Galaktika NV, е лиценцирано онлајн казино во кое се сместени широка колекција на казино игри и дилери во живо од преку 40 највисоки провајдери на софтвер. Навигацијата на веб-локацијата е едноставна и привлечна поради нејзиниот кориснички интерфејс. Играчите можат лесно да се движат низ различните категории на игри со помош на алатки за пребарување.

       До 100% + 500 бесплатни вртења
       Show less...
       Прикажи повеќе

        Џет казиното е релативно ново онлајн казино за прицврстување на вратите на меѓународната индустрија за коцкање, создадено и лансирано во 2020 година. И покрај краткото време на пазарот, казиното Џет изгради репутација обезбедувајќи само висококвалитетни функции. Освен што има фантастична библиотека за игри со преку 1.000 онлајн казино игри, Jet Casino нуди и опции за спортско обложување.

        150% до 1500 € + 125 бесплатни вртења
        Show less...
        Прикажи повеќе

         1goodbet е популарен букмејкер и онлајн казино лансиран во 2021 година. Тоа е бренд име на Goodbet OU NV. Онлајн казиното работи со Goodbet OÜ како платежен и оперативен агент во име на Goodbet OU NV

         До 1500 € + 270 бесплатни вртења
         Show less...
         Прикажи повеќе

          Casino Ice е добро воспоставено онлајн казино лансирано во 2013 година. Тоа е подружница во целосна сопственост на Invicta Networks NV, а сите операции се управувани од Brivio Limited. Тој е лиценциран и регулиран според законите на Владата на Курасао. Ice Casino нуди импресивна колекција на игри редовно тестирани и проверени од eCOGRA. Тој нуди спој на удобност, разновидност и удобност. Ice Casino соработува со водечките софтверски провајдери, како што се Amatic Industries, Pragmatic Play и NetEnt, за да создаде експанзивно казино лоби.

          Show less...Прикажи повеќе
          Show less...
          Прикажи повеќе

           iBet Casino е реномирана платформа за игри лансирана во 2021 година. Во сопственост и управувана од Claymore Malta Limited. Нуди огромна колекција на видео слотови, игри на маса, емисии на игри и маси со дилери во живо. iBet Casino е лиценциран и регулиран од страна на Органот за игри на среќа на Малта преку неговата матична компанија. Има одобрение од eCOGRA за фер игра во своите игри. iBet Casino е меѓународна платформа за коцкање основана во 2020 година. Во сопственост и управувана од Claymore Malta Limited. Групацијата Claymore Malta се фокусира на создавање на врвна технологија за коцкање. Тоа е и сајт за спортско обложување и онлајн казино што нуди редовно обложување и казино игри. Таа има за цел да создаде возбудливи искуства за обложување во живо и казино. Казиното iBet има печат eCOGRA кој потврдува дека сите игри понудени во ова казино нудат фер игра.

           100% до 1111 € + 300 бесплатни вртења
           Show less...
           Прикажи повеќе

            Казиното „Спин Рио“ напредува на енергичната и шарена карневалска тема во Бразил. Ова казино е во сопственост на Marketplay Limited и е веб-локација со бела етикета за Aspire Global International. Казиното Spin Rio може да се пофали со огромна колекција на казино игри и наслови на дилери во живо од некои од водечките развивачи на софтвер во индустријата.

             BETANDYOU е онлајн казино лансирано во 2010 година. Со него управува Pelican Entertainment Limited, но и припаѓа на Dranap Limited, компанија за казино основана и лиценцирана во Курасао. Првично, таа беше основана за да служи на пазарот во Централна Азија. Со текот на годините, тој се прошири за да им служи на потребите на европските, Комонвелтот на независни држави и африканските пазари. BETANDYOU Casino има партнерска програма дизајнирана да обезбеди оживување на неговите планови за проширување. Веб-страницата на ова казино ги содржи сите казино игри, како што се игрите во живо во казино, игрите со карти и слот машините.

             100% до $300 + 100 бесплатни вртења
             • Крипто-пријателски
             • 24/7 поддршка на клиентите
             • Дарежливи промоции
             • Крипто-пријателски
             • 24/7 поддршка на клиентите
             • Дарежливи промоции
             • Висока понуда за добредојде
             • Бонус за задржување
             • Висока понуда за добредојде
             • Бонус за задржување
             Прикажи повеќе
             Show less

             Во последниве години, онлајн казината стануваат сè подарежливи во понудата на своите клиенти широк спектар на бонуси. Бонусот без депозит е широко распространета промоција. Како што подразбира терминот, овој бонус не бара депозит.

             Прикажи повеќе

             Онлајн казина воведоа различни видови на бонуси бидејќи нивната репутација растеше. Бонусот без депозит е еден вид кој неодамна се здоби со популарност - поттикнувајќи го да стане еден од најпопуларните бонуси ширум светот. Бонусот без депозит е специфичен вид бонус што не очекува играчите да направат прв депозит.

             Прикажи повеќе

             Онлајн казина и обложувалници често даваат бонуси без депозит. Тие им овозможуваат на корисниците да испробаат страница или облог без да ги ризикуваат своите пари. Меѓутоа, за да ја добијат целосната корист од бонусот, играчите мора да се придржуваат до условите и условите за бонусот без депозит, како што е случајот со секој бонус. Овде, ќе ги разгледаме ситните букви за бонуси без депозит и ќе одговориме на некои често поставувани проблеми.

             Прикажи повеќе

             Популарноста на онлајн казината драстично се зголеми во текот на изминатите неколку години, бидејќи играчите ја ценат леснотијата со која можат да уживаат во нивните омилени игри без да мора да ја напуштат куќата. Достапноста на бесплатни онлајн казино игри со бонуси без депозит што им овозможуваат на играчите да вежбаат со вистински пари пред да направат депозит е главната продажна точка на онлајн казината.

             Прикажи повеќе
             Најдобри казина со бонус без депозит

             Најдобри казина со бонус без депозит

             Понекогаш, бонусот за онлајн казино без депозит може да изгледа како еднорог: сите сме слушнале за него и многумина од нас го посакуваат, но сепак не ни е така лесно. За среќа, има многу онлајн казина без бонуси без депозит таму и тимот во Онлајн CasinoRank има направено темелно истражување за да им го донесе на играчите најдобриот бонус без депозит казино.

             Иако бонусите за онлајн казино без депозит не носат значителни ризици (наспроти редовните бонуси за депозит), играчите не треба да брзаат со регистрацијата. Прво, клучно е да откриете кои се најдобрите онлајн казина со бонуси без депозит - казина што ги штиклираат сите полиња кога станува збор за безбедноста на играчите, доверливоста и генерално квалитетна услуга за коцкање.

             Подолу, ги наведуваме четирите основни принципи што треба да ги исполнуваат сите страници за казино за бонус без депозит.

             Безбедност и доверливост

             Иако играчите не мора да ја користат својата кредитна картичка или да внесуваат детали за плаќање за да ја откупат понудата на онлајн казино без депозит, тоа не значи дека безбедноста треба да биде фрлена на ветрот. Успешното искуство со коцкање преку Интернет вклучува пријавување на лиценцирани, сертифицирани и потврдени онлајн казина.

             Онлајн CasinoRank им носи на играчите само соодветно сертифицирани и регулирани страници за казино за бонус без депозит. Овие онлајн казина се потврдени не само од нашиот тим, туку и од независни власти и организации. Водечките онлајн казина треба да имаат важечка лиценца за коцкање, издадена од реномирани власти како што се Органот за игри на среќа на Малта, комисијата за коцкање во Обединетото Кралство или еГејминг Курасао (меѓу другите).

             Бонус услови

             Најдобрите бонуси без депозит за казина се оние со фер услови за бонус. Се разбира, играчите не можат да претпостават дека ќе откупат бонус без депозит без да исполнуваат никакви услови - секогаш постојат одредени ограничувања, како што се барањата за обложување или ограничувања за тоа колку пари може да се добијат од бонусот без депозит.

             Недостатокот на услови за бонус не е она што треба да го барате. Наместо тоа, играчите треба да ја споредат правичноста на условите за бонус. Најдоброто казино за бонус без депозит можеби сè уште има барање за играње, но може да биде помало од другите - на пример, 10-30x, наместо 45x.

             На играчите им се препорачува внимателно да ги читаат условите за бонус без депозит и да ги проценат онлајн казината врз основа на овие правила за бонус.

             Разновидни казино игри

             Без сомнение, најдоброто онлајн казино без бонус без депозит е она со најголем опсег на казино игри. Најдобрите онлајн казина треба да имаат неколку илјади онлајн слот игри, вклучувајќи и некои популарни онлајн слот игри како Megaways или Bonus Buy оние. Уште повеќе, врвните онлајн казина треба да имаат низа дилери во живо и игри на маса, така што коцкарите би можеле да уживаат во старите добри класици - онлајн рулет, блек џек итн.

             Многу модерни онлајн казина може да вклучуваат и други видови игри, вклучувајќи игри за инстант обложување, спортско обложување, онлајн бинго и кено. Колку повеќе, толку подобро - овој принцип важи за секое онлајн казино.

             Понатаму, соработуваат најдобрите онлајн казина без депозит познати провајдери на софтвер кои се познати по својот квалитет. Овие компании може да вклучуваат имиња како Play'n Go, Pragmatic Play, Yggdrasil, Betsoft, Microgaming и многу други.

             Поддршка за корисници

             Четвртиот основен принцип што треба да го има секое онлајн казино без депозит е сигурна, професионална поддршка на клиентите. Најдобрите казина без депозит имаат 24/7 корисничка поддршка - на овој начин, коцкарите секогаш можат да пристапат до помош, и покрај времето што го избрале за играње.

             Кога станува збор за каналите за поддршка на клиентите, поддршката за е-пошта е секогаш присутна, но тоа не е основно средство за комуникација во онлајн казина без депозит. Најдобрите казина без депозит треба да вклучуваат функција за разговор во живо што им овозможува на играчите брзо да контактираат со службата за корисници благодарение на практична форма за разговор во живо.

             Најдобри казина со бонус без депозит
             Што е бонус без депозит?

             Што е бонус без депозит?

             Бонусите за казино без депозит се, како што наведува нивното име, онлајн казино понуди за кои не е потребен никаков депозит од играчот. Нормално (и разбирливо), повеќето онлајн казино бонуси побарајте депозит и големината на бонусот зависи од депонираниот износ. Сепак, ова не е случај со понудите за казино без депозит, бидејќи тие се додаваат на сметките на играчите без да бараат пари за возврат.

             Овој бонус можеби звучи премногу добро за да биде вистинит, но нема потреба играчите да се сомневаат во легитимноста на овие понуди. Понудите за казино без депозит се наменети да бидат стимулации и подароци кои носат нови играчи во онлајн казиното, толку едноставно. Главниот улов на бонуси без депозит лежи во нивната мала големина: во споредба со обичните бонуси за депозит, бонусите во казиното без депозит се многу помали по големина, така што играчите нема да имаат шанса да откупат стотици долари без депозит.

             Како функционираат бонусите без депозит?

             Бонусите за онлајн казино без депозит се прилично едноставни и можеби се полесни за користење отколку бонуси засновани на депозит. Бидејќи депозитите не се потребни, играчите не треба да се грижат за плаќањето. Наместо тоа, бонус без депозит обично се додава на сметката веднаш по успешната регистрација. Всушност, најчестиот начин за откупување на бонус без депозит е регистрирањето за прв пат: многу казина може да понудат бонус за регистрација без депозит како стимул што ќе го поттикне играчот да отвори сметка.

             Бидејќи не се вклучени вистински пари, играчот нема да го почувствува тоа како ризична одлука и затоа може да биде склон да се пријави. За релативно мал бонус, казиното добива нов играч кој може, во иднина, да продолжи да игра како коцкар со вистински пари (или барем, тоа е амбицијата на казиното кога нуди бесплатен бонус за добредојде без депозит). Повеќето понуди за бонус без депозит автоматски се додаваат на играчот откако ќе се отвори сметка.

             Понекогаш, може да се бара бонус код без депозит и во тој случај, кодот треба да се внесе за време на процесот на пријавување. Има специфично поле за код за бонус за таа цел и штом ќе се искористи кодот за бонус без депозит, коцкарот ќе го најде бонусот без депозит од неговата сметка.

             Видови бонуси без депозит

             Постојат два главни типа на бонуси без депозит: бесплатни вртења и бесплатни бонус пари. Првиот бонус за регистрација на казино без депозит ќе ослободи бесплатни кругови во одредена слот машина (и коцкарот ќе ги најде овие вртења без депозит при отворање на онлајн слот игра). Во случајот на второто, бонусот без депозит е веќе достапен на сметката како бонус пари.

             Најдобриот бонус за казино без депозит е, се разбира, најголемиот со најниски барања за обложување. Во повеќето случаи, бонусите во казиното без депозит се прилично мали - онлајн казиното може да одобри до 50 бесплатни вртења без депозит или 20-50 долари во бонус пари, но обично, бонусите без депозит се само мали подароци, достапни за играчите кои првпат се враќаат .

             Што е бонус без депозит?
             Предности - Зошто треба да користам бонус без депозит?

             Предности - Зошто треба да користам бонус без депозит?

             Бонусите без депозит се едни од најбараните промоции во онлајн казината и поради некои очигледни причини. Не многу бонуси може да одговараат на поволностите што играчите можат да ги уживаат при откупување на бонус за добредојде без депозит. Еве некои од главните придобивки од овие бонус понуди:

             • Бонус без ризик - Бонус за добредојде без депозит е единствениот целосно безризичен бонус, бидејќи нема вклучен депозит за вистински пари. Играчите можат да го откупат бонусот без потреба да трошат свои пари, така што ова го прави бонусот без депозит без ризик.
             • Не е потребен депозит - Бонусите за казино без депозит не бараат од играчите да трошат пари (освен ако подоцна, барањата за обложување ќе го бараат тоа за повлекувања). Овие бонуси може да се активираат и искористат веднаш без да мора да се плаќа.
             • Добар начин да го пробате казиното - Честопати, коцкарите се претпазливи играње казино игри и претпочитаат да одвојат време за да ја разгледаат локацијата на казиното. Бонусот за онлајн казино без депозит е совршен за тоа: дава увид во игрите и околината на казиното, без трошење пари.
             • Пристап до нови забавни игри - Игрите во казино без депозит може да отклучат некои забавни опции за коцкање што играчите вообичаено би ги превиделе (како свежите слот игри). Онлајн казина може да издаваат бонуси без депозит и за сосема нови игри, како начин да ги промовираат на играчите. Ова го прави бонусот без депозит одлична шанса да пробате нешто ново и различно.

             Недостатоци на бонус без депозит

             Сите знаеме дека бесплатниот бонус за казино, колку и да звучи одлично, не доаѓа без негативни страни, а истото важи и за бесплатен бонус без депозит. Пред да одат на бесплатен бонус без депозит казино, играчите треба внимателно да ги разгледаат следните негативни страни.

             • Строги барања - Најголемата негативна страна на бонусите без депозит се строгите услови за бонус што мора да се исполнат за да се активираат и откупат бонусните пари. Бесплатниот бонус за казино без депозит може да дојде со високи барања за обложување, кратки временски периоди, ограничувања на играта и други услови што го отежнуваат повлекувањето на парите.
             • Може да бара депозит за повлекување - Иако обично, бесплатниот бонус без депозит е потполно бесплатен, некои онлајн казина може да бараат депозит доколку играчот сака да повлече бонус средства или добивки. Иако потребниот депозит може да биде мал, тој сепак ја поразува целта за откупување на бонус без депозит.
             • Мали количини - Најголемиот проблем кога станува збор за бесплатни пари без депозит казина, е самиот износ на бонус. Бонусите без депозит имаат тенденција да бидат прилично мали, понекогаш едвај над 20 долари или 50 бесплатни вртења. Иако е добра поволност, малиот бонус без депозит можеби не е доволен за повеќето коцкари.
             • Ограничени добивки - Кога користите бесплатен бонус за казино, добивките може да бидат ограничени со бонус правила. Ова значи дека и покрај освојувањето на голема награда, играчите сепак може да бидат ограничени во износот што всушност можат да го повлечат (или да се повлечат без да направат депозит).
             Предности - Зошто треба да користам бонус без депозит?
             Како да го претворите бонусот во вистински пари

             Како да го претворите бонусот во вистински пари

             Еден од најголемите проблеми со кои многу коцкари може да се соочат откако ќе го откупат својот бонус во казино без депозит, е конвертирање на бонусот во вистински парични средства или со други зборови, усогласување со условот за обложување прикачен на бонусот.

             Во најдоброто сценарио, играчите може да најдат бонус без депозит без барања за обложување и ако тоа е ситуацијата, нема потреба да се грижите за конвертирање на средствата: сите добивки веднаш ќе бидат вистински пари и играчите можат да продолжат со повлекување.

             Повеќето казина со бонус без депозит со вистински пари ги бараат следните барања за обложување, што значи дека играчите мора да ставаат облози до одреден лимит пред да можат да ги уплатат своите вистински пари онлајн казино бонус без депозит. Овие барања се разликуваат: некои казина може да бараат обложување до 40x, додека друго казино со вистински пари бонус без депозит може да бара обложување само околу 10-20x.

             За да се постави ова во перспектива, условот за обложување 20 пати значи дека ако добивките од бонус без депозит на онлајн казино изнесуваат 100 долари, играчите ќе треба да се обложат за 2000 долари за да ги уплатат вистинските пари од бонусот без депозит во казиното.

             Иако звучи опширно, конвертирањето на бонусот без депозит во вистински пари можеби не е толку комплицирано како што изгледа, бидејќи добивките во играта исто така ќе придонесат за условот за обложување. Многу играчи може да откријат дека е потребно многу помалку напор за да го откупат вистинскиот бонус без депозит.

             Други општи услови и услови

             Барањата за обложување можеби се досадни, но тоа не се единствените правила без депозит што играчите мора да ги следат. Бидејќи грантови за бонус без депозит, во суштина, бесплатни пари, онлајн казиното јасно треба да биде внимателно и не може да ги дели парите лево-десно без да бара да се почитуваат какви било правила.

             Еве некои од најчестите правила и услови за бонус без депозит што играчите може да ги сретнат во онлајн казина со вистински пари.

             • Ограничувања на играта - Бонус за казино без депозит со вистински пари може да не важи секогаш за сите казино игри и наместо тоа, играчите можеби ќе треба да играат одредени игри. Ова ограничување е поврзано и со обложување на бонусот: не сите казино игри се сметаат за исполнување на условот за играње.
             • Максимален облог - Сите вистински парични бонуси без депозит може да се обложуваат со ставање одреден максимален облог, обично околу 5 долари. Ако играчите го надминат дозволеното ограничување за обложување, постои можност нивната сметка да биде затворена или едноставно да го изгубат бонусот без депозит.
             • Максимални добивки - Честопати, бонусите за казино без депозит со вистински пари имаат победнички капа, што значи дека дури и ако играчот освои огромна награда, можеби нема да ја искешира целата, бидејќи користел бонус средства без депозит. Не сите казина со вистински пари ги имаат овие ограничувања, но некои ги имаат, што го прави клучен улов.
             • Временски ограничувања - Бонусите без депозит не траат вечно, особено ако се зборува за нивно претворање во средства со вистински пари. Ниту еден бонус за депозит не смее да се игра во одреден временски период, во спротивно, средствата ќе истечат и повеќе нема шанси да ги добиете во вистински пари.
             • Ограничувања на IP - Последно, но не и најмалку важно, има една важна точка што треба да се запамети: има еден бонус на располагање по домаќинство и како домаќинство, казиното значи IP адреса. Ако онлајн казиното открие некој кој се обидува да откупи бонус без депозит неколку пати по IP адреса, сметката на казиното може да се затвори и да се отстрани пристапот.
             Како да го претворите бонусот во вистински пари

             Најнови вести

             Winorama ги пречекува новите играчи со 7 $ при регистрација
             2023-05-16

             Winorama ги пречекува новите играчи со 7 $ при регистрација

             Повеќето онлајн казина ги поздравуваат новите потписници со награда која може да биде бонус за депозит за натпревар, бонус без депозит, бонус за бесплатни вртења, итн. .

             Божиќен бонус казина 2022 година
             2022-12-08

             Божиќен бонус казина 2022 година

             Дали барате божиќни бонус казина и промоции? Еве неколку причини зошто треба да ги искористите бонусите во казиното за време на Божиќ. За време на божиќната сезона, сè е за давање, вклучително и малку нешто за себе. Искористете ги сите неверојатни бонуси за казино што се нудат оваа година за да го направите вашиот Божиќ уште повесел и светол. Од бесплатни вртења до бонуси без депозит, има многу начини да го зголемите вашиот субсидирам за време на празниците. Пријавете се во вашето омилено онлајн казино за да ги искористите овие одлични божиќни понуди! Спуштете ја овошната торта, истурете си чаша со јајце и забавувајте се!

             Вообичаени грешки што играчите ги прават со бонусите за онлајн казино
             2021-10-25

             Вообичаени грешки што играчите ги прават со бонусите за онлајн казино

             Бонуси за онлајн казино се причината поради која некои гејмери претпочитаат да играат онлајн. Денес, онлајн казината им нудат на играчите бонуси како награди за добредојде, враќање на готовина, без депозит и бонуси за депозит. Некои дури ќе ве наградат со бесплатно време за играње само за инсталирање на нивната мобилна апликација.

             Најчесто поставувани прашања

             Сѐ што треба да знаете за казината

             Што се бонуси без депозит?

             Бонусите без депозит се специјални бонуси на онлајн казино за кои не е потребен претходен депозит од играчот, спротивно на другите редовни промоции на казино кои секогаш се поврзани со депозити или облози со реални пари. Меѓутоа, не може да се бараат бонуси за депозит веднаш по регистрацијата или како лојален клиент, без да мора да направите нов депозит.

             Зошто онлајн казината нудат бонуси без депозит?

             Онлајн казина користат бонуси без депозит како стимулации за пријавување. Овие бонуси се наменети да им се допаднат на новите клиенти кои претходно не го користеле онлајн казиното: бонусот е како дополнителен подарок што му помага на казиното да најде нови играчи. Со други зборови, делува слично на попусти или промоции во која било нормална компанија.

             Дали може да се повлечат бонуси без депозит?

             Да, сите добивки и бонус пари добиени од бонусот без депозит може да се повлечат, а единственото предупредување се барањата за обложување бонус и други услови. Онлајн казина понекогаш може да нудат бонуси без депозит без услов за обложување, но тоа е ретко. Во повеќето случаи, играчите треба прво да следат некои услови за бонус пред бонусот да стане достапен за повлекување.

             Дали е можно да се добијат вистински пари без депозит?

             Да, сосема е можно да се освојат вистински пари без претходно да се направи депозит. Бонуси без депозит ги наградуваат средствата од вистински пари, кои може да се исплатат. Единствениот улов лежи во условите за бонус: обично, парите од бонус без депозит мора да се обложуваат и постои шанса играчите да треба да направат депозит или за да ги добијат добивките или да го исполнат условот за обложување.

             Кои онлајн казина нудат бонуси без депозит?

             Многу онлајн казина нудат бонуси без депозит на клиентите кои прв патуваат. Нашата споредба ги наведе сите најдобри онлајн казина без бонуси без депозит, така што играчите едноставно можат да најдат соодветна понуда за бонус од списокот на оваа страница. За жал, не сите казина нудат бонуси без депозит.

             Какви видови бонуси за казино без депозит постојат?

             Двата главни типа на бонуси за казино без депозит се бонус готовина и бесплатни вртења, и двата се доста популарни. Бесплатните вртења се наградуваат за одредени онлајн слотови, парите од бонус може да се користат за која било посакувана игра, слично на средствата од вистински пари што вообичаено би се префрлиле на сметката.

             Каде можам да ги најдам најголемите бонус кодови без депозит?

             Најголемите кодови за бонус без депозит може да се најдат од нашата споредба секогаш кога таквите бонуси ќе станат достапни. Играчите треба да забележат дека овие бонус кодови можеби нема да дадат најголеми бонуси во споредба со стандардниот бонус за депозит, но најдобрите бонус кодови може да бидат присутни токму во нашата споредба.