Видови бонуси за натпревар на онлајн казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Бонусите за натпревар се можеби најдобрите работи што некогаш постојат во онлајн казината. Тие имаат толку многу бенефиции за играчите, но не се нудат толку слободно како што се обичните бонуси за казино. Износот или процентот на депозитот на сметката на казиното се совпаѓа со добиените бонуси. Оттука, тие се познати како бонуси за натпревари.

Многу играчи би биле свесни за нормалните бонуси на казиното, но можеби не се свесни за бонусот за онлајн натпревар. Значи, за тие играчи, го организираме овој целосен водич за бонуси за натпревари во казино. Сега тие не треба да се грижат за ништо бидејќи сè ќе објасниме во водичот.

Видови бонуси за натпревар на онлајн казино

Бонусите за натпревар

Вообичаен бонус за депозит што играчот може да го добие е онлајн казино натпревар бонус. Најголемите онлајн казино го користат бонусот за совпаѓање како идеален поттик да привлечат нови клиенти и да ги убедат да прават депозити. Тоа е победничка ситуација бидејќи играчите добиваат од нејзината дарежливост.

Понудите на бонус за натпревар во различни казина се разликуваат. Сепак, без оглед на пропорцијата со која се совпаѓа депозитот на играчот, често е потребен минимален депозит од $10 или $20. Пред да играат, играчите треба да ги проверат бонусните понуди и најновите онлајн казино промоции понудени од казиното што имаат намера да го користат.

Различни варијации на бонуси за натпревар

Варијациите на бонусите за натпревар се следните:

Повеќекратни депозити бонуси

Кога станува збор за бесплатни пари за бонус за натпревар, бонусите за повеќекратни депозити се одлични. Играчите можат да бидат спокојни знаејќи дека ова е една од најдобрите понуди што им се достапни. На играчите ќе им се допадне бонусот за натпревар во сите негови форми, и покрај фактот што тие се разликуваат од типичните. Некои нудат пари за награда по три последователни депозити, а други четири за да ги задржат коцкарите.

Склопот на депозит казино бонуси

Овие бонуси за казино се обезбедуваат откако играчот ќе вработи a метод на плаќање одобрен од казино. Како резултат, депозитот на играчот може да се зголеми за 5% до 15%.

High Roller казино бонус

На висок ролери казино придонеси најмногу се грижи за клиентите со големи депозити. Овие може да бидат повеќе од 1.000 долари и повремено доаѓаат со бонуси од 50%.

Бонус за спин на депозит

Бонусот за вртење на депозитот е само промоција која на играчите им дава бесплатни вртења откако ќе направат депозит на сметка во казино, како што имплицира името. Тие може да се користат за играње слотови; сепак, во зависност од изборот на играчите на казиното, бројот на бесплатни вртења ќе се разликува.

Бонус за повторно вчитување

На бонус за повторно вчитување на онлајн казино често е 100% и вообичаено им се обезбедува на сегашните играчи наместо бонусот за добредојде. Сепак, сè додека имаат претплата на веб-страница за казино, посветените гејмери го добиваат бонусот за повторно вчитување. Дури и ако тие често се малку помалку, најголемите бонуси за натпревар во казино се речиси исто толку големи како понудата за добредојде.

Популарни бонуси за натпревар

  • 50% бонус за натпревар: Со бонус од 50% натпревар, играчите ќе добијат бонус еквивалентен на 50% од парите што ги депонираат на нивната сметка во казино.
  • 100% бонус за натпревар: Играчите ќе добијат бонус од 100% до износот на нивниот депозит со овој бонус од 100 натпревари. Слично на тоа како депозитот од 50 долари им дава право на играчите на 100 долари во бонуси во казино исти обложувања.
  • 200% бонус за натпревар: Може да имате среќа и да добиете бонус во онлајн казино што е дури и повисок од 100% бонус за натпревар, до вкупно 500 долари. Барањата за обложување се поголеми; сепак, колку е поголем процентот на бонус на натпреварот.

Дали има бесплатни бонуси за натпревар?

Некои бесплатни бонуси за натпревар се обезбедени од казината преку нивните бесплатни вртења. Играчот може да ги искористи своите бесплатни бонуси за натпревар за да побара неколку различни видови бесплатни вртења. Овие бесплатни вртења им се доделуваат на играчите како стимулации, награди или дополнителни функции и се користат како промотивни алатки или елементи за забава.

Бесплатните вртења дополнително се нудат како промотивна стратегија за да се добијат бесплатни бонуси за натпревар. Онлајн казина обезбедуваат два различни вида на бесплатни вртења; едниот се доделува како промотивен подарок, а другиот се добива преку игра.

Бесплатни вртења се секогаш достапни за маркетинг цели. Играчите во ова сценарио можат веднаш да го соберат бонусот. Бесплатните вртења, од друга страна, се даваат со одредена големина на облог кога се заработуваат во текот на играта. Тековниот влог на играчот се зема предвид кога добива бесплатно вртење за време на бонус круг.

Бонус за натпревар против бонус без депозит

За разлика од бонус за натпревар, бонус без депозит им овозможува на играчите да се регистрираат на веб-страница на онлајн казино, ги играат своите први игри и воопшто не прават депозити. Најчесто, играчите избираат казина без минимален депозит за да ја добијат оваа понуда, што им дава одлична можност да тестирајте различни игри.

Недостаток на оваа понуда е што мнозинството нема да се вратат на веб-страниците за бонус за казино без депозит. Поради овие несакани однесувања на играчите, се поставуваат нови ограничувања. Од друга страна, бонусите за натпревари обезбедуваат правично третирање и на играчите и на добавувачите на игри. Без разлика, двата бонуси се прилично добри за играчите.

Дали бонусот за натпревар е навистина само бесплатни пари?

Бидејќи не треба да плаќате за бонус за натпревар, наместо тоа, тој се потпира на вашиот депозит; тоа е како да добивате бесплатни пари. За да избегнете пропуштање на такви возбудливи изгледи, треба да бидете внимателни при изборот на вашите казина за игри.

Бонусот е навистина обезбеден во однос на количината на депозитот што ќе го направите откако ќе го направите првиот. Додека 100% бонус за совпаѓање е вообичаено обезбеден, ќе ги добиете најдобрите зделки за ниски обложувања за бонус за казино ако правите мали депозити, кои може да бидат во опсег од 50% до 100%.

Но, ако сакате само да обложувате мали суми, како 1 или 5 долари, тие можеби нема да бидат доволни за да се квалификувате за бонусот. Со цел да се активира бонусот, поголемиот дел од казина за минимален депозит од 5 долари во Канада и сајтовите за слотови за минимален депозит од 5 долари ќе бараат минимален депозит од најмалку 10 долари.

Барања за обложување за бонуси за натпревар

Бројот на пати кој играчот мора да ги обложи своите бонус средства пред да може да ги повлече е означен со барањата за обложување. Поради одредени квалификациски барања кои мора да се пополнат, играчот не може само да ги повлече своите пари кога сака.

Главната цел на бонусите е да се продолжи времето за играње на играчот. За да се уверат дека играчите навистина ги користат своите добивки наместо само да ги повлечат, онлајн казината наметнуваат услов за обложување. Играчот тогаш може да ја повлечат својата заработка откако ќе ги исполнат условите за обложување, обично откако ќе одиграат одреден број пати.

Заклучок

Тоа е речиси сè што знаеме за тоа какви се бонуси за натпревар во онлајн казино. Овие информации треба да бидат доволни за играчите барем да разберат што е бонус за натпревар во казино. Читањето на водичот ќе им овозможи на играчите да имаат разбирање за различните варијации на бонуси на натпреварот, барањата за обложување и некои други работи.

Бонусите за натпревари се важни за разбирање бидејќи тие се во основа само бесплатни пари. Така, се надеваме дека играчите сега ќе можат да ги користат многу поефикасно и да имаат подобро искуство со нив.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се варијациите на бонусите на натпреварот?

Постојат 5 типа на бонуси за натпревар во онлајн казино:

  • Бонус за повеќекратен депозит
  • Склопот на депозит казино бонуси
  • Бонус за казино со висок ролери
  • Бонус за вртења на депозит
  • Повторно вчитај бонус

Што е бонус за натпревар во казино?

Еден од најпознатите омилени видови на стимулации во онлајн казината е бонусот за натпревар. Концептот на бонус за натпревар е прилично јасен. Казиното го совпаѓа почетниот депозит на играчот со еднаков износ на компензација на крајот.

Како функционира бонус за натпревар?

Играчите добиваат промоција од страната на казиното што, до однапред определен процент, практично одговара на износот што го депонираат.

Кој е бонусот од 50% натпревар?

Бонусот од 50% на натпреварот им дава можност на играчите да добијат бонус што е 50% од парите што ги депонираат на нивната сметка во казино.

Кој е најчестиот бонус за натпревар?

Најчестиот бонус за натпревар на онлајн казиното е бонус за совпаѓање од 100%, кој е оценет како најправедна понуда на пазарот.

Како да барате бонуси за натпревар на онлајн казино?

Како да барате бонуси за натпревар на онлајн казино?

Бонус за натпревар е вообичаен бонус за депозит што играчот може да го добие во онлајн казино. Постојат неколку бонуси за натпревари во казино достапни за играчите, но многу играчи не се свесни за нив. Бонус за онлајн натпревар е една од најдобрите работи достапни во онлајн казино.