Топ онлајн казина со Бонус за враќање на готовина : наведени и споредени

Добредојдовте во CasinoRank, вашиот извор за стручни совети за бонуси на онлајн казино. Ние сме специјализирани за обезбедување детални информации за најдобрите онлајн казина и бонусите што ги нудат. Денес, ние сме возбудени да ве запознаеме со бонусот за враќање на готовина. Овој тип на бонус е дизајниран да им врати на играчите процент од нивните загуби како бонус. Нашиот тим состави листа на најдобрите казина кои нудат бонуси за враќање на готовина. Не пропуштајте ја шансата да вратите дел од вашите загуби - посетете едно од нашите препорачани казина со бонус за враќање на готовина денес!

Топ онлајн казина со Бонус за враќање на готовина : наведени и споредени
Keisha Bailey
ExpertKeisha BaileyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Како ги оценуваме и рангираме казината со бонус за враќање на готовина

На CasinoRank, нашиот тим од експерти има долгогодишно искуство во оценување на онлајн казина со различни бонуси, вклучувајќи го и бонусот за враќање на готовина. Ние земаме предвид неколку фактори за да се осигураме дека само препорачуваме безбедни и сигурни казина на нашите читатели.

Безбедност

Пред сè, даваме приоритет на безбедноста и безбедноста на нашите читатели. Нашата сеопфатна евалуација вклучува длабоко нурнување во лиценцирањето, безбедносните протоколи и репутацијата на секое казино. Нашата цел е да гарантираме дека секое казино што го поддржуваме не само што е доверливо туку и обезбедува безбедна средина за игри.

Процес на регистрација

Внимателно го испитуваме процесот на регистрација на секое казино за да се осигураме дека е директен и лесен за корисниците. Дополнително, проценуваме дали казиното собира непотребни лични информации за време на регистрацијата, со цел да ја заштити приватноста на нашите читатели и да го насочи нивното искуство со игри.

Депозити и методи за повлекување

Практичноста и безбедноста се најважни кога станува збор за депонирање и повлекување средства. Ние прецизно го оценуваме разновидност и доверливост на начините на плаќање секое казино нуди. Нашето испитување вклучува да внимаваме на какви било скриени надоместоци или продолжено време на обработка што може да влијае на финансиските трансакции на нашите читатели.

Бонуси

Критичен аспект на нашата евалуација се фокусира на бонусот за враќање на готовина што го обезбедува секое казино. Ние гарантираме дека овие бонуси не се само примамливи, туку и фер и транспарентни. Понатаму, ние темелно ги испитуваме сите поврзани барања за обложување или ограничувања што можат да влијаат на способноста на играчот да ги повлече своите добивки, обезбедувајќи им на нашите читатели јасно разбирање за тоа што да очекуваат.

Репутација меѓу играчите

Гласовите и искуствата на колегите играчи имаат значајна тежина во нашиот процес на оценување. Ги разгледуваме повратните информации и прегледите на играчите за да ја измериме вкупната репутација на казиното. Исто така, истражуваме дали има нерешени поплаки или проблеми што потенцијално би можеле да го нарушат искуството со игри на нашите читатели. Со вклучување на овие сознанија, ние се стремиме да ги водиме нашите читатели до казина кои собраа доверба и добра волја во заедницата за игри.

Image

Бонус за враќање на готовина - Сè што треба да знаете

Бонус за враќање на готовина е еден вид промоција на онлајн казино што ви овозможува да заработите процент од вашите загуби назад, обично како бонус готовина или кредити. Вообичаено, казината нудат процент на враќање на готовина што се движи од 5% до 30% од вашите нето загуби, кои можете да ги користите за да продолжите да играте или да се повлечете откако ќе ги исполните специфичните барања. Во повеќето случаи, бонусите за враќање на готовина може да се користат на која било игра достапна во казиното, но секогаш е мудро да ги проверите условите и условите за да се осигурате дека нема да пропуштите никакви ограничувања. Некои казина може да имаат специфични игри подобни за бонуси за враќање на готовина, додека други би можеле да исклучат одредени типови или наслови на игри.

Како да добиете бонус за враќање на готовина

Бонус за враќање на готовина работи на едноставен принцип: колку повеќе играте и губите, толку повеќе бонус готовина добивате назад. Онлајн казина со бонуси за враќање на готовина го пресметуваат износот за враќање на готовина врз основа на вашите нето загуби во одреден период (дневни, неделни или месечни) или на одредени игри. На пример, ако казиното нуди 10% бонус за враќање на готовина и изгубите 100 долари за време на промотивниот период, ќе добиете 10 долари како бонус за враќање на готовина.

Еве ги чекорите за да го добиете бонусот за враќање на готовина:

 • Регистрирајте се за сметка во казино што нуди бонус за враќање на готовина
 • Направете депозит
 • Играјте ги вашите омилени казино игри
 • Ако претрпите загуби, казиното ќе кредитира процент од вашите загуби назад на вашата сметка
Водич за почетници за бонуси за враќање на готовина во казино

Видови понуди за бонус за враќање на готовина

Постојат неколку видови на понуди за бонус за враќање на готовина што играчите можат да ги искористат. Еве некои од најчестите типови:

Поврат на пари на нето загуби

Еден распространет тип на бонус за враќање на готовина е враќањето на готовина на нето загубите. Овој бонус ги наградува играчите со процент од нивните нето загуби, кои се пресметуваат со одземање на нивните вкупни добивки од нивните вкупни облози. На пример, ако вкупните облози на играчот изнесуваат 500 долари, а тој освои 200 долари, нето загубите ќе бидат 300 долари. Со бонус за враќање на готовина на нето загуби, тие може да добијат дел од тие 300 долари како бонус, помагајќи да се ублажи влијанието на нивните загуби.

Поврат на готовина на вкупни загуби

Друга варијанта на бонус за враќање на готовина е враќање на готовина на вкупните загуби. За разлика од нето загубите, кои ја земаат предвид само разликата помеѓу добивките и облозите, овој тип на враќање на готовина ги пресметува наградите врз основа на вкупниот облог, без разлика дали играчот победил или изгубил. На пример, ако некој играч ставил 1.000 долари во облози, може да добие процент од тие 1.000 долари како бонус, без оглед на нивните вистински победи или порази.

Поврат на пари на одредени игри

Некои казина нудат бонуси за враќање на готовина приспособени на одредени игри, како што се слотови или игри на маса. Овој пристап им овозможува на играчите да истражувајте нови игри или препуштете се на нивните омилени со дополнителна сигурност да се знае дека дел од нивните загуби ќе бидат вратени. Тоа е одличен начин за играчите да ги диверзифицираат своите искуства со игри без да ризикуваат значителен износ од сопствените средства.

Поврат на готовина на одреден ден

Одредени казина обезбедуваат бонуси за враќање на готовина во одредени денови во неделата, нудејќи им на играчите можност да повратат дел од нивните загуби доколку наидат на несреќна серија. Овие бонуси можат да бидат поттик за морал, помагајќи им на играчите да останат ангажирани и мотивирани дури и по низа несреќни исходи.

Видови на казино Cashback бонуси

Одредби и услови за бонус за враќање на готовина

Кога станува збор за бонусите за онлајн казино, важно е да ги разберете условите и условите што доаѓаат со нив. Овие правила ги прикажуваат барањата и ограничувањата што играчите мора да ги следат за да го добијат и искористат бонусот. Во оваа статија, ќе ги разгледаме подетално условите и условите за бонусот за враќање на готовина.

Барања за обложување

Барањата за обложување се вообичаена карактеристика на бонуси за онлајн казино, вклучувајќи го и бонусот за враќање на готовина. Овие барања диктираат колку пати играчот мора да го обложи износот на бонусот пред да може да повлече какви било добивки. На пример, типична понуда за добредојде може да вклучува 100% бонус за враќање на готовина до 100 долари со услов за обложување 30 пати. Ова значи дека ако играчот депонира 100 долари и добие бонус за враќање на готовина од 100 долари, тој мора да обложи 3.000 УСД (30 x 100 УСД) пред да може да повлече какви било добивки.

Потребен е минимален депозит

За да се квалификуваат за бонусот за враќање на готовина, играчите мора да направат минимален депозит. Оваа сума варира во зависност од казиното и конкретната понуда за бонус. Минималниот депозит е важен бидејќи гарантира дека играчите се посветени на играње во казиното и не само што ја користат предноста од понудата за бонуси.

Ограничувања за тип на игри или наслови

Некои бонуси за враќање на готовина може да имаат ограничувања за типот на игри или наслови што може да се играат со бонусот. На пример, казиното може да дозволи бонусот да се користи само на автомати или игри на маса. Ова е важно затоа што гарантира дека играчите го користат бонусот на начин на кој казиното планирало.

Ограничувања на минималната и максималната големина на облогот

Бонусите за враќање на готовина, исто така, може да имаат ограничувања на минималната и максималната големина на облогот. Ова значи дека играчите мора да се обложуваат во одреден опсег за да се квалификуваат за бонусот. На пример, казиното може да бара од играчите да се обложуваат минимум 1$ и максимум 10$ по спин за да се квалификуваат за бонусот за враќање на готовина.

Капа за максимална победа

Бонусите за враќање на готовина може да имаат и ограничување на максималниот износ што може да се освои со помош на бонусот. Ова значи дека дури и ако некој играч освои повеќе од максималниот износ, тој ќе го добие само ограничениот износ. На пример, казиното може да ја ограничи максималната добивка на 500 долари, дури и ако играчот освои 1.000 долари.

Временско ограничување

Конечно, бонусите за враќање на готовина може да имаат временско ограничување. Ова значи дека играчите мора да го искористат бонусот во одредено време или тој ќе истече. На пример, казиното може да бара од играчите да го користат бонусот во рок од 30 дена од неговото примање.

Можеш ли да освоиш големо со бонус за враќање на готовина?

Додека бонусите за враќање на готовина може да немаат возбуда од некои други бонуси, тие можат да ви помогнат во зачувувањето на средствата. Тие дејствуваат како финансиска перница против загубите и го продолжуваат вашето време за играње, што потенцијално ќе резултира со поголеми добивки. За да ги максимизирате придобивките од бонусите за враќање на готовина, погрижете се да ги почитувате правилата на казиното и вклучете се во претпазливо обложување.

Совети и трикови за бонус за враќање на готовина 2024
Image

Добрите и лошите страни на бонусите за враќање на готовина

Бонусот за враќање на готовина е популарен тип на бонус за онлајн казино кој им нуди на играчите процент од нивните загуби назад како бонус. Иако овој бонус може да биде корисен за некои играчи, тој исто така има свои добрите и лошите страни.

Поволности за бонус за враќање на готовина ✅

Бонусите за враќање на готовина може да бидат неверојатно поволни за играчите на онлајн казино. Еве неколку забележителни придобивки од користењето на казино поврат на готовина и бонус казино игри:

 • Ублажување на ризикот: Бонусите за враќање на готовина го намалуваат вашиот ризик со обезбедување на заштитна мрежа за вашите загуби, што може да биде особено корисно за време на серијата на губитници.
 • Проширена игра: Бонус за враќање на готовина ви овозможува да ја продолжите вашата игра без да депонирате дополнителни средства, зголемувајќи ги вашите шанси за победа.
 • **Зголемени награди за лојалност:**Некои казина ги поврзуваат своите бонуси за враќање на готовина со програми за лојалност, овозможувајќи ви да заработите дополнителни поени или награди додека играте.
 • Разновидност: Промоциите за бонуси на казино игрите, вклучително и бонусите за враќање на готовина, може да се користат настрана разни казино игри, обезбедувајќи разновидно искуство за играње.

Недостатоци на бонусите за враќање на готовина ❌

Додека бонусите за враќање на готовина нудат бројни придобивки, од клучно значење е да се земат предвид некои потенцијални недостатоци:

 • Услови за обложување: Многу бонуси за враќање на готовина доаѓаат со барања за обложување, што може да биде предизвик за исполнување и може да ја ограничи вашата способност да ги повлечете вашите бонус средства.
 • Ограничувања: Некои казина може да наметнат ограничувања за игрите што ги исполнуваат условите или да го ограничат максималниот износ што можете да го добиете како бонус за враќање на готовина.
 • Награди засновани на загуба: Бидејќи бонусите за враќање на готовина се засноваат на вашите нето загуби, треба да изгубите одредена сума пред да добиете какви било придобивки.
 • чувствително на време: Некои промоции за враќање на готовина имаат ограничена временска рамка, што можеби не е погодна за играчи кои претпочитаат подолги сесии за игри.

Други видови на бонуси во кои можете да уживате

Освен бонусот за враќање на готовина, постојат уште неколку видови на бонуси што ги нудат онлајн казината. Тие вклучуваат:

Тип на бонусОпис
Бонус за добредојдеБонус што им се нуди на новите играчи кога ќе се пријават во онлајн казино.
Бонус без депозитБонус кој не бара од играчот да направи депозит за да го добие.
Бонус за бесплатни вртењаБонус кој на играчите им нуди одреден број бесплатни вртења на одредена игра со слот.
Бонус за повторно вчитувањеБонус понуден на играчи кои прават депозит по нивниот првичен депозит.

Секој од овие бонуси има свој сет на услови и услови и играчите треба внимателно да ги прочитаат пред да го прифатат бонусот.

Бонус кодови

Заклучок

Како заклучок, искористувањето на бонусите за враќање на готовина може да биде исплатлива стратегија за играчите на онлајн казино, сè додека тие внимателно ги земаат предвид поврзаните услови и ги избираат најдобрите платформи за казино. Во CasinoRank, ја разбираме важноста од изборот на вистинското онлајн казино. Ќе продолжиме да ги прегледуваме и ажурираме нашите рангирања за да се осигураме дека ги препорачуваме најдобрите онлајн казина со најкорисните бонуси за нашите читатели.

About the author
Keisha Bailey
Keisha BaileyAreas of Expertise:
Бонуси
About

Кејша Бејли, сопствениот скапоцен камен на Јамајка, стана дефинитивен авторитет за бонусите на онлајн казиното. Со ласерски фокус на максимизирање на добивката на играчите, анализите на Кеиша станаа неопходни за морето гејмери.

Send email
More posts by Keisha Bailey
Видови на казино Cashback бонуси

Видови на казино Cashback бонуси

Кога барате онлајн казино за да се придружите, една од најважните работи што треба да ги истражите е изборот на бонус понуди. Во денешно време, казината нудат многу промоции што можете да ги добиете, но една од најпопуларните е враќање на готовина.

Водич за почетници за бонуси за враќање на готовина во казино

Водич за почетници за бонуси за враќање на готовина во казино

Во денешно време, можете да најдете тони различни бонус понуди во онлајн казина. Тие понуди ви се дадени за да ве мотивираат за време на вашето обложување, но и да им помогнат на казината да привлечат нови клиенти.

Совети и трикови за бонус за враќање на готовина 2024

Совети и трикови за бонус за враќање на готовина 2024

Во денешно време, можете да барате многу видови бонуси на онлајн казино сајтовите. Без сомнение, една од најпопуларните понуди што можете да ги соберете е CashBack. Понудите за враќање на готовина може да ви вратат одредени пари за тоа што сте го обложиле за одреден временски период. Програмите за враќање на готовина може да ви помогнат да ги намалите загубите или да добиете дополнителни средства на страна, особено ако се приклучите на онлајн казино, кое дава поврат на готовина и за победите и за загубите.

Најнови вести

Betchan им обезбедува на играчите 11% поврат на готовина од вистински пари секоја среда
2023-10-24

Betchan им обезбедува на играчите 11% поврат на готовина од вистински пари секоја среда

Лансиран во 2015 година, Betchan е казино со врвна оцена управувано од N1 Interactive Limited и лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта. Иако ова онлајн казино нема многу бонуси, понудата за бонус за враќање на готовина од 11% секоја среда се издвојува на многу начини. Дали сакате да знаете повеќе? Продолжете да читате!

Побарајте 10% од вашите неделни загуби со промоција на Cashback на Jet Casino
2023-06-06

Побарајте 10% од вашите неделни загуби со промоција на Cashback на Jet Casino

CasinoRank секогаш бара да ви помогне да најдете сигурни онлајн казина со најдобрите неделни промоции. Идејата е да го продолжите банкротот на вашето казино со играње и освојување бесплатни пари. Оваа недела, пребарувањето запира во Jet Casino, казино од 2020 година лиценцирано и регулирано во Курасао. Jet Casino ви овозможува да играте повеќе и да добивате поврат на вашите неделни загуби. Подолу е целосен преглед на оваа промоција.

GratoWin ги прави вашите понеделници забавни со до 20% неделен кешбек
2023-05-30

GratoWin ги прави вашите понеделници забавни со до 20% неделен кешбек

Основана во 2019 година, GratoWin е реномирана локација за коцкање позната по својата колекција на програми за лојалност. Во ова казино, играчите започнуваат со барање на бонус за добредојде од 3.000 евра пред да уживаат во мноштво програми за лојалност. На пример, казиното ја наградува лојалноста со неделен бонус за враќање на готовина секој понеделник. Процентот на натпревар за овој бонус зависи од нивото на ВИП на играчот. Значи, ако вртењата не ви одеа, GratoWin има бонус за вас.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е бонус за враќање на готовина?

Бонус за враќање на готовина е еден вид промоција на онлајн казино што им овозможува на играчите да заработат процент од нивните загуби како бонус готовина или кредити. Обично се движи од 5% до 30% од нето загубите на играчот и може да се користи за да продолжи да игра или да се повлече по исполнувањето на специфичните барања.

Како да го побарам мојот бонус за враќање на готовина?

За да побарате бонус за враќање на готовина, следете ги овие чекори:

 • Регистрирајте се или најавете се на вашата сметка во онлајн казино што нуди бонуси за враќање на готовина.
 • Пријавете се за промоција на бонус за враќање на готовина, доколку е потребно.
 • Играјте подобни игри во наведената временска рамка.
 • По промотивниот период, казиното ќе ја кредитира вашата сметка со бонус за враќање на готовина врз основа на вашите нето загуби.

Дали вреди бонус за враќање на готовина?

Бонус за враќање на готовина може да вреди за играчите кои бараат заштитна мрежа за време на сериите на загуби или кои сакаат да ја продолжат својата игра без да вложуваат дополнителни депозити. Сепак, од клучно значење е да се земат предвид придружните услови и услови, како што се барањата за обложување, за да се утврди дали бонусот за враќање на готовина е погоден за вашите навики и преференции за играње.

Дали сите казина нудат бонус за враќање на готовина?

Не, не сите онлајн казина нудат бонуси за враќање на готовина. Сепак, сè поголем број казина инкорпорираат промоции за враќање на готовина за да привлечат играчи и да обезбедат дополнителни стимулации за игра. Неопходно е да се истражуваат и споредат различните онлајн казина за да се најдат оние кои нудат најатрактивни бонуси за враќање на готовина.

Како можам да го најдам најдобриот бонус за враќање на готовина?

За да го најдете најдобриот бонус за враќање на готовина, земете ги предвид факторите како што се репутацијата на казиното, понудениот процент на враќање на готовина, промотивниот период, подобните игри и поврзаните барања за обложување. Дополнително, користете онлајн ресурси како сајтови и форуми за преглед на казино за да споредите различни бонуси и промоции за враќање на готовина.

Може ли да користам бонус за враќање на готовина на која било игра?

Во повеќето случаи, бонусите за враќање на готовина може да се користат на која било игра достапна во казиното. Сепак, од суштинско значење е да се проверат условите за какви било ограничувања на играта или специфични игри кои се квалификуваат за бонусот за враќање на готовина. Некои казина може да имаат одредени игри подобни за бонуси за враќање на готовина, додека други би можеле да исклучат одредени типови или наслови на игри.

Која е разликата помеѓу бонусите за враќање на готовина во казино и заработката од казино?

Бонусите за враќање на готовина во казиното се однесуваат на промотивна понуда каде играчите добиваат процент од нивните нето загуби како бонус готовина или кредити. Од друга страна, заработката од казиното ја претставува добивката генерирана од казиното преку облозите поставени од играчите. Додека бонусите за враќање на готовина им користат на играчите помагајќи им да повратат дел од нивните загуби, заработката од казиното е приходот што го собира казиното од сите облози и облози.

Зошто онлајн казината нудат бонуси за враќање на готовина?

Онлајн казина нудат бонуси за враќање на готовина поради неколку причини, вклучувајќи:

 • Привлекување нови играчи: Бонусите за враќање на готовина може да послужат како поттик за играчите да се пријават и да ги испробаат игрите во казиното.
 • Задржување на постоечките играчи: Нудењето бонуси за враќање на готовина помага да се задржат играчите така што ќе им се обезбеди заштитна мрежа и ќе ги охрабри да продолжат да играат.
 • Подобрување на искуството на играчот: Бонусите за враќање на готовина им овозможуваат на играчите да ја продолжат својата игра и да ги зголемат шансите за победа, создавајќи попријатно искуство со играње.
 • Поттикнување на лојалноста: Со нудење бонуси за враќање на готовина, онлајн казината може да поттикнат лојалност меѓу своите играчи и да ги задржат ангажирани.

Која е разликата помеѓу поврат на готовина и загуба на готовина?

Поврат на готовина и загуба на готовина се два различни типа на бонуси за враќање на готовина понудени од онлајн казина или платформи за коцкање:

 • Рејк поврат на готовина: Најчесто се среќава во онлајн покер собите, гребло кешбек се однесува на промотивна понуда каде што играчите добиваат процент од надоместоците за гребло собрани од покер собата за време на нивната игра. Гребло е провизијата што ја наплаќа покерската соба за секој влез во тенџере или турнир.
 • Поврат на пари за загуба: Поврат на готовина за загуба е бонус што го обезбедуваат онлајн казина за играчите врз основа на процент од нивните нето загуби за време на одреден промотивен период. Овој тип на бонус за враќање на готовина има за цел да им помогне на играчите да повратат некои од нивните загуби и да ги охрабрат да продолжат да играат.

Додека и враќањето на готовина и загубата на готовина им обезбедуваат на играчите средства да заработат дел од нивните расходи, клучната разлика лежи во основата на нивната пресметка: враќањето на готовината се заснова на надоместоците за гребење генерирани за време на играта, додека враќањето на готовина со загуба се фокусира на нето загуби направени од играчот.