Водич за почетници за бонуси за враќање на готовина во казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Во денешно време, можете да најдете тони различни бонус понуди во онлајн казина. Тие понуди ви се дадени за да ве мотивираат за време на вашето обложување, но и да им помогнат на казината да привлечат нови клиенти.

Така, во оваа статија ќе ви дадеме сè што треба да знаете за еден од најчестите бонуси за казино, враќање на готовина. Тие понуди се многу дарежливи и ви даваат или некои средства за вашите загуби или нешто дополнително за играње.

Водич за почетници за бонуси за враќање на готовина во казино

Кои се бонусите за враќање на готовина во казино?

А бонус за враќање на готовина во казино е вид на бонус што го нудат онлајн казина. Најчесто ќе добивате некој од тие бонуси за враќање на готовина ако сте лојален играч во казината. Тие се исто така популарни како VIP бонус понуди. Обично, враќањето на готовина се заснова на вашите нето загуби за одреден период, дневно, месечно или неделно. Но, ако се искачите на последните ВИП фази, обично добивате кеш-бек и за вашите загуби и за победите.

Како функционираат бонусите за враќање на готовина во казино?

Бонусите за враќање на готовина се засноваат на вашите нето загуби за одреден временски период, освен ако не стигнете до последната фаза на враќање на готовина на ВИП. Во тој случај добивате кеш-бек и за победи и за порази. За да активирате промо за враќање на готовина, едноставно мора да отидете на нејзината страница и да кликнете на копчето „Одлуи се“. Друг начин да го направите тоа е со впишување бонус код.

Различни видови на бонуси за враќање на готовина

Постојат различни видови на бонуси за враќање на готовина што може да ги сретнете кога играте во онлајн казина.

 • VIP Cashback - ВИП повратот на готовина е најчестиот бонус за враќање на готовина што можете да го најдете во онлајн казина. Тие понуди им се даваат на обложувачите кои се лојални на казиното и обложуваат одредена сума месечно. Постојат различни фази низ кои можете да поминете, а ако стигнете до последната фаза, ќе добиете поврат на готовина и за победите и за поразите.
 • Бонусите за повторно вчитување на поврат на готовина - Понуди за повторно вчитување поврат на готовина ќе се применува кога ќе ја надополните вашата сметка. Процентот на враќање на готовина што ќе го добиете се однесува само на износот што сте го депонирале.
 • Добредојдовте бонуси за враќање на готовина - Некои онлајн казина ќе добредојде на нивните нови играчи со враќање на готовина на нивниот прв депозит. Ова е доста наградувачко, бидејќи добивате некаква гаранција за првите средства што ги ставате на вашата сметка.

Добрите и лошите страни на бонусите за враќање на готовина

Како и секој друг вид бонус, враќањето на готовина доаѓа со свој сет на добрите и лошите страни.

Предности

 • Cashback ви враќа некои средства, врз основа на вашите загуби. Тоа може да функционира совршено ако сте во губитничка серија.
 • Можете да пробате нови игри без да се грижите дека ќе ги изгубите вашите средства.
 • Тие ви враќаат некои средства, за да можете да го проширите вашиот субсидирам.

Недостатоци

 • Понекогаш промоциите за враќање на готовина доаѓаат со барања за обложување што мора да ги исполните во одреден рок.
 • Процентот што го добивате од понудата за враќање на готовина е обично многу низок.
 • Обично, понудите за враќање на готовина бараат од вас првично да ја надополните сметката.

Совети за максимизирање на бонус за враќање на готовина

Ако сте заинтересирани да ги искористите бонусите за враќање на готовина, можете да користите различни трикови за да го извлечете максимумот од нив.

 • Изберете го вистинското казино - Задолжително креирајте сметка на a врвно онлајн казино што нуди различни бонуси за враќање на готовина со високи проценти.
 • Прочитајте ги условите и правилата - Осигурајте се дека ги разбирате условите за кој било бонус за враќање на готовина пред да се пријавите или да користите бонус код.
 • Играјте ги вистинските игри - Играјте онлајн казино игри кои имаат висок RTP, исто така, проверете дали има игри што не се вбројуваат во понудата за враќање на готовина што сте ја добиле.
 • Држете се до вашиот буџет - Не гледајте на понудите за враќање на готовина како загарантирана добивка, туку држете се до вашите граници.

Заклучок

Бонусите за враќање на готовина се едни од најпопуларните промоции за казино што можете да ги најдете. Може да добиете поврат на готовина и за вашите добивки и за загуби, во зависност од казиното во кое се придружувате.

Значи, ние од CasinoRank високо ве советуваме да одите во казино што нуди враќање на готовина со високи проценти. За да го проверите тоа, едноставно треба да отидете на промотивната страница на казиното и да ги прочитате T&C на промоцијата за враќање на готовина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како можам да добијам бонус за враќање на готовина во онлајн казино?

Обично, треба само да напишете бонус код или едноставно да се пријавите за да активирате бонус за враќање на готовина во речиси секое казино. Се разбира, мора да депонирате или обложите некои средства потоа, што е стандарден процес за собирање на тој тип на бонус.

Дали бонусите за враќање на готовина во казиното имаат ограничувања?

Да. Овие ограничувања може да вклучуваат барања за обложување, ограничувања на играта и временски ограничувања. Важно е да ги прочитате условите за кој било бонус за враќање на готовина пред да се пријавите или да користите бонус код.

Може ли да користам бонуси за враќање на готовина за да играм која било игра во онлајн казино?

Не сите игри може да се сметаат за исполнување на барањата за обложување за бонуси за враќање на готовина. Некои игри, како што се игрите со дилер во живо, можеби воопшто не се бројат, додека други може да сметаат само за процент од барањата за обложување. Не заборавајте да ги проверите условите и условите за кој било бонус за враќање на готовина за да видите кои игри се подобни.

Дали бонусите за враќање на готовина се подобри од другите видови бонуси?

Секој бонус има свои предности и недостатоци, како што е со враќањето на готовина. Тие се одличен начин да си вратите нешто од она што сте го изгубиле. Од друга страна, процентот на враќање на готовина во онлајн казината е обично низок, па не се надевајте на многу.

Видови на казино Cashback бонуси

Видови на казино Cashback бонуси

Кога барате онлајн казино за да се придружите, една од најважните работи што треба да ги истражите е изборот на бонус понуди. Во денешно време, казината нудат многу промоции што можете да ги добиете, но една од најпопуларните е враќање на готовина.

Совети и трикови за бонус за враќање на готовина 2024

Совети и трикови за бонус за враќање на готовина 2024

Во денешно време, можете да барате многу видови бонуси на онлајн казино сајтовите. Без сомнение, една од најпопуларните понуди што можете да ги соберете е CashBack. Понудите за враќање на готовина може да ви вратат одредени пари за тоа што сте го обложиле за одреден временски период. Програмите за враќање на готовина може да ви помогнат да ги намалите загубите или да добиете дополнителни средства на страна, особено ако се приклучите на онлајн казино, кое дава поврат на готовина и за победите и за загубите.