Врвни слот игри кои нудат бонуси за бесплатни вртења

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Слот машините се најпопуларните онлајн казино игри во денешно време. Овие игри се лесни за играње, задоволувачки и често се квалификуваат за промоција на бонус за казино без депозит и депозит. И за да ги зголемите вашите шанси да ја достигнете главната награда, повеќето титули доаѓаат со бесплатни вртења во играта.

Но, бидејќи повеќето слотови имаат бонус вртења, играчите може да се борат да ги најдат совршените бесплатни слот игри со бесплатни вртења. Ако сте еден од овие играчи, продолжете да читате за да дознаете неколку наслови на топ-слотови со наградни кругови за бесплатно вртење. Исто така, ќе научите неколку совети за тоа како да добиете исплата користејќи бонус за слот.

Врвни слот игри кои нудат бонуси за бесплатни вртења

Cat Wilde and the Doom of Dead (Неограничени бесплатни вртења)

Cat Wilde and the Doom of Dead е уникатен автомат лансиран од Play'n GO во 2021. Во овој автомат со бонуси за бесплатни вртења, ќе се упатите кон Стариот Египет за да откриете богатства во погребните одаи.

Во гробниците ќе најдете симболи како што се кралски карти, Анубис, Тутанкамон, Мачка Вајлд и Диви. Симболите Cat Wilde и Wild се најисплатливи, давајќи им на играчите 1000 пати влог за пет од еден вид.

Слот обезбедува неограничени бонус вртења за да ги зголемите вашите шанси за освојување на 5000x врвна исплата. Мора да соберете само најмалку три скетери за време на секоја бонус рунда за да продолжите со отклучување на преспините.

Артемида против Медуза (Неограничени бесплатни вртења)

Артемида против Медуза е икона онлајн слот машина што напојува Quickspin до ѕвезда во 2020 година. Тоа е многу испарлив слот кој совршено ја прикажува епската битка помеѓу Артемида, грчка божица и горгонката Медуза.

Битката за планината Олимп се одвива на мрежа 5x4 со до 1024 победнички начини. Со други зборови, играчите мора да одговараат на најмалку три симболи на соседните макари за да победат наместо линиите за обложување.

За време на епската битка, играчите можат да добијат 5000x исплата со помош на неограничени бесплатни слот игри. Спуштете најмалку три симболи за расејување (лак и стрела) или макари 2, 3 и 4 за да ги активирате слободните кругови. Лудилото на слотот продолжува додека не можете да слетате повеќе расфрлани во бонус игрите.

Самурај Сплит (480 бесплатни вртења)

Самурај Сплит е слот со 5 ролни со 25 линии за обложување од NextGen Gaming. Како што би очекувале, темата на играта се врти околу јапонски воин со меч и други јапонски културни симболи како што се воини, коњи и храмови.

Како и во повеќето модерни онлајн слотови, акцијата започнува откако ќе се совпадне кралската картичка на линијата за плаќање, додека тематските икони може да им дадат на гејмерите уште поголеми исплати. И за да се завршат уште поголеми исплати, иконата „диви“ може да ги замени сите симболи за плаќање освен симболите за расфрлање на слотот.

Но, главната атракција на овој слот на тема Самурај е функцијата за бесплатни вртења. Може да го активирате овој бонус за слот откако ќе спуштите три или повеќе икони за расфрлање каде било на макалата. Доколку се појават распрснувачите во бонус игрите, можете да освоите до 480 бесплатни вртења.

Сибирска бура (240 бесплатни вртења)

Сибирската бура е привлечна слот машина од прославените Добавувач на содржини со седиште во САД IGT. Играта е поставена на уникатна 3x4x5x4x3 мрежа со најмногу 720 победнички линии, каде играчите можат да поклопат 3, 4 или 5 симболи на соседните. Интересно е што овој автомат плаќа на двата начини.

Додека длабоко во шумата покриена со мраз, ќе најдете повеќе симболи, вклучувајќи накит, заб од тигар и сибирски тигри. Овие симболи можат да ги наградат гејмерите со до 8 пати влог. Играта има и дива икона која ги заменува сите други симболи за да им помогне на играчите да формираат поголеми победи.

Откако ќе се соберат најмалку три скетери, работите стануваат уште подобри откако ќе го активирате влогот до 50 пати. Ако видите симбол на тигарско око на пет последователни ролни, ќе добиете од 8 до 240 бесплатни вртења. Неколку слот машини со бонус кругови можат да одговараат на оваа награда.

Клеопатра (180 бесплатни вртења)

Клеопатра од IGT се смета за еден од најдобрите бесплатни онлајн слот машини со бонус вртења. Овој класичен слот на тема Антички Египет беше објавен во 2012 година и успеа да одржи култен статус меѓу онлајн и копнените казино играчи.

Приказната на слот-играта се центрира околу Клеопатра, последниот антички египетски фараон. Тоа е директна игра каде што треба само да поклопите најмалку три икони на која било од 20-те линии за обложување. Самата волшебна кралица е дивината, која ги заменува сите симболи освен расејувањето.

Во меѓувреме, симболот на Сфингата е расејувачот, со множител од 100x за собирање најмалку два. Овие симболи исто така може да активираат 15 бонус вртења, при што играчите добиваат до 180 вртења ако слетаат повеќе растура во бонусните кругови.

Fortunes of Sparta (100 бесплатни вртења)

Fortunes of Sparta е слот машина од 2014 година без преземање Играње на планот. Ќе научите како да се борите и да победите од легендарниот Спартак во оваа игра. Идејата е да ја ослободите љубовта на вашиот живот и да освоите богатство за да ѝ биде удобно.

Играта ќе ве вооружи со оружје како копја, штитови, оклопи, едрилици итн., за да ви помогне да ја постигнете мисијата. Temple Wild е премиум иконата, која ви овозможува да освоите до 4000 пати влог за пет од еден вид.

Кога ќе соберете најмалку три скетери, ќе се активира функцијата Spartan Spin, што ќе ве награди со до 100 бонус игри. Тоа не е се. Победничките симболи за време на бонус игрите ќе станат лепливи, зголемувајќи ги вашите шанси за освојување на максималната исплата од 10.000 пати.

Покрај бесплатното игри со автомати со бонус вртењата наведени погоре, можете да ги играте и следните наслови:

  • Buffalo King од Pragmatic Play (100 бесплатни вртења)
  • Kronos од WMS (100 бесплатни вртења)
  • Rainbow Riches Reels of Gold од WMS (100 бесплатни вртења)
  • Gladiator од Microgaming (100 бесплатни вртења)
  • Зевс од WMS (100 бесплатни вртења)

Како играчите во казино можат да добијат исплата користејќи бесплатни вртења во играта?

Многу коцкари честопати брзо играат автомати со највисоки можни бонус вртења. Сепак, има повеќе за бонус вртења отколку обични бројки. Ако сакате да добиете исплата со бесплатни вртења на автомат, препорачливо е да играте игра што ви овозможува почесто да добивате.

Ваквите игри често имаат ниска до средна нестабилност и RTP (враќање на плеерот) треба да биде над 96%. Добар пример е Fortunes of Sparta, кој има средна нестабилност и 97,40% RTP. Имајте предвид дека слотови со ниска нестабилност им дозволуваат на гејмерите да победуваат почесто, иако износот е обично мал.

Но, која и да е стратегија што ја применувате на бесплатните слот-игри со бонус вртења, запомнете дека овие игри се чисто засновани на среќа. Од оваа причина, CasinoRank ги советува гејмерите да ги играат овие бесплатни слотови за вртење само за забава. Користете ги бонусните вртења за да ги тестирате карактеристиките на играта и да освоите исплата ако имате среќа. Ништо не е сигурно со слотови!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Каде можам да играм слот машини со бесплатни вртења?

Тоа зависи од вашите лични барања. Само играјте слот машини за бесплатен спин на лиценцирани и регулирани сајтови за коцкање. Овие страници често обезбедуваат слотови со тестирани системи RNG (генератор на случаен број).

Дали е можно да се добие вистинска исплата на пари користејќи бесплатни вртења?

Да, слот машините се исклучиво игри засновани на среќа, што значи дека можете да ја освоите најголемата исплата на играта со бонус вртења. Сепак, погрижете се играта да има висок RTP и ниска варијанса за да победувате почесто за време на бонусните кругови.

Кои автомати со бесплатни вртења се најдобро за играње?

Cat Wilde and the Doom of Dead е одличен слот за освојување бесконечни бонус кругови користејќи пријателски 96,29% RTP. Fortunes of Sparta е уште една опција, со до 100 бонус вртења и 97,40% RTP.

Може ли да играм бесплатни слотови со бонус кругови на мобилни телефони?

Да, повеќето казина се оптимизирани за HTML5, што значи дека можете да пристапите до сите услуги од далечина на вашиот паметен телефон или таблет. Некои казина имаат и посебни апликации за телефони со iOS и Android.

Бонусите за вртења без депозит: дали се навистина бесплатни?

Бонусите за вртења без депозит: дали се навистина бесплатни?

Бесплатните вртења се веројатно најраспространетите бонуси на онлајн казиното бидејќи овие бонуси се користат на слот машините, кои сочинуваат дел од библиотеката со игри во казиното. Овие награди можат да бидат во различни форми, при што повеќето играчи претпочитаат бонуси за казино без депозит без вртења.

Максимизирање на добивките со бонуси за бесплатни вртења

Максимизирање на добивките со бонуси за бесплатни вртења

Онлајн казина имаат различни бонус промоции за да ги намамат и одржуваат играчите среќни. Еден од најраспространетите бонуси за казино се бесплатните вртења. Ова се бесплатни бонус кругови за играчите да ја пробаат среќата на одреден слот или на целата библиотека со слот и да добијат исплата на среќен ден.  

Совети и трикови за бонус за бесплатни вртења

Совети и трикови за бонус за бесплатни вртења

Бонусите за бесплатни вртења се некои од најраспространетите онлајн казино промоции. Овие бонуси им нудат на играчите шанса да ги вртат ролните на автоматите без да ги ризикуваат нивните сметки. И ако играчите имаат среќа, тие можат да добијат вистинска исплата на пари од бонус вртења.