Разлика помеѓу ВИП и програмите за лојалност

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Како ентузијаст на онлајн казино, можеби ќе сакате да знаете за разликата помеѓу ВИП програмите и бонусите за лојалност во казиното. Има многу играчи кои не знаат за разликата. Сепак, нивното учење може да се покаже корисно за вас, бидејќи ќе можете да изберете бонус врз основа на вашата желба.

Ако не знаете за разликата, тогаш нема потреба да се грижите бидејќи сте дошле на вистинското место. Во оваа статија, ќе ви ја кажеме разликата помеѓу ВИП програмите за лојалност и бонусите за лојалност во казиното. Треба да продолжите да читате до крај за да дознаете повеќе.

Разлика помеѓу ВИП и програмите за лојалност

Дали ВИП програмите и програмите за лојалност се две различни работи?

Програмата за лојалност и ВИП програмата можат да бидат независни или комбинирани. Во принцип, сè додека продолжуваат да прават депозити и да играат на страницата, сите играчи ќе можат да учествуваат во програмата за лојалност и да напредуваат низ нивоата.

Секоја акција се евидентира, се бодува и се доделуваат поени. Ќе можете да напредувате на ниво откако ќе ја постигнете секоја пресвртница додека не го достигнете врвот. Нивоата на ВИП ќе бидат највисоките нивоа на програмата за лојалност. Соло ВИП програма, од друга страна, е достапна само за мал број играчи на казиното. Доколку ги исполнувате условите, посветениот персонал на ВИП менаџери ќе ја следи вашата сметка и ќе ви понуди лична покана во ВИП кругот.

ВИП програми

Мора да сте висок ролери за да добиете ВИП статус. Гејмерите кои прават значителни финансиски инвестиции во казиното се познати како високи ролери. Тие ставаат екстремно големи облози и депозити, поради што добиваат огромни награди.

Придобивки од ВИП програмите

Следниве се придобивките од ВИП статусот што можете да ги добиете доколку сте го добиле статусот ВИП:

 • Игри со високи ограничувања: Може да направите многу поголеми депозити на вашата сметка и на поединечни игри. Одредени игри се грижат за високи ролери и се достапни само за оние кои се подготвени да потрошат многу за да добијат многу.
 • Брзи и сигурни плаќања: Во овластеното казино, можете да играте во безбедна атмосфера и да користите безбедни начини на плаќање за сите ваши трансакции. ВИП личностите не треба да чекаат. Затоа, добивате брзи плаќања и забрзани повлекувања.
 • Лични менаџери: Една од примарните предности за влегување во ВИП кругот е достапноста на индивидуализирани претставници за поддршка на корисниците на ВИП. Управувачот со сметки е виртуелен асистент кој ви е достапен деноноќно за сите ваши барања за игри во казино.
 • Специјални покани: Како што ги достигнувате највисоките нивоа, казиното ве третира како рок ѕвезда. Добивате ексклузивни покани за натпревари, екскурзии платени со трошоци и повеќе изненадувања. Исто така, има еден тон ексклузивни додатоци и подароци за вас.

Видови ВИП програми

Казината обезбедуваат различни ВИП програми, вклучувајќи го следново:

Степена програма

Врз основа на степенот на игра на учесникот, овие програми обезбедуваат награди на различни нивоа. Наградите стануваат попрофитабилни како што играчот се искачува низ рангот. Иако обично има три фази, некои онлајн казина дозволуваат повеќе. Ова им овозможува на сопствениците на казино да ја класифицираат шемата за поттик. Степенот на постигнување на играчите служи како главен критериум.

 • Прво ниво: Основно или почетно ниво на ВИП програма. На ова ниво, добивате специјализиран претставник за поддршка на корисниците, бесплатни подароци, враќање на готовина и поголеми стапки на бонус.
 • Второ ниво: Ова ниво е следно нагоре и води до повеќе награди. Сите карактеристики од претходното ниво се таму, заедно со неколку додатоци како зголемени ограничувања за депозит и повлекување.
 • Трето ниво: Најголемите придобивки ги добивате на највисоко ниво. Можеби не сте свесни за ова, но врвните казина сакаат да заслепуваат. Всушност, ова е местото каде што казиното користи секоја форма на екстраваганција што може да ја замисли.

Програми базирани на точки

Секој долар потрошен во казиното заработува поени за учесниците во овие програми. Овие поени може да се заменат за различни поволности, како што се бесплатни игри, подароци или други премиум искуства.

Програми само за покани

Резервирани за најценетите патрони на казиното, овие програми често се приспособени на интересите и вкусовите на поединечните патрони.

Програма за лојалност

Казиното им обезбедува на своите најлојални патрони програма за лојалност. Со нудење бесплатни стоки, награди, попусти, па дури и рано лансирање на производи, има за цел да промовира лојалност и долгорочна соработка. Покрај тоа, програмите на Casino Loyaly се засноваат на одреден сет на стандарди. Постапката за заработка на наградите е следна:

 • Играј: Започнете со често играње на претпочитаните казино игри на онлајн казино за да ја покажете вашата посветеност. Потоа може да ја добиете вашата VIP карта.
 • Поени: За какви било активности поврзани со вашата сметка во казино, ќе собирате поени. Добивате дополнителни поени за да бидете поактивни.
 • Награди: Сега, гледајте како казиното ви го дава најдобриот третман досега. Вашите стимулации се одредуваат од тоа колку често вие направи депозити. Исто така, зависи од тоа колку депонирате и обложувате секој пат.

Бонуси за лојалност

Бонуси за лојалност во казиното се дизајнирани да ги наградат играчите за нивното постојано покровителство на казиното. Овие бонуси се обично награди засновани на готовина, како што се бесплатна игра, играње натпревар или други промотивни понуди. Следниве се придобивките од бонусите за лојалност:

 • Достапност: Бонусите за лојалност се достапни за сите играчи кои ги исполнуваат критериумите на казиното, обично врз основа на нивното ниво на игра или акумулирани поени. Тие не се ограничени на високи ролери или чести играчи.
 • Редовни награди: Бонусите за лојалност често се даваат на редовна основа, како што се неделни или месечни. Тие се дизајнирани да обезбедат постојани награди за играчите кои продолжуваат да го покровителуваат казиното.
 • Награди засновани на готовина: Бонусите за лојалност се обично награди засновани на готовина, како што се бесплатна игра, играње натпревар или други промотивни понуди. Овие награди може да се користат за играјте игри во казино и потенцијално да освоите вистински пари.

Видови бонуси за лојалност во казиното:

Некои од најпознатите бонуси за лојалност во казиното се следниве:

ВИП бонус

 • На ВИП бонус им се дава на играчите кои постојано депонираат значителни суми на нивните онлајн казино сметки.
 • ВИП-програмите ви обезбедуваат поени што може да се откупат за пари, бонус вртења и други награди.

Бонус за добредојде

 • На бонус за добредојде е најголемиот бонус што ќе го добиете кога ќе се приклучите на казино.
 • Го добивате со првиот депозит. Обично, тоа вклучува бесплатни пари за играње или бонус вртења.
 • Може да добиете до стотици бесплатни вртења заедно со овие бесплатни пари од казино, кои може да изнесуваат илјадници долари.

Бонус без депозит

 • Кога се регистрирате, автоматски добивате a бонус без депозит.
 • Бонусот за добредојде за депозит често нуди повеќе пари или бесплатни вртења од бонусот без депозит.
 • Таа носи нула ризик и има потенцијал да биде многу профитабилен.

Бонус за повторно вчитување

 • Овие функционираат исто како и бонусите за добредојде.
 • Единствената разлика е што овој поттик се применува на подоцнежните придонеси.
 • Продолжува по вашата почетна инвестиција.

ВИП програми наспроти. Бонуси за лојалност

Одговорот на прашањето која програма е подобра, ВИП програми или бонуси за лојалност во казино, зависи од вашите индивидуални потреби и преференции како играч. Ако сте врвен играч или често играч кој ја цени ексклузивноста и високите награди, тогаш ВИП-програмата може да биде најдобриот избор за вас. Од друга страна, ако сте редовен играч кој ги цени постојаните награди за вашето покровителство, тогаш програмата за бонус за лојалност во казиното може подобро да одговара.

Работи што треба да се земат предвид:

 • Вашето ниво на игра: Ако сте високо-ролер или чест играч, ВИП-програмата може да понуди повеќе вредни награди и поперсонализирано искуство за играње.
 • Вашиот буџет: Ако имате ограничен буџет, програмата за бонус за лојалност во казиното може да биде подобар избор, бидејќи нуди редовни награди што може да ви помогнат да го продолжите времето за играње.
 • Вашите параметри: Размислете каков тип на награди најмногу го цените, без разлика дали станува збор за ексклузивни искуства или награди засновани на готовина.

Заклучок

Топ онлајн казина обезбедете ВИП програми и бонуси за лојалност на казиното на играчите за да ги забавувате. Иако ВИП-програмите и бонусите за лојалност во казиното може да изгледаат слични, тие нудат различни бенефиции и награди кои се грижат за различни типови играчи. Може да ја изберете програмата што најмногу одговара на вашите интереси за игри и финансиски ограничувања со тоа што ќе бидете свесни за основните разлики помеѓу овие програми и ќе ги земете предвид вашите индивидуални желби и барања.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали лојалноста и наградите за ВИП бонус се исти?

Бесплатни вртења, бонуси за повторно вчитување, враќање на готовина и дневни промоции се сите примери за поволности за лојалност. Слични награди се вклучени во ВИП бонусите, иако сумите се значително поголеми. Покрај тоа, ВИП-програмите продолжуваат да им даваат на ВИП гејмерите дополнителни бенефиции кои се достапни само за нив.

Како да заработам бонус за лојалност?

Прво мора да се регистрирате со овластено онлајн казино кое обезбедува бонус за лојалност. После тоа, можете да изберете да се придружите на програмата за лојалност и да почнете да заработувате поени додека играте. На крајот, добивате дополнителни награди во согласност со бројот на поени што ги заработувате.

Кои се некои од придобивките од учеството во ВИП програма во казино?

Следниве се придобивките од ВИП статусот:

 • Игри со високи ограничувања
 • Брзи и сигурни плаќања
 • Лични менаџери
 • Специјални покани

Дали истекуваат програмите за лојалност?

Типичниот животен век на валутата на програмата за лојалност е една до три години. Ризикувате да го изгубите заработеното салдо ако поминете 12 или 36 месеци без да соберете поени на кој било начин.

Како можам да одредам која програма е најдобра за мене како играч?

Треба да ги земете предвид следните фактори:

 • Вашето ниво на игра
 • Вашиот буџет
 • Вашите параметри
 • Правила и услови

Дали има различни нивоа или нивоа во ВИП програмите?

Да, има три нивоа во системот на ВИП програми базиран на нивоа.

Колку често се исплаќаат наградите за бонус за лојалност и какви видови награди обично се нудат?

Казиното и програмата може да имаат различно влијание врз зачестеноста и видовите на бонус награди за лојалност. Бесплатните вртења, дополнителни пари и други поволности често се доделуваат како награди за бонус за лојалност, како што се неделни или месечни. Во одредени програми за лојалност, стимулациите може да се засноваат на нивоа, зголемувајќи ја вредноста и регуларноста како што играчот напредува низ различните нивоа на програмата.

Водич за почетници за програми за лојалност во казино

Водич за почетници за програми за лојалност во казино

Казината нудат програми за лојалност за да ги охрабрат играчите да продолжат да се враќаат и наградете ги за нивната лојалност. Многу играчи навистина не знаат за нив, а како почетник, можеби не знаете што нудат програмите за лојалност и зошто се важни. Ако е така, не треба да се грижите за тоа, бидејќи сте на вистинското место.

Максимизирање на вашите добивки со бонусите за лојалност во казиното

Максимизирање на вашите добивки со бонусите за лојалност во казиното

Во онлајн казина, постои позната програма за која многу играчи се свесни. Програмата не е ништо друго туку програма за лојалност, која нуди многу различни бонуси, кои се познати како бонуси за лојалност. Како што расте популарноста на онлајн казината, се зголемува и бројот на почетници, а тие не се свесни за бонуси за лојалност.